Voetballer Vriends (Sparta) vervolgt carrière in Australië
ADELAIDE (ANP) - Voetballer Bart Vriends vervolgt zijn carrière bij Adelaide United in Australië. Zaterdag werd al duidelijk dat de 33-jarige transfervrije verdediger na acht seizoenen zou vertrekken bij Sparta Rotterdam. Vriends tekende in Adelaide een contract tot en met het einde van het seizoen 2025/2026 van de Australische competitie.
"Ik heb er tijdens mijn carrière altijd van gedroomd om in het buitenland te spelen: een nieuwe competitie, een nieuwe speelstijl, een cultuur, iets heel anders," zei Vriends op de site van Adelaide. "Na acht prachtige jaren bij Sparta Rotterdam was dit het perfecte moment om die droom waar te maken, maar ik was op zoek naar iets bijzonders en dat heb ik aan de andere kant van de wereld gevonden."
Bij Adelaide is oud PSV'er Ernest Faber de technisch directeur. Daarnaast kent Vriends de club door oude bekende Craig Goodwin, voormalig speler van Sparta en Adelaide. "We brachten bij Sparta veel tijd met elkaar door, op en naast het veld", zei Vriends bij AUFC Media. "Toen overtuigde hij mij er al van om op een dag te gaan spelen in de Australische competitie, omdat het bij mij zou passen als speler en mens. Dat advies heb ik serieus genomen."
Vriends verruilde in 2016 Go Ahead Eagles voor Sparta. De verdediger, die ook aanvoerder was, kwam tot 215 wedstrijden in het shirt van de Rotterdammers.
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
11 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
11 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
12 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
14 uur geleden