Voetballer Caicedo smeekt Brighton om recordtransfer naar Arsenal
BRIGHTON (ANP) - Voetballer Moisés Caicedo heeft zijn Engelse club Brighton & Hove Albion openlijk gevraagd of hij mag overstappen naar Arsenal. De koploper van de Premier League deed naar verluidt een bod van 60 miljoen pond (omgerekend bijna 70 miljoen euro) op de middenvelder uit Ecuador, maar Brighton wees dat bod af. In een bericht op Instagram smeekt de 21-jarige Caicedo zijn werkgever om hem te laten gaan.
"Ik ben de jongste uit een gezin met tien kinderen uit een arme wijk in Santo Domingo in Ecuador. Het is altijd mijn droom om de meest succesvolle voetballer ooit van Ecuador te worden", schrijft Caicedo. "Ik ben trots dat ik een recordbedrag voor Brighton kan ophalen, dat de club kan helpen om succesvol te blijven. De fans hebben me in hun harten gesloten en zij zullen altijd in mijn hart zitten. Ik hoop dat ze begrijpen dat ik deze enorme kans wil pakken."
Brighton & Hove Albion nam de Ecuadoraan in 2021 over van de Belgische club Beerschot. Caicedo is dit seizoen een belangrijke kracht op het middenveld bij de nummer 6 van de Premier League. De international van WK-deelnemer Ecuador ligt nog tot de zomer van 2025 vast bij Brighton, dat het zondag in het toernooi om de FA Cup opneemt tegen Liverpool. Manager Roberto De Zerbi hoopt dat Caicedo in ieder geval het seizoen afmaakt bij zijn club.
Brighton verkocht onlangs al de Belgische aanvaller Leandro Trossard voor 27 miljoen pond aan Arsenal.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
4 minuten geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
19 minuten geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
50 minuten geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.
4 uur geleden