Voetballer Vriends (Sparta) vervolgt carrière in Australië
ADELAIDE (ANP) - Voetballer Bart Vriends vervolgt zijn carrière bij Adelaide United in Australië. Zaterdag werd al duidelijk dat de 33-jarige transfervrije verdediger na acht seizoenen zou vertrekken bij Sparta Rotterdam. Vriends tekende in Adelaide een contract tot en met het einde van het seizoen 2025/2026 van de Australische competitie.
"Ik heb er tijdens mijn carrière altijd van gedroomd om in het buitenland te spelen: een nieuwe competitie, een nieuwe speelstijl, een cultuur, iets heel anders," zei Vriends op de site van Adelaide. "Na acht prachtige jaren bij Sparta Rotterdam was dit het perfecte moment om die droom waar te maken, maar ik was op zoek naar iets bijzonders en dat heb ik aan de andere kant van de wereld gevonden."
Bij Adelaide is oud PSV'er Ernest Faber de technisch directeur. Daarnaast kent Vriends de club door oude bekende Craig Goodwin, voormalig speler van Sparta en Adelaide. "We brachten bij Sparta veel tijd met elkaar door, op en naast het veld", zei Vriends bij AUFC Media. "Toen overtuigde hij mij er al van om op een dag te gaan spelen in de Australische competitie, omdat het bij mij zou passen als speler en mens. Dat advies heb ik serieus genomen."
Vriends verruilde in 2016 Go Ahead Eagles voor Sparta. De verdediger, die ook aanvoerder was, kwam tot 215 wedstrijden in het shirt van de Rotterdammers.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
6 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
6 uur geleden