Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballer Ramos niet met Spanje naar Europees kampioenschap

Voetballer Ramos niet met Spanje naar Europees kampioenschap

MADRID (ANP) - Sergio Ramos (35) gaat niet met Spanje naar het Europees kampioenschap voetbal, dat over enkele weken begint. De centrale verdediger van Real Madrid is onvoldoende hersteld van een blessure, die hem ook bij zijn club al enige tijd aan de kant houdt.

Ramos geldt als één van de steunpilaren in de selectie van bondscoach Luis Enrique. De 180-voudig international is ook de aanvoerder van de nationale ploeg. Door het wegvallen van Ramos maakt geen enkele speler van Real Madrid deel uit van de groep.

"Sergio heeft een te lange periode niet kunnen spelen of trainen", zei Luis Enrique. "Het was geen makkelijke beslissing voor mij. Ik heb hem gebeld en dat was moeilijk. Ik voel me er slecht bij. Sergio is een fantastische prof, we hadden hem er allemaal heel graag bij gehad."

Meniscusblessure

Ramos heeft sinds begin dit jaar een scheur in de meniscus, enkele spierblessures en een coronabesmetting gehad. Luis Enrique verwacht echter dat hij het volgend seizoen nog wel terugkomt bij Spanje. "Ik denk dat hij in de toekomst nog veel voor ons kan betekenen."

De speler zelf was niet verrast. "Het doet me pijn dat ik niet in staat ben mijn club en mijn land te helpen. Maar op dit moment is de beste optie om nog rust te nemen. Hoe vervelend deze beslissing ook is, er was geen andere keus. Ik wil nu eerst volledig herstellen en volgend seizoen sterk terugkomen, zoals ik dat vaker heb gedaan. Ik heb daar alle vertrouwen in. De komende weken zet ik mij in als supporter van Spanje. Ik wens mijn teamgenoten alle succes."

Laporte

Luis Enrique nam Aymeric Laporte, de verdediger van Manchester City, wel op in zijn selectie. Laporte kwam in het verleden uit voor de Franse jeugdelftallen. Luis Enrique koos er bovendien voor slechts 24 spelers op te nemen in zijn selectie. De UEFA staat er, vanwege mogelijke problemen rond besmettingen met het coronavirus, 26 toe.

Spanje speelt op het Europees kampioenschap de eerste wedstrijd op 14 juni tegen Zweden. Daarna volgen in de groepsfase wedstrijden tegen Polen (19 juni) en Slowakije (23 juni). De drie duels worden in Sevilla gespeeld.

Meer uit Voetbal

Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

1 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

2 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

3 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

3 uur geleden
Keeper Safonov van PSG stopte penalty's met gebroken hand

PARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.

4 uur geleden
Voetbalincidenten nemen verder af, maar vuurwerk blijft probleem

DEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".

5 uur geleden
Geblesseerde FC Utrecht-spits Haller gaat niet naar Afrika Cup

DEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.

5 uur geleden