Voetballer Pogba voorlopig geschorst na dopingovertreding
TURIJN (ANP) - De Franse international Paul Pogba van Juventus is voorlopig geschorst vanwege een overtreding van de dopingregels. Dat heeft het Italiaanse antidopingbureau NADO bekendgemaakt. "Op voorstel van de antidopingaanklager is Paul Pogba voorlopig geschorst", meldde de instantie. De middenvelder heeft positief getest op testosteron, een spierversterkend middel.
Het NADO meldt dat bij de middenvelder bij een dopingcontrole "niet-endogene testosteronmetabolieten" zijn aangetroffen. Dat gebeurde bij een controle na het duel met Udinese, op de openingsdag van dit seizoen van de Serie A. Juventus won de wedstrijd met 3-0, Pogba zat de hele wedstrijd op de bank.
Pogba (30) keerde in 2022 terug bij Juventus na een verblijf van zes seizoenen bij Manchester United. Door langdurig blessureleed speelde hij het afgelopen seizoen slechts zes competitieduels mee. Ook miste hij met Frankrijk het WK in Qatar. Dit seizoen kwam hij bij zijn club twee keer als invaller in actie.
Juventus bevestigde de schorsing in een korte verklaring. "De club behoudt zich het recht voor om de volgende procedurele stappen te overwegen", aldus de voetbalclub uit Turijn.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft enkele tientallen mensen in beeld die in aanmerking komen voor een stadionverbod naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur afgelopen zondag. Dat heeft de club vrijdag bekendgemaakt.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst kijkt uit naar het uitduel van Feyenoord in de Champions League tegen FC Barcelona. "Deze loting roept natuurlijk speciale gevoelens op", zei de trainer van de Rotterdammers vrijdag. "FC Barcelona is altijd mijn droomclub geweest."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst (51) vindt alle aandacht die het vuurgeweld bij SC Cambuur - Feyenoord heeft gekregen "terecht". "Het is een moeilijk onderwerp. De voorbereiding op een wedstrijd is anders dan normaal. Je merkt toch dat het de hele week in je systeem zit", zei de trainer van Feyenoord vrijdag in Rotterdam in aanloop naar de competitiewedstrijd van zondag tegen ADO Den Haag.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Ajax speelt in het hoofdtoernooi van de Conference League tegen onder meer het Italiaanse Atalanta en Getafe uit Spanje. FC Twente ontmoet onder meer SC Freiburg. Dat wees de loting in Monaco vrijdag uit.
2 uur geledenMONACO (ANP) - AZ en NEC zijn in het hoofdtoernooi van de Europa League allebei gekoppeld aan onder meer het Italiaanse Juventus en Benfica uit Portugal. Dat is het resultaat van de loting van vrijdag in Monaco.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft de zeven gewonde supporters en hun gezinnen uitgenodigd voor een bijeenkomst zaterdag bij de club. Daar zal de burgemeester van Leeuwarden ook bij aanwezig zijn. Volgens een woordvoerder van de club gaat het hierbij om nazorg voor de slachtoffers van het vuurwerkgeweld van afgelopen zondag tijdens het duel met Feyenoord.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Sem van Duijn voor een seizoen verhuurd aan FC Utrecht. In de overeenkomst van de 22-jarige aanvaller is een optie tot koop opgenomen. Van Duijn tekende in juli een verlengd contract tot de zomer van 2031 bij AZ.
6 uur geleden