Voetballer Ramos niet met Spanje naar Europees kampioenschap
MADRID (ANP) - Sergio Ramos (35) gaat niet met Spanje naar het Europees kampioenschap voetbal, dat over enkele weken begint. De centrale verdediger van Real Madrid is onvoldoende hersteld van een blessure, die hem ook bij zijn club al enige tijd aan de kant houdt.
Ramos geldt als één van de steunpilaren in de selectie van bondscoach Luis Enrique. De 180-voudig international is ook de aanvoerder van de nationale ploeg. Door het wegvallen van Ramos maakt geen enkele speler van Real Madrid deel uit van de groep.
"Sergio heeft een te lange periode niet kunnen spelen of trainen", zei Luis Enrique. "Het was geen makkelijke beslissing voor mij. Ik heb hem gebeld en dat was moeilijk. Ik voel me er slecht bij. Sergio is een fantastische prof, we hadden hem er allemaal heel graag bij gehad."
Meniscusblessure
Ramos heeft sinds begin dit jaar een scheur in de meniscus, enkele spierblessures en een coronabesmetting gehad. Luis Enrique verwacht echter dat hij het volgend seizoen nog wel terugkomt bij Spanje. "Ik denk dat hij in de toekomst nog veel voor ons kan betekenen."
De speler zelf was niet verrast. "Het doet me pijn dat ik niet in staat ben mijn club en mijn land te helpen. Maar op dit moment is de beste optie om nog rust te nemen. Hoe vervelend deze beslissing ook is, er was geen andere keus. Ik wil nu eerst volledig herstellen en volgend seizoen sterk terugkomen, zoals ik dat vaker heb gedaan. Ik heb daar alle vertrouwen in. De komende weken zet ik mij in als supporter van Spanje. Ik wens mijn teamgenoten alle succes."
Laporte
Luis Enrique nam Aymeric Laporte, de verdediger van Manchester City, wel op in zijn selectie. Laporte kwam in het verleden uit voor de Franse jeugdelftallen. Luis Enrique koos er bovendien voor slechts 24 spelers op te nemen in zijn selectie. De UEFA staat er, vanwege mogelijke problemen rond besmettingen met het coronavirus, 26 toe.
Spanje speelt op het Europees kampioenschap de eerste wedstrijd op 14 juni tegen Zweden. Daarna volgen in de groepsfase wedstrijden tegen Polen (19 juni) en Slowakije (23 juni). De drie duels worden in Sevilla gespeeld.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
9 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
10 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
12 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
12 uur geleden