
Voetballer Javi Martínez helpt bij bestrijding coronacrisis
MÜNCHEN (ANP) - De Spaanse voetballer Javi Martínez van Bayern München doet van alles om zich nuttig te maken tijdens de coronacrisis. De 31-jarige Martínez ging donderdag als vrijwilliger met het Rode Kruis op stap om boodschappen te doen voor ouderen in de buurt van München. De Spanjaard heeft nu ook in eigen land de locatie waar hij voetbalkampen organiseert opengesteld voor de hulpdiensten.
Martínez opende in 2012 een voetbalcampus in de regio waar hij vandaan komt. Hij heeft nu tenten met daarin stapelbedden laten zetten op de velden. Er is plek voor in totaal 180 mensen. De verdediger van Bayern München, die ook op het middenveld uit de voeten kan, stelt zijn campus open voor de medische hulpdiensten.
Heel wat spelers van Bayern München hebben geld gedoneerd om de coronacrisis te bestrijden. De Duitse kampioen maakt samen met Borussia Dortmund, RB Leipzig en Bayer Leverkusen, de clubs die dit seizoen ook in de Champions League actief zijn, een bedrag van in totaal 20 miljoen euro vrij om clubs te helpen die in de problemen dreigen te raken na de uitbraak van het coronavirus.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Chasity Grant mist de oefenwedstrijden van de Nederlandse voetbalsters tegen Polen en Canada. De rechtsbuiten van Aston Villa heeft zich geblesseerd afgemeld. Bondscoach Arjan Veurink roept geen vervangster voor haar op.
25 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Sergiño Dest heeft een duidelijk plan voor het thuisduel van PSV dinsdagavond met Napoli in de Champions League. "Ik ga zoveel mogelijk koolhydraten eten en dan rennen", zei hij op een persconferentie.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Trainer Melvin Boel van Go Ahead Eagles kan de komende weken nog geen beroep doen op Victor Edvardsen. De Eredivisieclub uit Deventer meldt dat de 29-jarige Zweedse aanvaller moet worden geopereerd. Edvardsen is nog enkele weken uit de roulatie.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft dinsdagavond een overwinning op Napoli nodig voor een goede uitgangspositie in de Champions League. Het doet trainer Peter Bosz goed dat zijn ploeg steeds stabieler verdedigt. "Dat komt niet omdat we met zes man achterin staan", zei hij op een persconferentie. "Maar wij lijden vooral minder balverlies. Dan hoef je minder te verdedigen."
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ousmane Dembélé staat voor een terugkeer bij Paris Saint-Germain. De laatste winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld maakt deel uit van de selectie van de Franse kampioen voor het uitduel van dinsdag met Bayer Leverkusen in de Champions League.
4 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Marokko heeft de wereldtitel voor voetballers onder de 20 jaar gewonnen. De nationale jeugdploeg rekende in de finale af met Argentinië (2-0).
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Een voetbalwedstrijd tussen de Israëlische voetbalclubs Hapoel Tel Aviv en Maccabi Tel Aviv is zondagavond door de politie afgelast. Rellen die ontstonden rondom de derby werden "levensgevaarlijk", waarna besloten werd de wedstrijd niet door te laten gaan.
7 uur geleden