Voetballer Rodri waarschuwt voor staking om volle speelkalender
MANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester City-middenvelder Rodri heeft aangegeven dat voetballers kunnen gaan staken om het steeds vollere wedstrijdprogramma. "Ja, ik denk dat we daar dichtbij zijn", antwoordde de 28-jarige Spanjaard op de vraag of een staking tot de mogelijkheden behoorde.
"Als het zo doorgaat, dan hebben we geen andere keuze. Het is iets wat ons zorgen baart", zei Rodri tegen de pers, een dag voor de eerste Champions League-wedstrijd van Manchester City tegen Internazionale van woensdag.
In de nieuwe opzet van de Champions League spelen de ploegen in de eerste fase acht wedstrijden, twee duels meer dan vorig jaar. Ook de strijd om de wereldbeker voor clubteams, die Manchester City vorig seizoen won, heeft meer wedstrijden dan vroeger.
Liverpool-keeper Alisson sprak maandag soortgelijke woorden. "Niemand vraagt de spelers wat zij vinden van het toevoegen van wedstrijden. Misschien doet onze mening er niet toe, maar iedereen weet hoe wij denken over meer wedstrijden. Iedereen is dat beu", aldus de Braziliaan.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
53 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
11 uur geleden