Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballer Van Kippersluis is coronavrij en start bij Eagles

Voetballer Van Kippersluis is coronavrij en start bij Eagles

DEVENTER (ANP) - De start van een nieuwe speler bij een club in de Keuken Kampioen Divisie is vaak met minder nieuws omgeven dan die van Kevin van Kippersluis bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer meldde afgelopen maandag dat de 27-jarige voetballer positief was getest op het coronavirus en zijn eerste training nog even moest uitstellen.

Van Kippersluis debuteerde donderdag alsnog op het trainingsveld van de Eagles. "Het voelde heerlijk, zo blij als een kind in een snoepwinkel was ik", zegt hij. "Het was heel normaal. We hebben elkaar gewoon begroet, geen handen schudden, maar met de ellebogen."

De van het Zweedse AFC Eskilstuna aangetrokken voetballer zou eerder zijn opwachting maken bij de club. "Ik ging vanuit Zweden weg en had nergens last van", zegt de aanvaller die eerder speelde voor onder meer FC Volendam en Cambuur. "Met de clubarts had ik afgesproken dat ik voor de zekerheid meteen getest zou worden, ook al voelde ik niks. Ik was vrijdag onderweg naar de club toen ik gebeld werd. 'We hebben slecht nieuws, je bent positief getest, dus je moet weer omkeren', zeiden ze. Ik had geen klachten, dus dat was wel apart. Ik ben meteen in thuisquarantaine gegaan."

Geen risico

Van Kippersluis werd woensdag gezond verklaard. "We hebben geen risico genomen en gedaan wat in de regels staat. Dat was vervelend voor mij, maar ik ben blij dat ik weer mocht. De trainer heeft nog even aangegeven dat ik was goedgekeurd door de KNVB en dat ik gewoon mocht trainen."

Waar hij het virus heeft opgelopen weet de voetballer niet. "Het zou ook kunnen dat ik het een maand geleden heb gehad en dat ze dode coronacellen vinden en ik daardoor positieve uitslag heb gegeven. Mijn club in Zweden is op de hoogte gebracht. Ik weet dat er nog twee andere teamgenoten positief waren, misschien heb ik het daarvan overgenomen, misschien is het met reizen gebeurd of dat je op het verkeerde moment een wc-deur hebt aangeraakt. Het kan zo veel zijn. Mijn vrouw is ook twee keer getest en was twee keer negatief."

De voetballer had bij Eskilstuna net een lange voorbereiding achter de rug. "Ik heb nog net mijn debuut gemaakt voor de club en een dag later zat ik in het vliegtuig naar Nederland en heb ik getekend." Dat er over zijn positieve test nog gepraat zal worden, maakt Van Kippersluis niet zo veel uit. "Ik heb groen licht om te spelen. Straks als we weer met wedstrijden spelen, zijn we alweer een week of vijf verder en dan heeft niemand het hier meer over."

Meer uit Voetbal

Supporter Nantes doodgestoken bij voetbalrellen in Nice

NICE (ANP/AFP) - Een voetbalfan van Nantes is zaterdag overleden bij rellen voorafgaande aan de uitwedstrijd tegen Nice in de hoogste Franse competitie. De 31-jarige man werd volgens sportkrant L'Équipe doodgestoken.

11 minuten geleden
Feyenoord-trainer Slot kiest tegen PSV voor Zerrouki en Ivanusec

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot heeft zijn basisopstelling tegen PSV op twee plaatsen aangepast in vergelijking met de wedstrijd tegen Atlético Madrid van dinsdag. Buitenspelers Yankuba Minteh en Igor Paixão zijn hun plaats kwijt. Ramiz Zerrouki en Luka Ivanusec doen in De Kuip vanaf het begin mee.

19 minuten geleden
Trainer Bosz verrast tegen Feyenoord met Schouten als verdediger

ROTTERDAM (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kiest in de uitwedstrijd tegen Feyenoord voor een verrassende opstelling. Middenvelder Jerdy Schouten schuift een linie naar achteren en begint samen met Olivier Boscagli in het centrum van de verdediging. Dat gaat ten koste van André Ramalho, die in De Kuip op de reservebank zit.

26 minuten geleden
Oud-Feyenoorder Ono stopt op 44-jarige leeftijd

SAPPORO (ANP/AFP) - De Japanse voetballer Shinji Ono heeft op 44-jarige leeftijd zijn profcarrière beëindigd. Ono was de eerste Japanner met een Europese clubtrofee, hij won in 2002 met Feyenoord de UEFA-beker.

2 uur geleden
Koploper PSV zonder Lang en Lozano naar achtervolger Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Koploper PSV neemt het in de Eredivisie op tegen eerste achtervolger Feyenoord. De Eindhovenaren beginnen het duel in De Kuip, dat om 12.15 uur begint, met een voorsprong van 7 punten.

7 uur geleden
Sparta boekt nipte zege bij Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Sparta heeft een 1-0-zege geboekt bij Heracles Almelo. Joshua Kitolano maakte na een uur de enige treffer van het matige duel.

12 uur geleden
Newcastle verslaat tandeloos United en vergroot zorgen Ten Hag

NEWCASTLE (ANP) - Newcastle United heeft thuis met 1-0 gewonnen van het Manchester United van trainer Erik ten Hag. De druk op de Nederlander zal daardoor opnieuw toenemen.

12 uur geleden