Voetballer Pogba voorlopig geschorst na dopingovertreding
TURIJN (ANP) - De Franse international Paul Pogba van Juventus is voorlopig geschorst vanwege een overtreding van de dopingregels. Dat heeft het Italiaanse antidopingbureau NADO bekendgemaakt. "Op voorstel van de antidopingaanklager is Paul Pogba voorlopig geschorst", meldde de instantie. De middenvelder heeft positief getest op testosteron, een spierversterkend middel.
Het NADO meldt dat bij de middenvelder bij een dopingcontrole "niet-endogene testosteronmetabolieten" zijn aangetroffen. Dat gebeurde bij een controle na het duel met Udinese, op de openingsdag van dit seizoen van de Serie A. Juventus won de wedstrijd met 3-0, Pogba zat de hele wedstrijd op de bank.
Pogba (30) keerde in 2022 terug bij Juventus na een verblijf van zes seizoenen bij Manchester United. Door langdurig blessureleed speelde hij het afgelopen seizoen slechts zes competitieduels mee. Ook miste hij met Frankrijk het WK in Qatar. Dit seizoen kwam hij bij zijn club twee keer als invaller in actie.
Juventus bevestigde de schorsing in een korte verklaring. "De club behoudt zich het recht voor om de volgende procedurele stappen te overwegen", aldus de voetbalclub uit Turijn.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino zou zijn salaris willen hebben vertienvoudigen met de invoering van het omstreden investeringsplan. Dat meldde de Britse krant The Times zaterdagavond op basis van anonieme bronnen. Het plan om een deel van de commerciële rechten van het WK voetbal te verhandelen in aandelen werd ingetrokken na felle kritiek vanuit de voetbalwereld.
1 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Poolse topspits Robert Lewandowski heeft bij zijn debuut voor Chicago Fire in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS twee keer gescoord. Chicago kwam op achterstand tegen Charlotte FC, maar won door de treffers van Lewandowski met 2-1.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Javier Tebas, voorzitter van La Liga, stelt in een boodschap op X dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino moet vertrekken. "Infantino mag niet doorgaan", luidt de kop boven een verklaring. "Dat de FIFA het voorstel om zijn competities te privatiseren heeft ingetrokken, is goed nieuws. Maar het zou een ernstige vergissing zijn om te denken dat daarmee het probleem is opgelost", aldus de baas van de Spaanse voetbalcompetitie.
13 uur geledenKLAGENFURT (ANP) - Denzel Dumfries heeft zaterdag in het Oostenrijkse Klagenfurt zijn debuut gemaakt voor Real Madrid. De Nederlandse international deed 75 minuten mee in een oefenduel met het Italiaanse Fiorentina als aanvaller aan de rechterkant. De wedstrijd eindigde in een 2-2-gelijkspel.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De CONCACAF heeft zaterdag in navolging van de UEFA opgeroepen tot een "grondige herziening" van het bestuur van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De voetbalconfederatie van Noord-Amerika, Midden-Amerika en de Caraïben maakte dit bekend naar aanleiding van het inmiddels teruggetrokken plan van de FIFA om de exploitatie van het WK voetbal open te stellen voor particuliere investeerders.
16 uur geledenNYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft opgeroepen tot hervormingen binnen de FIFA. Dat blijkt zaterdag uit de reactie van de UEFA op het besluit van de wereldvoetbalbond om het omstreden investeringsplan in te trekken. "Het voorstel is van tafel. De taak om de FIFA opnieuw op te bouwen is pas net begonnen", schrijft de Europese bond in een verklaring.
23 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft zijn vertrouwen in FIFA-voorzitter Gianni Infantino opgezegd vanwege de, inmiddels ingetrokken, investeringsplannen rond het WK voetbal. Dat laat een woordvoerder van de Nederlandse voetbalbond KNVB zaterdag weten aan het ANP.
1 dag geleden