Voetballer Pogba voorlopig geschorst na dopingovertreding
TURIJN (ANP) - De Franse international Paul Pogba van Juventus is voorlopig geschorst vanwege een overtreding van de dopingregels. Dat heeft het Italiaanse antidopingbureau NADO bekendgemaakt. "Op voorstel van de antidopingaanklager is Paul Pogba voorlopig geschorst", meldde de instantie. De middenvelder heeft positief getest op testosteron, een spierversterkend middel.
Het NADO meldt dat bij de middenvelder bij een dopingcontrole "niet-endogene testosteronmetabolieten" zijn aangetroffen. Dat gebeurde bij een controle na het duel met Udinese, op de openingsdag van dit seizoen van de Serie A. Juventus won de wedstrijd met 3-0, Pogba zat de hele wedstrijd op de bank.
Pogba (30) keerde in 2022 terug bij Juventus na een verblijf van zes seizoenen bij Manchester United. Door langdurig blessureleed speelde hij het afgelopen seizoen slechts zes competitieduels mee. Ook miste hij met Frankrijk het WK in Qatar. Dit seizoen kwam hij bij zijn club twee keer als invaller in actie.
Juventus bevestigde de schorsing in een korte verklaring. "De club behoudt zich het recht voor om de volgende procedurele stappen te overwegen", aldus de voetbalclub uit Turijn.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
10 uur geleden