Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballer Busquets stopt als Spaans international

Voetballer Busquets stopt als Spaans international

BARCELONA (ANP) - Voetballer Sergio Busquets heeft afscheid genomen als international van Spanje. De 34-jarige middenvelder van FC Barcelona nam in Qatar deel aan zijn vierde WK. In 2010 werd hij in Zuid-Afrika wereldkampioen met Spanje.

In Qatar werd Spanje in de achtste finales uitgeschakeld door Marokko. Busquets miste in de strafschoppenserie de laatste penalty voor de Spanjaarden. "Het was een eer mijn land te vertegenwoordigen en aanvoerder te mogen zijn", laat Busquets op Instagram weten. "Ik heb zeer veel wedstrijden mogen spelen aan de top. Soms waren we succesvol, soms niet. Maar we gaven ons altijd voor honderd procent. Het moment is nu gekomen om na 15 jaar afscheid te nemen."

De middenvelder van Barcelona kwam in totaal 143 keer uit voor het Spaans elftal. Daarin scoorde hij twee keer. Behalve de wereldtitel in 2010 pakte hij in 2012 ook de Europese titel met Spanje. Busquets is een van de laatste voetballers uit het team dat in 2010 wereldkampioen werd, die afzwaait. Alleen Sergio Ramos, die ontbrak op het WK, heeft dat nog niet gedaan.

Meer uit Voetbal

Canadees Koné per brancard van het veld in WK-duel met Qatar

VANCOUVER (ANP) - De Canadees Ismaël Koné is op het WK voetbal met een waarschijnlijk zware blessure van het veld gedragen na 55 minuten spelen in het duel met Qatar. Het gastland stond op dat moment met 3-0 voor.

1 uur geleden
Oezbeek Khusanov verontschuldigt zich na verwonden cameraman

MEXICO-STAD (ANP) - De Oezbeekse voetballer Abdukodir Khusanov heeft zich verontschuldigd bij de cameraman die hij woensdag verwondde tijdens de WK-wedstrijd tegen Colombia. De verdediger van Manchester City stuurde een gesigneerd shirt met de boodschap 'Het spijt me' naar hem op, maakte de Oezbeekse voetbalbond bekend.

1 uur geleden
Nieuwe bondscoach Tunesië verwacht zware wedstrijd tegen Japan

MONTERREY (ANP) - Hervé Renard, de nieuwe bondscoach van de voetballers van Tunesië, verwacht zaterdag tijdens zijn debuut een zware wedstrijd tegen Japan. "Ik ken de kwaliteit van dit team heel goed. Japan is het beste team van Azië", zei de Fransman, die dinsdag werd aangesteld als opvolger van de ontslagen Sabri Lamouchi.

2 uur geleden
Zwitserland verslaat Bosnië en zet grote stap naar laatste 32 WK

INGLEWOOD (ANP) - Zwitserland heeft Bosnië en Herzegovina donderdag met 4-1 verslagen en heeft daarmee een grote stap gezet richting het bereiken van de laatste 32 op het WK voetbal. In het Los Angeles Stadium maakten invallers Johan Manzambi (twee keer) en Rubén Vargas en aanvoerder Granit Xhaka de doelpunten voor Zwitserland. Ermin Mahmić scoorde voor Bosnië.

3 uur geleden
Doelman Neuer stopt na WK écht bij Duits elftal

WINSTON-SALEM (ANP/RTR) - Manuel Neuer stopt na het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bij het Duitse nationale elftal. Dat zei de 40-jarige doelman van Bayern München donderdag op een persconferentie.

4 uur geleden
Quinten Timber mist duel Oranje met Zweden door hersenschudding

KANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber mist zaterdag de tweede wedstrijd van het Nederlands elftal op het WK tegen Zweden. De middenvelder van Olympique Marseille heeft donderdag een lichte hersenschudding opgelopen bij een botsing met een ploeggenoot op de training.

6 uur geleden
Tsjechië en Zuid-Afrika spelen gelijk op WK en pakken eerste punt

ATLANTA (ANP) - Tsjechië en Zuid-Afrika hebben op het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. In Atlanta kwamen de Tsjechen vroeg op voorsprong via Michal Sadílek, oud-speler van PSV en FC Twente. Teboho Mokoena bracht Zuid-Afrika in de slotfase via een strafschop langszij.

7 uur geleden