Voetballer Hernández verruilt Sevilla voor LA Galaxy
LOS ANGELES (ANP) - Javier Hernández, teamgenoot van Luuk de Jong bij Sevilla, verruilt de Spaanse club voor LA Galaxy in de Major League Soccer (MLS). De 31-jarige Mexicaanse international met de bijnaam 'Chicharito', tekent in Los Angeles een contract dat hem de opvolger van de naar AC Milan vertrokken Zlatan Ibrahimovic moet maken.
Hernández kwam in september vorig jaar van West Ham United naar Sevilla. Bij de Spaanse club kwam de Mexicaan echter nauwelijks aan spelen toe en scoorde hij in negen competitiewedstrijden slechts één keer. Daarvoor speelde hij bij Manchester United, Real Madrid en Bayer Leverkusen. Hernández is topscorer aller tijden van de nationale ploeg van Mexico.
Chicharito heeft bij LA Galaxy een contract voor drie jaar ondertekend, met een optie voor een vierde jaar. Volgens Amerikaanse media wordt de Mexicaan in Los Angeles de grootverdiener uit de MLS met een jaarsalaris van 6 miljoen dollar (5,4 miljoen euro).
"Javier heeft consequent doelpunten gemaakt in de topcompetities over de hele wereld en heeft zichzelf bewezen als de meest succesvolle speler van zijn land in het afgelopen decennium", meldt de Nederlandse algemeen directeur van Galaxy, Dennis te Kloese.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.
49 minuten geledenEMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
22 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
1 dag geleden