Voetballer Vriends (Sparta) vervolgt carrière in Australië
ADELAIDE (ANP) - Voetballer Bart Vriends vervolgt zijn carrière bij Adelaide United in Australië. Zaterdag werd al duidelijk dat de 33-jarige transfervrije verdediger na acht seizoenen zou vertrekken bij Sparta Rotterdam. Vriends tekende in Adelaide een contract tot en met het einde van het seizoen 2025/2026 van de Australische competitie.
"Ik heb er tijdens mijn carrière altijd van gedroomd om in het buitenland te spelen: een nieuwe competitie, een nieuwe speelstijl, een cultuur, iets heel anders," zei Vriends op de site van Adelaide. "Na acht prachtige jaren bij Sparta Rotterdam was dit het perfecte moment om die droom waar te maken, maar ik was op zoek naar iets bijzonders en dat heb ik aan de andere kant van de wereld gevonden."
Bij Adelaide is oud PSV'er Ernest Faber de technisch directeur. Daarnaast kent Vriends de club door oude bekende Craig Goodwin, voormalig speler van Sparta en Adelaide. "We brachten bij Sparta veel tijd met elkaar door, op en naast het veld", zei Vriends bij AUFC Media. "Toen overtuigde hij mij er al van om op een dag te gaan spelen in de Australische competitie, omdat het bij mij zou passen als speler en mens. Dat advies heb ik serieus genomen."
Vriends verruilde in 2016 Go Ahead Eagles voor Sparta. De verdediger, die ook aanvoerder was, kwam tot 215 wedstrijden in het shirt van de Rotterdammers.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
16 uur geleden