Voetballer Dani Alves blijft voorlopig in gevangenis
BARCELONA (ANP) - Voetballer Dani Alves mag de cel in Barcelona voorlopig nog niet uit. Het verzoek daartoe van de Braziliaanse voetballer, die wordt beschuldigd van aanranding, is dinsdag afgewezen.
Volgens de gerechtelijke autoriteiten in Catalonië is er een te groot vluchtrisico. "Zijn financiële middelen zouden hem toelaten op elk moment Spanje te verlaten", aldus een woordvoerder. Indien Alves naar Brazilië zou gaan, kan het Spaanse gerecht hem niet terug laten halen omdat er tussen beide landen geen uitleveringsverdrag bestaat.
De 39-jarige Alves wordt ervan beschuldigd eind december een jonge vrouw te hebben aangerand in de toiletten van een discotheek in Barcelona. Sinds 20 januari zit de voormalige rechtsback van onder meer FC Barcelona en Paris Saint-Germain in de gevangenis van Brians, op zo'n 40 kilometer van Barcelona.
Kort nadat het nieuws over Alves naar buiten kwam, liet de Mexicaanse club Pumas het contract van Alves ontbinden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
6 uur geleden