Voetballer Martial weer racistisch beledigd op sociale media
WEST BROMWICH (ANP) - Voetballer Anthony Martial van Manchester United is zondag na het gelijkspel tegen West Bromwich Albion (1-1) herhaaldelijk racistisch bejegend op sociale media. De Fransman werd al eerder op Instagram beledigd vanwege zijn huidskleur, net als zijn ploeggenoten Marcus Rashford en Axel Tuanzebe en Chelsea-speler Reece James.
Instagram kondigde afgelopen week maatregelen aan om de golf van racistische beledigingen aan het adres van voetballers uit de Premier League te stoppen. Het sociale medium zal accounts verwijderen die dergelijke "gruwelijke" teksten verzenden, aldus een woordvoerder van Facebook, het moederbedrijf van Instagram.
De Engelse voetbalbond FA riep vorige week naar aanleiding van het racisme op sociale media de regering op om sneller en harder op te treden. Vorige maand omschreef de Britse prins William, erevoorzitter van de voetbalbond, racistische uitlatingen tegen voetballers als "verachtelijk".
De Premier League heeft een actieplan tegen racisme opgezet. Het plan is een vervolg op eerdere stappen die zijn genomen om gelijkheid, diversiteit en inclusiviteit in de hoogste Engelse voetbalklasse te bevorderen. Ook staan er acties in om raciale vooroordelen uit te bannen.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
16 uur geleden