Voetballer Dani Alves blijft voorlopig in gevangenis
BARCELONA (ANP) - Voetballer Dani Alves mag de cel in Barcelona voorlopig nog niet uit. Het verzoek daartoe van de Braziliaanse voetballer, die wordt beschuldigd van aanranding, is dinsdag afgewezen.
Volgens de gerechtelijke autoriteiten in Catalonië is er een te groot vluchtrisico. "Zijn financiële middelen zouden hem toelaten op elk moment Spanje te verlaten", aldus een woordvoerder. Indien Alves naar Brazilië zou gaan, kan het Spaanse gerecht hem niet terug laten halen omdat er tussen beide landen geen uitleveringsverdrag bestaat.
De 39-jarige Alves wordt ervan beschuldigd eind december een jonge vrouw te hebben aangerand in de toiletten van een discotheek in Barcelona. Sinds 20 januari zit de voormalige rechtsback van onder meer FC Barcelona en Paris Saint-Germain in de gevangenis van Brians, op zo'n 40 kilometer van Barcelona.
Kort nadat het nieuws over Alves naar buiten kwam, liet de Mexicaanse club Pumas het contract van Alves ontbinden.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
6 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
7 uur geleden