Voetballer Boateng krijgt voorwaardelijke boete na mishandeling
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Voetballer Jérôme Boateng heeft een voorwaardelijke boete gekregen voor het mishandelen van zijn ex-partner. De 35-jarige Duitser moet 200.000 euro betalen als hij opnieuw een overtreding begaat.
Boateng ontkende tijdens de rechtszaak onder meer dat hij zijn voormalige partner en moeder van zijn dochters had geslagen. De 76-voudig international zou zijn ex-vriendin hebben weggeduwd en zij zou hem verwond hebben aan een lip.
In september vernietigde het hooggerechtshof in Beieren een eerder vonnis tegen Boateng en verwees de rechtszaak terug naar een lagere rechtbank. In 2021 oordeelde een rechtbank dat hij een boete van 1,8 miljoen euro moest betalen. De straf werd later verlaagd naar 1,2 miljoen euro.
Boateng speelde tien seizoenen voor Bayern München. Hij verruilde de club in 2021 voor Olympique Lyon, maar vertrok daar vorig jaar. Hij stapte onlangs over van het Italiaanse Salernitana naar LASK in Oostenrijk.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
2 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
19 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
23 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
1 dag geleden