Voetballer Pröpper keert terug bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Voetballer Davy Pröpper keert terug bij PSV. De Eindhovense club neemt de 29-jarige middenvelder over van Brighton & Hove Albion uit de Premier League, dat hem in 2017 naar Engeland haalde. Pröpper tekent bij PSV een contract tot 2023.
"Ik heb veel zin in de uitdaging die voor me ligt", laat Pröpper weten. "Ik heb een aantal mooie jaren in Engeland achter de rug, waar ik door weerstand ben gegroeid als speler. In het afgelopen seizoen merkte ik dat ik graag wilde terugkeren naar Nederland. Toen ik de knoop had doorgehakt, was er voor mij maar één optie denkbaar."
Pröpper is na Joël Drommel, André Ramalho, Phillipp Mwene en Marco van Ginkel de vijfde aanwinst van PSV deze zomer. Directeur voetbalzaken John de Jong maakte zich hard voor de komst van de ervaren middenvelder en is blij dat het gelukt is. "Enige tijd geleden hebben we onze interesse naar Davy uitgesproken, ik wist dat hij de wens had om terug te keren naar Nederland. Davy wil graag onderdeel uitmaken van de toekomst van PSV", aldus De Jong.
Pröpper, die al van 2015 tot 2017 bij PSV voetbalde, raakte afgelopen najaar geblesseerd bij Brighton. Na zijn revalidatie kwam de middenvelder nog maar weinig voor in de plannen van coach Graham Potter. Hij speelde in het afgelopen seizoen in slechts zeven competitiewedstrijden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Joël Veltman speelt komend seizoen in het Engelse Championship bij het gedegradeerde West Ham United. De 34-jarige verdediger was transfervrij en heeft in Londen getekend voor één seizoen, met een optie voor nog een extra jaar.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalbond KNVB blijft tegen het aanblijven van voorzitter Gianni Infantino bij wereldvoetbalbond FIFA. De FIFA-top sprak woensdagavond het vertrouwen uit in de Zwitserse Italiaan na een spoedberaad, maar de KNVB blijft bij het eerdere standpunt dat er een "fundamentele vertrouwensbreuk" is ontstaan door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond het WK.
2 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP) - Lionel Messi heeft zijn eerste doelpunten gemaakt voor Inter Miami sinds zijn terugkeer van het WK. De 39-jarige Argentijn scoorde twee keer in de gewonnen eerste groepswedstrijd van de Leagues Cup tegen het Mexicaanse Atlético San Luis: 4-2. Messi werd topscorer aller tijden van het toernooi met veertien treffers.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse politie heeft donderdag bekendgemaakt dat ze een inval heeft gedaan bij de nationale voetbalbond. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar de aanstelling van de bondscoach tijdens een teleurstellend verlopen WK, waarin het land er niet in slaagde de knock-outfase te bereiken.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Gianni Infantino (56) treedt voorlopig niet af als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat bleek woensdag na een spoedvergadering van de bond in de Marokkaanse hoofdstad Rabat.
14 uur geledenTORONTO (ANP) - Premier Mark Carney van Canada heeft geen vertrouwen meer in voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA, zei hij woensdag. De positie van de Zwitserse Italiaan Infantino staat onder druk, nadat hij een plan presenteerde om de commerciële rechten van het WK voetbal gedeeltelijk te willen verkopen aan investeerders. Het plan is inmiddels teruggetrokken.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Joey Veerman. De middenvelder kreeg zondag in de verloren wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen AZ (0-4) een rode kaart.
17 uur geleden