Voetballer Van Dijk tekent nieuw contract bij Liverpool
LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk heeft een nieuw langdurig contract bij Liverpool getekend. De topclub uit de Premier League meldde dat de centrale verdediger "zijn toekomst aan Liverpool heeft verbonden", zonder expliciet te melden voor hoeveel jaar. Kort later toonde Van Dijk op Twitter een shirt van de club met 2025 als rugnummer.
"Ik ben hier heel erg trots op", zei de international van Oranje, die wegens een zware knieblessure het afgelopen seizoen nauwelijks speelde. "Mijn vrouw en kinderen en iedereen die met mij samenwerkt zijn dat ook. Hier spreekt heel veel vertrouwen uit."
"Sinds de dag dat ik bij Liverpool ben gekomen voel ik me gewaardeerd", aldus Van Dijk. "Door mijn ploeggenoten, de fans en de staf. Daardoor ben ik uitgegroeid tot een waardevolle speler voor deze club. Het afgelopen seizoen was er een om snel te vergeten, maar ook van deze tegenslagen heb ik geleerd. Ik heb er heel veel zin in om weer verder te gaan."
Terugkeer in de basis
Van Dijk kwam in januari 2018 over van Southampton. Hij speelde sindsdien 130 keer voor Liverpool en was goed voor 13 doelpunten. Met Van Dijk won Liverpool de Premier League, de Champions League, de UEFA Super Cup en de wereldbeker. In Nederland speelde hij alleen voor FC Groningen.
De verwachting is dat Van Dijk in de uitwedstrijd van Liverpool bij Norwich zaterdag terugkeert in de Premier League. Trainer Jürgen Klopp liet weten dat de Nederlander vrijwel zeker fit genoeg is voor een plaats in de basis. Vorig jaar oktober was hij voor het laatst actief in een officiële wedstrijd. Hij raakte in de derby tegen Everton geblesseerd.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
2 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
5 uur geleden