Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballer Maguire in beroep tegen uitspraak

Voetballer Maguire in beroep tegen uitspraak

ATHENE (ANP) - Voetballer Harry Maguire heeft beroep aangetekend tegen de voorwaardelijke gevangenisstraf die hij kreeg opgelegd wegens zijn aandeel in een vechtpartij op een Grieks eiland. Dat meldden bronnen rond de rechtbank van Syros, die dinsdag tot de uitspraak kwam.

De aanvoerder van Manchester United werd schuldig bevonden aan zware mishandeling, verzet bij zijn arrestatie en poging tot omkoping. Volgens zijn advocaat Alexis Anagnostakis zijn de beschuldigingen 'fout en misleidend'.

De speler en zijn gevolg verwijten de rechtbank bovendien geen oor te hebben gehad voor hun kant van het verhaal. Volgens Maguire nam hij samen met zijn broer en een vriend het op voor zijn zuster, die tegen haar wil met een bepaalde drug zou zijn ingespoten.

Engelse selectie

Maguire werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 21 maanden en 10 dagen. Omdat hij nog geen strafblad had hoeft hij niet de cel in. De speler ontkent alle beschuldigingen.

Bondscoach Gareth Southgate besloot Maguire na diens veroordeling uit de Engelse selectie te zetten voor de komende interlands in de Nations League. Gezien de omstandigheden leek hem dat voor alle partijen het beste.

Volgens Engelse media houdt Manchester United het volste vertrouwen in de speler en blijft hij ook de aanvoerder van de club.

Meer uit Voetbal

Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

19 minuten geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

1 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

5 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

12 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

12 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

13 uur geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

15 uur geleden