
Voetballer die met auto sporthal in vloog weer welkom bij Leuven
LEUVEN (ANP) - Voetballer Sofian Kiyine die in maart met zijn auto door een gevel van een sporthal vloog nadat hij met drank op achter het stuur was gekropen, is weer welkom bij zijn club OH Leuven.
Kiyine reed in maart met zijn auto zo hard over een rotonde dat die werd gelanceerd. De wagen vloog dwars door de gevel van een sporthal langs de weg. Kiyine moest bevrijd worden en werd gewond naar het ziekenhuis gebracht. Uit een alcoholtest kwam naar voren dat hij te veel had gedronken. OH Leuven zette de 25-jarige middenvelder voor onbepaalde tijd op non-actief.
Het onderzoek van het OM in België loopt nog. De club laat hem een apart en intensief programma volgen om hem bewust te maken over de gevolgen die verkeersonveilig gedrag kunnen hebben. "Ik ben me heel hard bewust van wat het ongeval teweeg heeft gebracht en vooral dat een groot drama vermeden werd", laat de voetballer via de clubwebsite weten. "Ik neem samen met de club enkele initiatieven omdat het ongeval een grote impact op mij en vele anderen had."
"We hebben de afgelopen weken veel gesprekken gevoerd met Sofian", zegt directeur Peter Willems. "Hij is zich bewust van wat er gebeurd is en vooral dat een ramp vermeden werd. Sofian zal een specifiek traject volgen, laat vrijwillig een alcoholslot installeren en engageert zich als vrijwilliger in een revalidatiecentrum voor verkeersslachtoffers. Dit laat ons als club toe om Sofian niet langer op non-actief te houden."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
12 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
47 minuten geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
2 uur geledenBURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.
3 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de derby tegen Excelsior met klein verschil gewonnen: 0-1. Het elftal van trainer Maurice Steijn maakte het verschil diep in blessuretijd, toen invaller Ayoub Oufkir de bal bij de tweede paal in het doel kon tikken. Excelsior speelde op dat moment met een man minder, nadat linksback Arthur Zagré in de 78e minuut zijn tweede gele kaart had gekregen.
6 uur geleden