Voetballer Simons (17) met Paris Saint-Germain naar Lens
PARIJS (ANP) - Aangezien maar liefst 7 spelers van Paris Saint-Germain vanwege besmetting met het coronavirus niet kunnen voetballen, maken 5 zeer jonge voetballers deel uit van de selectie voor de eerste competitiewedstrijd bij Lens. Onder hen bevindt zich de 17-jarige Nederlander Xavi Simons.
Verder gaat het om Arnaud Kalimuendo (18), Bandiougou Fadiga (19), Kays Ruiz (18) en Timothée Pembélé (18).
PSG begint wat later aan de competitie in eigen land, omdat de club in augustus nog de finale van de Champions League speelde. Op vakantie raakten echter veel spelers besmet, onder wie vedetten als Kylian Mbappé en Neymar.
Debuut in oefenwedstrijd
Simons verliet vorig jaar de jeugdopleiding van Barcelona voor het hoogste juniorenteam van PSG. In een oefenwedstrijd heeft hij inmiddels al gedebuteerd in de hoofdmacht van de Franse topclub. Hij speelde echter nog niet in Ligue 1. Ook Mitchel Bakker, international van Jong Oranje, is van de partij bij PSG.
De wedstrijd Lens - Paris Saint-Germain is donderdagavond (21.00 uur).
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
13 minuten geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
14 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
28 minuten geledenZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
7 uur geleden