Voetballer Van Wolfswinkel maakt kortstondig rentree bij FC Basel
LAUSANNE (ANP) - Spits Ricky van Wolfswinkel heeft in het bekerduel van FC Basel tegen Lausanne met een invalbeurt zijn rentree gemaakt, maar de 31-jarige aanvaller werd in de verlenging van het duel weer van het veld gehaald. Basel won de wedstrijd in verlenging met 3-2.
Van Wolfswinkel had in februari, nog voor de stop van het Zwitserse voetbal vanwege de uitbraak van het coronavirus, zijn rentree gemaakt na maanden afwezigheid. Hij moest daarna uit voorzorg weer een tijdje aan de kant blijven. Bij een controle in het ziekenhuis bleek dat een deel van zijn hersenen iets langzamer wordt doorbloed. Dit gebeurt op de plek waar vorig jaar bij Van Wolfswinkel na een hersenschudding een aneurysma werd aangetroffen, een uitstulping in een bloedvat van de hersenen. Daaraan is hij geopereerd.
De aanvaller werd in de 68e minuut van het duel tegen Lausanne in het veld gebracht. Basel stond toen nog met 2-0 voor. De thuisploeg kwam echter een kwartier voor tijd terug tot 2-2. Aan het einde van de eerste verlenging werd Van Wolfswinkel weer van het veld gehaald. Via een doelpunt van Silvan Widmer won Basel alsnog en plaatste het zich voor de halve finale van de beker.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
7 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
8 uur geleden