Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballer Busquets stopt als Spaans international

Voetballer Busquets stopt als Spaans international

BARCELONA (ANP) - Voetballer Sergio Busquets heeft afscheid genomen als international van Spanje. De 34-jarige middenvelder van FC Barcelona nam in Qatar deel aan zijn vierde WK. In 2010 werd hij in Zuid-Afrika wereldkampioen met Spanje.

In Qatar werd Spanje in de achtste finales uitgeschakeld door Marokko. Busquets miste in de strafschoppenserie de laatste penalty voor de Spanjaarden. "Het was een eer mijn land te vertegenwoordigen en aanvoerder te mogen zijn", laat Busquets op Instagram weten. "Ik heb zeer veel wedstrijden mogen spelen aan de top. Soms waren we succesvol, soms niet. Maar we gaven ons altijd voor honderd procent. Het moment is nu gekomen om na 15 jaar afscheid te nemen."

De middenvelder van Barcelona kwam in totaal 143 keer uit voor het Spaans elftal. Daarin scoorde hij twee keer. Behalve de wereldtitel in 2010 pakte hij in 2012 ook de Europese titel met Spanje. Busquets is een van de laatste voetballers uit het team dat in 2010 wereldkampioen werd, die afzwaait. Alleen Sergio Ramos, die ontbrak op het WK, heeft dat nog niet gedaan.

Meer uit Voetbal

Onthuller malversaties ManCity verliest getuigenbescherming

LISSABON (ANP/RTR) - De klokkenluider achter Football Leaks, wiens onthullingen mede tot het onderzoek naar de financiële malversaties van Manchester City leidden, verliest zeer binnenkort zijn getuigenbescherming. Volgens zijn juridische team is de situatie van de Portugese hacker Rui Pinto 'kritiek', omdat hij over enkele dagen zijn beschermde woonadres moet verlaten zonder garantie op politiebescherming. "Zijn situatie is nu kritiek. De bedreigingen aan zijn adres zijn niet louter theoretisch; hij is afgelopen april in Lissabon aangevallen."

1 minuut geleden
Voetbalsters PSV en Feyenoord treffen Duitse clubs in Europa Cup

NYON (ANP) - De voetbalsters van PSV spelen in de achtste finale van de Europa Cup tegen het Duitse Eintracht Frankfurt. Feyenoord treft met VfL Wolfsburg eveneens een Duitse tegenstander, terwijl Ajax is gekoppeld aan het Zweedse Malmö FF. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.

2 uur geleden
ManCity in beroep tegen uitspraak over financieel wangedrag

MANCHESTER (ANP/AFP/RTR) - Manchester City heeft vrijdag bevestigd dat de voetbalclub in beroep gaat tegen de uitspraak van een onafhankelijke commissie dat de club de financiële regels van de Premier League heeft overtreden.

4 uur geleden
FA: zaak ManCity heeft grote gevolgen voor integriteit voetbal

LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) stelt dat de bevindingen van een onafhankelijke commissie dat Manchester City de financiële regels heeft overtreden "aanzienlijke gevolgen hebben voor de integriteit van de sport". De topclub uit Manchester werd deze week schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18.

5 uur geleden
Griek Tzolis houdt dijbeenblessure over aan duel met Oranje

THESSALONIKI (ANP) - Aanvaller Christos Tzolis van het Griekse nationale elftal heeft donderdag aan de thuiswedstrijd tegen Nederland in de Nations League (2-2) een dijbeenblessure overgehouden. De 24-jarige speler van Arsenal mist daardoor de ontmoeting met Duitsland van zondag in Thessaloniki. Dat heeft de Griekse bond bekendgemaakt.

7 uur geleden
Lang na goede invalbeurt blij weer van waarde voor Oranje te zijn

THESSALONIKI (ANP) - Noa Lang was donderdag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League blij eindelijk weer eens van waarde te kunnen zijn voor Oranje. De buitenspeler verving halverwege de tweede helft Ruben van Bommel en zorgde vanaf links geregeld voor gevaar. Oranje knokte zich na rust terug van een achterstand van twee doelpunten.

16 uur geleden
Xavi schuldbewust na slechte eerste helft: dit was mijn fout

THESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft donderdag zijn excuses aangeboden voor het slechte spel van het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Griekenland (2-2) in de Nations League. "Dit was mijn fout. Hier neem ik de volledige verantwoordelijkheid voor. Dit was niet het systeem en niet de manier waarop we het moesten doen", sprak de Spanjaard tijdens een persconferentie in het Thoumba-stadion in Thessaloniki.

18 uur geleden