Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballer Ramos niet met Spanje naar Europees kampioenschap

Voetballer Ramos niet met Spanje naar Europees kampioenschap

MADRID (ANP) - Sergio Ramos (35) gaat niet met Spanje naar het Europees kampioenschap voetbal, dat over enkele weken begint. De centrale verdediger van Real Madrid is onvoldoende hersteld van een blessure, die hem ook bij zijn club al enige tijd aan de kant houdt.

Ramos geldt als één van de steunpilaren in de selectie van bondscoach Luis Enrique. De 180-voudig international is ook de aanvoerder van de nationale ploeg. Door het wegvallen van Ramos maakt geen enkele speler van Real Madrid deel uit van de groep.

"Sergio heeft een te lange periode niet kunnen spelen of trainen", zei Luis Enrique. "Het was geen makkelijke beslissing voor mij. Ik heb hem gebeld en dat was moeilijk. Ik voel me er slecht bij. Sergio is een fantastische prof, we hadden hem er allemaal heel graag bij gehad."

Meniscusblessure

Ramos heeft sinds begin dit jaar een scheur in de meniscus, enkele spierblessures en een coronabesmetting gehad. Luis Enrique verwacht echter dat hij het volgend seizoen nog wel terugkomt bij Spanje. "Ik denk dat hij in de toekomst nog veel voor ons kan betekenen."

De speler zelf was niet verrast. "Het doet me pijn dat ik niet in staat ben mijn club en mijn land te helpen. Maar op dit moment is de beste optie om nog rust te nemen. Hoe vervelend deze beslissing ook is, er was geen andere keus. Ik wil nu eerst volledig herstellen en volgend seizoen sterk terugkomen, zoals ik dat vaker heb gedaan. Ik heb daar alle vertrouwen in. De komende weken zet ik mij in als supporter van Spanje. Ik wens mijn teamgenoten alle succes."

Laporte

Luis Enrique nam Aymeric Laporte, de verdediger van Manchester City, wel op in zijn selectie. Laporte kwam in het verleden uit voor de Franse jeugdelftallen. Luis Enrique koos er bovendien voor slechts 24 spelers op te nemen in zijn selectie. De UEFA staat er, vanwege mogelijke problemen rond besmettingen met het coronavirus, 26 toe.

Spanje speelt op het Europees kampioenschap de eerste wedstrijd op 14 juni tegen Zweden. Daarna volgen in de groepsfase wedstrijden tegen Polen (19 juni) en Slowakije (23 juni). De drie duels worden in Sevilla gespeeld.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

1 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

2 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

2 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

3 uur geleden
Bayer Leverkusen wint bij Borussia Dortmund in Duitse beker

DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.

3 uur geleden
Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

3 uur geleden
Manchester City nadert Arsenal door zwaarbevochten zege op Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.

3 uur geleden