Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballer Lukaku houdt Internazionale aan kop van Serie A

Voetballer Lukaku houdt Internazionale aan kop van Serie A

NAPELS (ANP) - Romelu Lukaku heeft Internazionale aan kop van de Serie A gehouden. De spits maakte twee van de drie doelpunten van zijn ploeg in de gewonnen uitwedstrijd tegen Napoli: 1-3.

Lukaku opende in de 14e minuut de score en kreeg in de 33e minuut bij zijn tweede treffer hulp van de blunderende doelman Alex Meret. Arek Milik scoorde vlak voor rust voor Napoli (1-2). Lautaro Martínez maakte na ruim een uur het derde doelpunt voor Internazionale, waarvoor Stefan de Vrij opnieuw het hele duel speelde.

Internazionale staat in punten gelijk met Juventus, maar heeft een beter doelsaldo dan de kampioen uit Turijn. Juventus won maandagmiddag al van Cagliari (4-0). Cristiano Ronaldo scoorde driemaal en bereidde een treffer van Gonzalo Higuaín voor.

Op de bank

Matthijs de Ligt zat opnieuw de hele wedstrijd op de bank bij Juventus. De verdediger is hersteld van een schouderblessure, maar zijn trainer Maurizio Sarri gaf toch weer de voorkeur aan Merih Demiral. "Ik ben de eerste die ervan overtuigd is dat Matthijs een van de beste verdedigers van de wereld zal worden", verklaarde Sarri die nog steeds geen beroep kan doen op zijn geblesseerde centrumverdediger Giorgio Chiellini. "Maar hij heeft veel moeten leren in zijn nieuwe leven hier. Dat is ook vrij normaal en Demiral geeft ons nu veel energie."

Zlatan Ibrahimovic kon zijn terugkeer bij AC Milan niet vieren met een treffer tegen Sampdoria (0-0). De 38-jarige Zweed mocht ruim een half uur meedoen maar stapte ontevreden van het veld. "De supporters hebben me geweldig ontvangen", zei hij. "Voor hen wilde ik zo graag scoren en daarna als een soort God juichen. Vlak voor de Curva", verwees hij naar de harde supporterskern van AC Milan. "Je kan zien dat deze ploeg vertrouwen mist", zei Ibrahimovic die vorige maand afscheid nam van LA Galaxy. "Ik ben hier pas net en ga deze ploeg helpen."

Hans Hateboer en Marten de Roon wonnen met Atalanta van Parma (5-0). De Roon gaf de voorzet voor de 1-0 van Alejandro Gómez. Atalanta staat vijfde met 34 punten, elf minder dan Juventus.

Meer uit Voetbal

Topfunctionaris FIFA: WK gaat door, het is te groot

DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.

51 minuten geleden
Twee voetballers levenslang geschorst in VS om gokken

WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.

1 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

5 uur geleden
West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

11 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

15 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

20 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

22 uur geleden