Voetballer Vloet in beroep tegen celstraf van 2,5 jaar
HAARLEM (ANP) - Profvoetballer Rai Vloet gaat in beroep tegen de celstraf van 2,5 jaar die de rechtbank in Haarlem hem bijna twee weken geleden oplegde. De 27-jarige Brabander werd op 3 april veroordeeld voor roekeloos rijgedrag. Vloet veroorzaakte op 14 november 2021 onder invloed van alcohol een ongeluk op de snelweg A4 in de buurt van Hoofddorp, waarbij de 4-jarige Gio Roos uit Zoetermeer om het leven kwam.
Het Openbaar Ministerie en Vloet kregen twee weken de tijd om hoger beroep aan te tekenen. Het OM liet vrijdag in eerste instantie weten dat het nog geen beslissing genomen heeft en dat het daar tot en met komende maandag de tijd voor heeft. Advocaat Erik Thomas van Vloet meldde vrijdagmiddag echter dat justitie beroep heeft aangetekend en dat zijn cliënt daarom ook in beroep gaat. Het OM was vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.
De officier van justitie had 3,5 jaar celstraf geëist. De rechtbank zag redenen om een lagere straf op te leggen. Meegewogen is dat Vloet tijdens de zitting volgens de rechter oprecht berouw toonde en dat het ongeval veel aandacht in de media kreeg, die zijn voetbalcarrière heeft belemmerd.
Straf uitzitten
De Brabander voetbalde voor Heracles Almelo toen hij het dodelijk ongeluk veroorzaakte. Hij stapte daarna over naar FC Astana in Kazachstan en voetbalt tegenwoordig voor de Russische club FK Oeral.
Vloet was aanwezig bij de behandeling van de zaak in de rechtbank in Haarlem, maar ontbrak bij de uitspraak. "Op enig moment zal Vloet een uitnodiging krijgen om zijn straf uit te zitten", zei zijn advocaat toen. "Welke straf dat ook is, dan zal hij daar gehoor aan geven."
Meer uit Binnenland
KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
3 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
6 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
9 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
9 uur geleden