Voetballer Vloet in beroep tegen celstraf van 2,5 jaar
HAARLEM (ANP) - Profvoetballer Rai Vloet gaat in beroep tegen de celstraf van 2,5 jaar die de rechtbank in Haarlem hem bijna twee weken geleden oplegde. De 27-jarige Brabander werd op 3 april veroordeeld voor roekeloos rijgedrag. Vloet veroorzaakte op 14 november 2021 onder invloed van alcohol een ongeluk op de snelweg A4 in de buurt van Hoofddorp, waarbij de 4-jarige Gio Roos uit Zoetermeer om het leven kwam.
Het Openbaar Ministerie en Vloet kregen twee weken de tijd om hoger beroep aan te tekenen. Het OM liet vrijdag in eerste instantie weten dat het nog geen beslissing genomen heeft en dat het daar tot en met komende maandag de tijd voor heeft. Advocaat Erik Thomas van Vloet meldde vrijdagmiddag echter dat justitie beroep heeft aangetekend en dat zijn cliënt daarom ook in beroep gaat. Het OM was vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.
De officier van justitie had 3,5 jaar celstraf geëist. De rechtbank zag redenen om een lagere straf op te leggen. Meegewogen is dat Vloet tijdens de zitting volgens de rechter oprecht berouw toonde en dat het ongeval veel aandacht in de media kreeg, die zijn voetbalcarrière heeft belemmerd.
Straf uitzitten
De Brabander voetbalde voor Heracles Almelo toen hij het dodelijk ongeluk veroorzaakte. Hij stapte daarna over naar FC Astana in Kazachstan en voetbalt tegenwoordig voor de Russische club FK Oeral.
Vloet was aanwezig bij de behandeling van de zaak in de rechtbank in Haarlem, maar ontbrak bij de uitspraak. "Op enig moment zal Vloet een uitnodiging krijgen om zijn straf uit te zitten", zei zijn advocaat toen. "Welke straf dat ook is, dan zal hij daar gehoor aan geven."
Meer uit Binnenland
HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
4 minuten geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
7 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
16 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geleden