Voetballer Busquets stopt als Spaans international
BARCELONA (ANP) - Voetballer Sergio Busquets heeft afscheid genomen als international van Spanje. De 34-jarige middenvelder van FC Barcelona nam in Qatar deel aan zijn vierde WK. In 2010 werd hij in Zuid-Afrika wereldkampioen met Spanje.
In Qatar werd Spanje in de achtste finales uitgeschakeld door Marokko. Busquets miste in de strafschoppenserie de laatste penalty voor de Spanjaarden. "Het was een eer mijn land te vertegenwoordigen en aanvoerder te mogen zijn", laat Busquets op Instagram weten. "Ik heb zeer veel wedstrijden mogen spelen aan de top. Soms waren we succesvol, soms niet. Maar we gaven ons altijd voor honderd procent. Het moment is nu gekomen om na 15 jaar afscheid te nemen."
De middenvelder van Barcelona kwam in totaal 143 keer uit voor het Spaans elftal. Daarin scoorde hij twee keer. Behalve de wereldtitel in 2010 pakte hij in 2012 ook de Europese titel met Spanje. Busquets is een van de laatste voetballers uit het team dat in 2010 wereldkampioen werd, die afzwaait. Alleen Sergio Ramos, die ontbrak op het WK, heeft dat nog niet gedaan.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Leandro Bacuna (34) denkt dat Curaçao iedere tegenstander pijn kan doen. "We hebben heel veel vertrouwen", zei de aanvoerder van het nationale elftal, die het afgelopen seizoen afmaakte bij het Turkse Igdir FK. Bacuna speelt zondag met Curaçao de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Duitsland in Houston.
38 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Curaçao wil in de eerste groepswedstrijd op het WK proberen de ruimtes op het veld te benutten die de Duitsers zullen laten ontstaan. "De Duitsers zullen de dominante partij zijn, maar we moeten toch wat proberen. We willen het iedereen zo moeilijk mogelijk maken. We zijn een klein land, maar alles is mogelijk", zei bondscoach Dick Advocaat (78) tijdens een persconferentie in Houston in aanloop naar de ontmoeting van zondag.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman verwacht dat het Nederlands elftal in het eerste WK-duel met Japan een stuk beter voor de dag komt dan in de laatste vriendschappelijke duels met Algerije (0-1) en Oezbekistan (2-1). "Ik ben niet in de stress geschoten door die twee oefenwedstrijden, maar we hebben wel heel goed besproken wat beter moet", zei de bondscoach op de persconferentie in het Dallas Stadium. "Als je de kansen niet benut, wordt het lastig. Dan verloopt een duel anders dan als je wel scoort."
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Marokko en Brazilië zijn het WK voetbal in het Amerikaanse East Rutherford in groep C met een 1-1-gelijkspel begonnen. De kampioen van Afrika kwam via PSV'er Ismael Saibari op voorsprong tegen de vijfvoudig wereldkampioen, maar zag Brazilië door een treffer van Vinícius Júnior nog voor rust op gelijke hoogte komen.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Bart Verbruggen verdedigt zondag het doel van het Nederlands elftal in het eerste WK-duel met Japan. "Hij is fit en gaat starten", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de wedstrijd in het Dallas Stadium.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Memphis Depay is voldoende fit voor een basisplaats in het eerste duel op het WK tegen Japan. Dat vertelde Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de wedstrijd in het Dallas Stadium.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Ko Itakura verwacht dat Japan zondag goed voorbereid aan het eerste WK-duel met Nederland begint. "We weten heel goed hoe sterk hun spelers zijn", vertelde de verdediger van Ajax aan verslaggevers uit zijn geboorteland. "We hebben ze stuk voor stuk geanalyseerd en we hebben op de training geoefend op een manier waarop we ze kunnen opvangen."
3 uur geleden