Voetballer Kroos maakt comeback bij Duits elftal
BERLIJN (ANP) - Voetballer Toni Kroos maakt een comeback bij de Duitse nationale ploeg. Dat heeft de 34-jarige middenvelder van Real Madrid bekendgemaakt via Instagram.
"Mensen, kort maar krachtig: ik speel vanaf maart weer voor Duitsland", schreef hij. "Waarom? Omdat ik ben gevraagd door de bondscoach, ik heb er zin in en ik weet zeker dat er veel meer mogelijk is met het team op het EK dan de meeste mensen op dit moment geloven."
De eerstvolgende wedstrijd die voor de Duitsers op het programma staat is een vriendschappelijke interland tegen Frankrijk op 23 maart.
Kroos nam na het EK van 2021 afscheid bij het nationale elftal van Duitsland. Hij speelde 106 interlands en maakte in 2014 deel uit van de Duitse ploeg die wereldkampioen werd. Nu keert hij precies op tijd terug voor het EK in Duitsland, dat op 14 juni van start gaat. Duitsland begint dat toernooi met een wedstrijd tegen Schotland in München.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.
5 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).
6 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.
7 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Voorzitter Bernd Neuendorf van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino een "doorzichtige manoeuvre" genoemd. Volgens Neuendorf wil Infantino zo zijn herverkiezing veiligstellen, zei hij in reactie op een vraag van het Duitse persbureau dpa.
7 uur geleden