Voetballer die met auto sporthal in vloog weer welkom bij Leuven
LEUVEN (ANP) - Voetballer Sofian Kiyine die in maart met zijn auto door een gevel van een sporthal vloog nadat hij met drank op achter het stuur was gekropen, is weer welkom bij zijn club OH Leuven.
Kiyine reed in maart met zijn auto zo hard over een rotonde dat die werd gelanceerd. De wagen vloog dwars door de gevel van een sporthal langs de weg. Kiyine moest bevrijd worden en werd gewond naar het ziekenhuis gebracht. Uit een alcoholtest kwam naar voren dat hij te veel had gedronken. OH Leuven zette de 25-jarige middenvelder voor onbepaalde tijd op non-actief.
Het onderzoek van het OM in België loopt nog. De club laat hem een apart en intensief programma volgen om hem bewust te maken over de gevolgen die verkeersonveilig gedrag kunnen hebben. "Ik ben me heel hard bewust van wat het ongeval teweeg heeft gebracht en vooral dat een groot drama vermeden werd", laat de voetballer via de clubwebsite weten. "Ik neem samen met de club enkele initiatieven omdat het ongeval een grote impact op mij en vele anderen had."
"We hebben de afgelopen weken veel gesprekken gevoerd met Sofian", zegt directeur Peter Willems. "Hij is zich bewust van wat er gebeurd is en vooral dat een ramp vermeden werd. Sofian zal een specifiek traject volgen, laat vrijwillig een alcoholslot installeren en engageert zich als vrijwilliger in een revalidatiecentrum voor verkeersslachtoffers. Dit laat ons als club toe om Sofian niet langer op non-actief te houden."
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
3 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.
5 uur geledenZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool vreest dat Alexander Isak in de gewonnen uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-2) afgelopen zaterdag een beenbreuk heeft opgelopen. Dat melden The Athletic en Sky Sports. De Engelse club is nog in afwachting van de resultaten van een scan.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
9 uur geleden