
Voetballer Vriends (Sparta) vervolgt carrière in Australië
ADELAIDE (ANP) - Voetballer Bart Vriends vervolgt zijn carrière bij Adelaide United in Australië. Zaterdag werd al duidelijk dat de 33-jarige transfervrije verdediger na acht seizoenen zou vertrekken bij Sparta Rotterdam. Vriends tekende in Adelaide een contract tot en met het einde van het seizoen 2025/2026 van de Australische competitie.
"Ik heb er tijdens mijn carrière altijd van gedroomd om in het buitenland te spelen: een nieuwe competitie, een nieuwe speelstijl, een cultuur, iets heel anders," zei Vriends op de site van Adelaide. "Na acht prachtige jaren bij Sparta Rotterdam was dit het perfecte moment om die droom waar te maken, maar ik was op zoek naar iets bijzonders en dat heb ik aan de andere kant van de wereld gevonden."
Bij Adelaide is oud PSV'er Ernest Faber de technisch directeur. Daarnaast kent Vriends de club door oude bekende Craig Goodwin, voormalig speler van Sparta en Adelaide. "We brachten bij Sparta veel tijd met elkaar door, op en naast het veld", zei Vriends bij AUFC Media. "Toen overtuigde hij mij er al van om op een dag te gaan spelen in de Australische competitie, omdat het bij mij zou passen als speler en mens. Dat advies heb ik serieus genomen."
Vriends verruilde in 2016 Go Ahead Eagles voor Sparta. De verdediger, die ook aanvoerder was, kwam tot 215 wedstrijden in het shirt van de Rotterdammers.
Meer uit Voetbal
GRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
1 dag geleden