Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballer Van Kippersluis is coronavrij en start bij Eagles

Voetballer Van Kippersluis is coronavrij en start bij Eagles

DEVENTER (ANP) - De start van een nieuwe speler bij een club in de Keuken Kampioen Divisie is vaak met minder nieuws omgeven dan die van Kevin van Kippersluis bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer meldde afgelopen maandag dat de 27-jarige voetballer positief was getest op het coronavirus en zijn eerste training nog even moest uitstellen.

Van Kippersluis debuteerde donderdag alsnog op het trainingsveld van de Eagles. "Het voelde heerlijk, zo blij als een kind in een snoepwinkel was ik", zegt hij. "Het was heel normaal. We hebben elkaar gewoon begroet, geen handen schudden, maar met de ellebogen."

De van het Zweedse AFC Eskilstuna aangetrokken voetballer zou eerder zijn opwachting maken bij de club. "Ik ging vanuit Zweden weg en had nergens last van", zegt de aanvaller die eerder speelde voor onder meer FC Volendam en Cambuur. "Met de clubarts had ik afgesproken dat ik voor de zekerheid meteen getest zou worden, ook al voelde ik niks. Ik was vrijdag onderweg naar de club toen ik gebeld werd. 'We hebben slecht nieuws, je bent positief getest, dus je moet weer omkeren', zeiden ze. Ik had geen klachten, dus dat was wel apart. Ik ben meteen in thuisquarantaine gegaan."

Geen risico

Van Kippersluis werd woensdag gezond verklaard. "We hebben geen risico genomen en gedaan wat in de regels staat. Dat was vervelend voor mij, maar ik ben blij dat ik weer mocht. De trainer heeft nog even aangegeven dat ik was goedgekeurd door de KNVB en dat ik gewoon mocht trainen."

Waar hij het virus heeft opgelopen weet de voetballer niet. "Het zou ook kunnen dat ik het een maand geleden heb gehad en dat ze dode coronacellen vinden en ik daardoor positieve uitslag heb gegeven. Mijn club in Zweden is op de hoogte gebracht. Ik weet dat er nog twee andere teamgenoten positief waren, misschien heb ik het daarvan overgenomen, misschien is het met reizen gebeurd of dat je op het verkeerde moment een wc-deur hebt aangeraakt. Het kan zo veel zijn. Mijn vrouw is ook twee keer getest en was twee keer negatief."

De voetballer had bij Eskilstuna net een lange voorbereiding achter de rug. "Ik heb nog net mijn debuut gemaakt voor de club en een dag later zat ik in het vliegtuig naar Nederland en heb ik getekend." Dat er over zijn positieve test nog gepraat zal worden, maakt Van Kippersluis niet zo veel uit. "Ik heb groen licht om te spelen. Straks als we weer met wedstrijden spelen, zijn we alweer een week of vijf verder en dan heeft niemand het hier meer over."

Meer uit Voetbal

Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

3 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

3 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

5 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

5 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

7 uur geleden
FC Twente met teruggekeerde Zerrouki naar FC Utrecht

ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.

7 uur geleden
Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.

7 uur geleden