Voetballer Willems doet aangifte na klap van 'fan' FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Voetballer Jetro Willems van FC Groningen heeft maandag bij de politie aangifte gedaan tegen de 'fan' die hem tijdens de wedstrijd tegen sc Heerenveen een klap gaf. Een woordvoerder van de club uit de Eredivisie heeft dit bevestigd na een bericht van het Dagblad van het Noorden.
Verdediger Willems probeerde in de slotfase een groepje boze fans te kalmeren, omdat er onrust was ontstaan nadat een andere toeschouwer had geprobeerd het veld te betreden. In het tumult werd Willems door een van de supporters geslagen. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük legde het duel voor ongeveer een kwartier stil omdat de situatie dreigde te escaleren.
Hoewel er veel ophef opstond na de actie van de toeschouwer, zei Willems zondag dat hij met de clubleiding nog over een mogelijke aangifte wilde overleggen. De leiding van Groningen reageerde woedend op het incident. Algemeen directeur Wouter Gudde liet gelijk al doorschemeren voorstander te zijn van aangifte en dat gebeurde maandag dan ook. Na de wedstrijd heeft de politie de fan aangehouden die ervan wordt verdacht Willems te hebben geslagen.
De Groningers, die strijden om lijfsbehoud in de Eredivisie, verloren voor eigen publiek de wedstrijd tegen Heerenveen met 2-0.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
8 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
9 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
9 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
13 uur geleden