Voetballer Malacia ambassadeur Week van Lezen en Schrijven
ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Tyrell Malacia is dit jaar de speciale ambassadeur voor de Week van Lezen en Schrijven. De 22-jarige verdediger van Feyenoord gaat zich inzetten voor de Stichting Lezen en Schrijven tijdens de themaweek die plaatsvindt van 6 tot en met 12 september.
De Stichting Lezen en Schrijven laat weten het fantastisch te vinden dat Malacia wil helpen om het groeiend probleem van laaggeletterdheid onder jongeren onder de aandacht te brengen. "Tyrell helpt op deze manier om jongeren bij dit onderwerp te betrekken", zegt directeur Geke van Velzen van de Stichting Lezen en Schrijven.
De voetballer hoopt dat hij er met het ambassadeurschap aandacht aan kan besteden, waardoor het makkelijker wordt voor mensen om hulp te vragen. "Zodat iemand die misschien al zijn hele leven met laaggeletterdheid worstelt, zich veilig voelt om er hulp bij te vragen", aldus Malacia.
De Feyenoorder zei tijdens een persconferentie in december van 2020 dat hij graag boeken leest. Hij zei tegen de NOS dat hij op de club hoorde dat zijn trainer Dick Advocaat aan het einde van het seizoen zou stoppen, terwijl dat eerder al via media naar buiten kwam. Malacia had als verklaring dat hij nooit nieuws leest, maar wel boeken. In latere interviews met Trouw en het AD zei Malacia dat hij onder meer Vijftig Tinten Grijs van E.L. James en de biografie van Michelle Obama heeft gelezen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.
8 uur geleden