Voetballer Vriends (Sparta) vervolgt carrière in Australië
ADELAIDE (ANP) - Voetballer Bart Vriends vervolgt zijn carrière bij Adelaide United in Australië. Zaterdag werd al duidelijk dat de 33-jarige transfervrije verdediger na acht seizoenen zou vertrekken bij Sparta Rotterdam. Vriends tekende in Adelaide een contract tot en met het einde van het seizoen 2025/2026 van de Australische competitie.
"Ik heb er tijdens mijn carrière altijd van gedroomd om in het buitenland te spelen: een nieuwe competitie, een nieuwe speelstijl, een cultuur, iets heel anders," zei Vriends op de site van Adelaide. "Na acht prachtige jaren bij Sparta Rotterdam was dit het perfecte moment om die droom waar te maken, maar ik was op zoek naar iets bijzonders en dat heb ik aan de andere kant van de wereld gevonden."
Bij Adelaide is oud PSV'er Ernest Faber de technisch directeur. Daarnaast kent Vriends de club door oude bekende Craig Goodwin, voormalig speler van Sparta en Adelaide. "We brachten bij Sparta veel tijd met elkaar door, op en naast het veld", zei Vriends bij AUFC Media. "Toen overtuigde hij mij er al van om op een dag te gaan spelen in de Australische competitie, omdat het bij mij zou passen als speler en mens. Dat advies heb ik serieus genomen."
Vriends verruilde in 2016 Go Ahead Eagles voor Sparta. De verdediger, die ook aanvoerder was, kwam tot 215 wedstrijden in het shirt van de Rotterdammers.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
9 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
10 uur geleden