Voetballer Quincy Promes blijft vastzitten
AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes blijft voorlopig vastzitten, in elk geval tot de volgende zitting over maximaal drie maanden. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam besloten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis op te heffen of te schorsen, wees het hof af.
Oud-international Promes wordt verdacht van cocaïnesmokkel en het neersteken van zijn neef. De rechtbank heeft hem in totaal 7,5 jaar cel opgelegd. De zaak loopt momenteel in hoger beroep en is in de voorbereidende fase. Dinsdag was de tweede inleidende zitting.
Volgens het Openbaar Ministerie is er sprake van vluchtgevaar en zou de maatschappij geschokt zijn als Promes het hoger beroep in vrijheid mag afwachten. Het hof is het daarmee eens. Daarbij woog het hof mee dat Promes zich "aan de rechtsgang heeft onttrokken" tot aan zijn uitlevering door Dubai, in juni dit jaar.
'Maatschappelijke onrust'
Ook voor het schorsen van de voorlopige hechtenis ziet het hof geen ruimte. "Het zou tot maatschappelijke onrust leiden", zei de voorzitter van het hof. "Het belang om uw professionele voetbalcarrière voort te zetten, weegt niet op tegen de maatschappelijke en strafrechtelijke belangen."
Promes was zelf aanwezig bij de zitting, maar zei niets. De datum van de derde inleidende zitting is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
16 uur geleden