Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballer Van Kippersluis is coronavrij en start bij Eagles

Voetballer Van Kippersluis is coronavrij en start bij Eagles

DEVENTER (ANP) - De start van een nieuwe speler bij een club in de Keuken Kampioen Divisie is vaak met minder nieuws omgeven dan die van Kevin van Kippersluis bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer meldde afgelopen maandag dat de 27-jarige voetballer positief was getest op het coronavirus en zijn eerste training nog even moest uitstellen.

Van Kippersluis debuteerde donderdag alsnog op het trainingsveld van de Eagles. "Het voelde heerlijk, zo blij als een kind in een snoepwinkel was ik", zegt hij. "Het was heel normaal. We hebben elkaar gewoon begroet, geen handen schudden, maar met de ellebogen."

De van het Zweedse AFC Eskilstuna aangetrokken voetballer zou eerder zijn opwachting maken bij de club. "Ik ging vanuit Zweden weg en had nergens last van", zegt de aanvaller die eerder speelde voor onder meer FC Volendam en Cambuur. "Met de clubarts had ik afgesproken dat ik voor de zekerheid meteen getest zou worden, ook al voelde ik niks. Ik was vrijdag onderweg naar de club toen ik gebeld werd. 'We hebben slecht nieuws, je bent positief getest, dus je moet weer omkeren', zeiden ze. Ik had geen klachten, dus dat was wel apart. Ik ben meteen in thuisquarantaine gegaan."

Geen risico

Van Kippersluis werd woensdag gezond verklaard. "We hebben geen risico genomen en gedaan wat in de regels staat. Dat was vervelend voor mij, maar ik ben blij dat ik weer mocht. De trainer heeft nog even aangegeven dat ik was goedgekeurd door de KNVB en dat ik gewoon mocht trainen."

Waar hij het virus heeft opgelopen weet de voetballer niet. "Het zou ook kunnen dat ik het een maand geleden heb gehad en dat ze dode coronacellen vinden en ik daardoor positieve uitslag heb gegeven. Mijn club in Zweden is op de hoogte gebracht. Ik weet dat er nog twee andere teamgenoten positief waren, misschien heb ik het daarvan overgenomen, misschien is het met reizen gebeurd of dat je op het verkeerde moment een wc-deur hebt aangeraakt. Het kan zo veel zijn. Mijn vrouw is ook twee keer getest en was twee keer negatief."

De voetballer had bij Eskilstuna net een lange voorbereiding achter de rug. "Ik heb nog net mijn debuut gemaakt voor de club en een dag later zat ik in het vliegtuig naar Nederland en heb ik getekend." Dat er over zijn positieve test nog gepraat zal worden, maakt Van Kippersluis niet zo veel uit. "Ik heb groen licht om te spelen. Straks als we weer met wedstrijden spelen, zijn we alweer een week of vijf verder en dan heeft niemand het hier meer over."

Meer uit Voetbal

Manchester City neemt spits Marmoush over van Eintracht

MANCHESTER (ANP/DPA) - Manchester City heeft aanvaller Omar Marmoush per direct overgenomen van Eintracht Frankfurt. De 25-jarige Egyptenaar heeft bij de Engelse landskampioen een contract tot de zomer van 2029 getekend.

3 uur geleden
ManCity-coach Guardiola maakt zich op voor allesbeslissende week

PARIJS (ANP/AFP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City legt zich neer bij de nederlaag tegen Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach erkende na afloop dat de Engelse club een zware week wacht met de wedstrijd in de Premier League tegen Chelsea zaterdag en de allesbeslissende laatste groepswedstrijd in de Champions League tegen Club Brugge woensdag.

5 uur geleden
Real Madrid eerste voetbalclub met omzet boven 1 miljard euro

LONDEN (ANP/RTR) - Real Madrid is de eerste voetbalclub die een omzet van meer dan een miljard euro in één seizoen heeft geboekt. De Spaanse club staat bovenaan de Money League, de jaarlijkse door accountantskantoor Deloitte gepubliceerde ranglijst van voetbalclubs, voor Manchester City en Paris Saint-Germain.

5 uur geleden
Priske: op dit moment ben ik de trainer van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Brian Priske wilde na een stuntzege op Bayern München (3-0) niet uitgebreid reageren op een dreigend ontslag bij Feyenoord. "Op dit moment ben ik de trainer van Feyenoord", zei de Deen die afgelopen zomer Arne Slot opvolgde in Rotterdam. "Ik heb nog niks anders gehoord en dat verwacht ik ook niet, maar het blijft voetbal. Ik ben dagelijks bezig met mijn werk en dat blijf ik doen."

12 uur geleden
Spits Giménez zwijgt over mogelijk vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Santiago Giménez wilde na de zege van Feyenoord op Bayern München (3-0) niet reageren op een mogelijk vertrek naar AC Milan. Volgens veel Italiaanse media wil de topclub de spits uit Mexico nog deze maand overnemen.

12 uur geleden
Bijlow viert prachtige verjaardag met zege op Bayern München

ROTTERDAM (ANP) - Met een grote glimlach en een bokaal voor beste speler van de wedstrijd onder zijn arm wandelde Justin Bijlow na een spectaculaire zege van Feyenoord op Bayern München (3-0) door de catacomben van De Kuip. "Dit is heerlijk", jubelde hij op zijn 27e verjaardag. "Het begon voor mij vanochtend met een cadeau van mijn dochter en mijn vriendin. En ik eindig zo. Dit is echt wel een topverjaardag. Beter kan niet hoor."

12 uur geleden
ManCity onderuit bij PSG in Champions League na 0-2-voorsprong

PARIJS (ANP) - Manchester City heeft zichzelf een slechte dienst bewezen in de Champions League. De formatie van Pep Guardiola verloor bij Paris Saint-Germain na een 0-2-voorsprong met 4-2. Alle doelpunten vielen na rust.

12 uur geleden