Voetballer Hernández verruilt Sevilla voor LA Galaxy
LOS ANGELES (ANP) - Javier Hernández, teamgenoot van Luuk de Jong bij Sevilla, verruilt de Spaanse club voor LA Galaxy in de Major League Soccer (MLS). De 31-jarige Mexicaanse international met de bijnaam 'Chicharito', tekent in Los Angeles een contract dat hem de opvolger van de naar AC Milan vertrokken Zlatan Ibrahimovic moet maken.
Hernández kwam in september vorig jaar van West Ham United naar Sevilla. Bij de Spaanse club kwam de Mexicaan echter nauwelijks aan spelen toe en scoorde hij in negen competitiewedstrijden slechts één keer. Daarvoor speelde hij bij Manchester United, Real Madrid en Bayer Leverkusen. Hernández is topscorer aller tijden van de nationale ploeg van Mexico.
Chicharito heeft bij LA Galaxy een contract voor drie jaar ondertekend, met een optie voor een vierde jaar. Volgens Amerikaanse media wordt de Mexicaan in Los Angeles de grootverdiener uit de MLS met een jaarsalaris van 6 miljoen dollar (5,4 miljoen euro).
"Javier heeft consequent doelpunten gemaakt in de topcompetities over de hele wereld en heeft zichzelf bewezen als de meest succesvolle speler van zijn land in het afgelopen decennium", meldt de Nederlandse algemeen directeur van Galaxy, Dennis te Kloese.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
35 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
36 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
42 minuten geledenMARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Eredivisie hervat met een nipte 1-0-overwinning op FC Volendam. Het was de eerste zege voor de ploeg van trainer Maarten Martens sinds begin november.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Tijjani Reijnders heeft Manchester City een zeer ruime zege geboekt in de derde ronde van de FA Cup. De nummer 2 van de Premier League was thuis met 10-1 te sterk voor Exeter City, dat uitkomt op het derde niveau in Engeland.
3 uur geleden