Voetballer Hernández verruilt Sevilla voor LA Galaxy
LOS ANGELES (ANP) - Javier Hernández, teamgenoot van Luuk de Jong bij Sevilla, verruilt de Spaanse club voor LA Galaxy in de Major League Soccer (MLS). De 31-jarige Mexicaanse international met de bijnaam 'Chicharito', tekent in Los Angeles een contract dat hem de opvolger van de naar AC Milan vertrokken Zlatan Ibrahimovic moet maken.
Hernández kwam in september vorig jaar van West Ham United naar Sevilla. Bij de Spaanse club kwam de Mexicaan echter nauwelijks aan spelen toe en scoorde hij in negen competitiewedstrijden slechts één keer. Daarvoor speelde hij bij Manchester United, Real Madrid en Bayer Leverkusen. Hernández is topscorer aller tijden van de nationale ploeg van Mexico.
Chicharito heeft bij LA Galaxy een contract voor drie jaar ondertekend, met een optie voor een vierde jaar. Volgens Amerikaanse media wordt de Mexicaan in Los Angeles de grootverdiener uit de MLS met een jaarsalaris van 6 miljoen dollar (5,4 miljoen euro).
"Javier heeft consequent doelpunten gemaakt in de topcompetities over de hele wereld en heeft zichzelf bewezen als de meest succesvolle speler van zijn land in het afgelopen decennium", meldt de Nederlandse algemeen directeur van Galaxy, Dennis te Kloese.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
1 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
2 uur geleden