Voetballer Steffen leidt Zwitsers met hattrick langs Belarus
NOVI SAD (ANP) - Zwitserland is de kwalificatie voor het EK voetbal van 2024 begonnen met een ruime zege op Belarus. Renato Steffen leidde de 5-0-overwinning in met een vroege hattrick in het Servische Novi Sad, waar de interland werd gespeeld.
Steffen opende de score in de 5e minuut en was daarna weer trefzeker in de 17e minuut. Met nog geen half uur op de klok voltooide hij zijn eerste hattrick voor Zwitserland, de snelste ooit voor de nationale ploeg. Na de rust scoorden Granit Xhaka en Zeki Amdouni op aangeven van Xhaka.
De UEFA overweegt nog Belarus, dat een bondgenoot is van Rusland in de oorlog tegen Oekraïne, uit te sluiten van deelname aan de Europese competities, waaronder de kwalificaties van het Europees kampioenschap van 2024. Tijdens de volgende bijeenkomst van de overkoepelende organisatie begin april wordt de kwestie besproken.
In dezelfde groep speelde Israël gelijk tegen Kosovo. Het duel in Tel Aviv eindigde in 1-1. Na een eigen doelpunt van Eli Das maakte de Israëlische middenvelder Dor Peretz in de tweede helft gelijk.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
11 uur geleden