Voetballer Vloet in beroep tegen celstraf van 2,5 jaar
HAARLEM (ANP) - Profvoetballer Rai Vloet gaat in beroep tegen de celstraf van 2,5 jaar die de rechtbank in Haarlem hem bijna twee weken geleden oplegde. De 27-jarige Brabander werd op 3 april veroordeeld voor roekeloos rijgedrag. Vloet veroorzaakte op 14 november 2021 onder invloed van alcohol een ongeluk op de snelweg A4 in de buurt van Hoofddorp, waarbij de 4-jarige Gio Roos uit Zoetermeer om het leven kwam.
Het Openbaar Ministerie en Vloet kregen twee weken de tijd om hoger beroep aan te tekenen. Het OM liet vrijdag in eerste instantie weten dat het nog geen beslissing genomen heeft en dat het daar tot en met komende maandag de tijd voor heeft. Advocaat Erik Thomas van Vloet meldde vrijdagmiddag echter dat justitie beroep heeft aangetekend en dat zijn cliënt daarom ook in beroep gaat. Het OM was vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.
De officier van justitie had 3,5 jaar celstraf geëist. De rechtbank zag redenen om een lagere straf op te leggen. Meegewogen is dat Vloet tijdens de zitting volgens de rechter oprecht berouw toonde en dat het ongeval veel aandacht in de media kreeg, die zijn voetbalcarrière heeft belemmerd.
Straf uitzitten
De Brabander voetbalde voor Heracles Almelo toen hij het dodelijk ongeluk veroorzaakte. Hij stapte daarna over naar FC Astana in Kazachstan en voetbalt tegenwoordig voor de Russische club FK Oeral.
Vloet was aanwezig bij de behandeling van de zaak in de rechtbank in Haarlem, maar ontbrak bij de uitspraak. "Op enig moment zal Vloet een uitnodiging krijgen om zijn straf uit te zitten", zei zijn advocaat toen. "Welke straf dat ook is, dan zal hij daar gehoor aan geven."
Meer uit Binnenland
OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
1 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
8 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
16 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
16 uur geleden