Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballer Vloet in beroep tegen celstraf van 2,5 jaar

Voetballer Vloet in beroep tegen celstraf van 2,5 jaar

HAARLEM (ANP) - Profvoetballer Rai Vloet gaat in beroep tegen de celstraf van 2,5 jaar die de rechtbank in Haarlem hem bijna twee weken geleden oplegde. De 27-jarige Brabander werd op 3 april veroordeeld voor roekeloos rijgedrag. Vloet veroorzaakte op 14 november 2021 onder invloed van alcohol een ongeluk op de snelweg A4 in de buurt van Hoofddorp, waarbij de 4-jarige Gio Roos uit Zoetermeer om het leven kwam.

Het Openbaar Ministerie en Vloet kregen twee weken de tijd om hoger beroep aan te tekenen. Het OM liet vrijdag in eerste instantie weten dat het nog geen beslissing genomen heeft en dat het daar tot en met komende maandag de tijd voor heeft. Advocaat Erik Thomas van Vloet meldde vrijdagmiddag echter dat justitie beroep heeft aangetekend en dat zijn cliënt daarom ook in beroep gaat. Het OM was vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.

De officier van justitie had 3,5 jaar celstraf geëist. De rechtbank zag redenen om een lagere straf op te leggen. Meegewogen is dat Vloet tijdens de zitting volgens de rechter oprecht berouw toonde en dat het ongeval veel aandacht in de media kreeg, die zijn voetbalcarrière heeft belemmerd.

Straf uitzitten

De Brabander voetbalde voor Heracles Almelo toen hij het dodelijk ongeluk veroorzaakte. Hij stapte daarna over naar FC Astana in Kazachstan en voetbalt tegenwoordig voor de Russische club FK Oeral.

Vloet was aanwezig bij de behandeling van de zaak in de rechtbank in Haarlem, maar ontbrak bij de uitspraak. "Op enig moment zal Vloet een uitnodiging krijgen om zijn straf uit te zitten", zei zijn advocaat toen. "Welke straf dat ook is, dan zal hij daar gehoor aan geven."

Meer uit Binnenland

Stiefdochter Otto Frank, Eva Schloss-Geiringer (96), overleden

AMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.

4 uur geleden
Praktijkexamens brommer en motor maandag uitgesteld om winterweer

RIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).

5 uur geleden
Geen bussen meer in Utrecht om gladheid

UTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.

6 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt: maandagochtend druk en glad op wegen

DEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.

10 uur geleden
NS: hou ook maandag rekening met hinder door de sneeuw

UTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.

11 uur geleden
Protest tegen aanval VS op Venezuela in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.

11 uur geleden
BuZa: tot nu toe geen hulpverzoeken van Nederlanders in Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft tot nu toe geen hulpverzoeken gekregen van Nederlanders die in de problemen zijn gekomen in Venezuela. Ook van Nederlanders op de eilanden die deel uitmaken van het Nederlandse Koninkrijk heeft BuZa geen aanvragen gekregen voor consulaire hulp, waar mensen om kunnen vragen bij noodsituaties.

12 uur geleden