Voetballer Malacia ambassadeur Week van Lezen en Schrijven
ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Tyrell Malacia is dit jaar de speciale ambassadeur voor de Week van Lezen en Schrijven. De 22-jarige verdediger van Feyenoord gaat zich inzetten voor de Stichting Lezen en Schrijven tijdens de themaweek die plaatsvindt van 6 tot en met 12 september.
De Stichting Lezen en Schrijven laat weten het fantastisch te vinden dat Malacia wil helpen om het groeiend probleem van laaggeletterdheid onder jongeren onder de aandacht te brengen. "Tyrell helpt op deze manier om jongeren bij dit onderwerp te betrekken", zegt directeur Geke van Velzen van de Stichting Lezen en Schrijven.
De voetballer hoopt dat hij er met het ambassadeurschap aandacht aan kan besteden, waardoor het makkelijker wordt voor mensen om hulp te vragen. "Zodat iemand die misschien al zijn hele leven met laaggeletterdheid worstelt, zich veilig voelt om er hulp bij te vragen", aldus Malacia.
De Feyenoorder zei tijdens een persconferentie in december van 2020 dat hij graag boeken leest. Hij zei tegen de NOS dat hij op de club hoorde dat zijn trainer Dick Advocaat aan het einde van het seizoen zou stoppen, terwijl dat eerder al via media naar buiten kwam. Malacia had als verklaring dat hij nooit nieuws leest, maar wel boeken. In latere interviews met Trouw en het AD zei Malacia dat hij onder meer Vijftig Tinten Grijs van E.L. James en de biografie van Michelle Obama heeft gelezen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De problemen met de verouderde Haringvlietbrug zijn erger dan gedacht. In de lassen van de ondersteuningsbalk onder een van de rijstroken zit vermoeiing, meldt demissionair minister Robert Tieman van Infrastructuur en Waterstaat in een brief aan de Tweede Kamer. "Bij deze lassen kunnen kleine scheurtjes plotseling doorscheuren."
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS is bezorgd over de huidige staat en de toekomst van de spoorinfrastructuur. Zo reageert NS-directeur Wouter Koolmees op het bericht dat ProRail alleen nog maar noodzakelijk onderhoud kan doen en zich dus niet kan richten op de toekomstbestendigheid van het spoor. Dat komt omdat de spoorbeheerder kampt met een personeels- en geldtekort.
17 minuten geledenHAARLEM (ANP) - ProRail kan de komende jaren op steeds meer delen van het spoor alleen strikt noodzakelijk onderhoud plegen. Werkzaamheden om het spoor 'toekomstklaar' te maken, raken daarbij in de verdringing. Volgens de spoorbeheerder komt dat door tekorten aan geld en personeel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van kindermisbruik is in vier jaar met 20 procent toegenomen. Dit blijkt uit cijfers van de Monitor seksueel geweld tegen kinderen 2020-2024. In die periode steeg het aantal meldingen geregistreerd door de politie van 3010 naar 3690 per jaar. Vooral het onlinemisbruik neemt toe, zoals grooming en het verspreiden van naaktbeelden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen die lhbtqia+ zijn, kunnen steeds minder vaak vrij en veilig opgroeien. Ze worden gepest, bedreigd en aangevallen, en ze voelen zich niet genoeg gesteund door leraren. Hun rechten staan steeds vaker onder druk, waarschuwt Kinderombudsman Margrite Kalverboer.
4 uur geledenZEVENBERGEN (ANP) - Dat Moerdijk ook wordt genoemd in een onderzoek naar locaties voor een kleine kerncentrale in Noord-Brabant leidde woensdag tijdens een informatieavond tot vragen van bewoners. Afgelopen weken werd bekend dat het dorp mogelijk moet verdwijnen ten behoeve van een ander energieproject: Powerport. Het onderzoek naar locaties voor een kleine kerncentrale viel daar "bijzonder ongelukkig" mee samen, zei gedeputeerde Wilma Dirken van de provincie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schrijver Anja Meulenbelt krijgt de P.C. Hooft-prijs 2026 voor haar beschouwend proza. Ze krijgt 60.000 euro, die hoort bij de belangrijke literaire oeuvreprijs voor een Nederlandse schrijver.
17 uur geleden