Voetballer Boateng krijgt voorwaardelijke boete na mishandeling
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Voetballer Jérôme Boateng heeft een voorwaardelijke boete gekregen voor het mishandelen van zijn ex-partner. De 35-jarige Duitser moet 200.000 euro betalen als hij opnieuw een overtreding begaat.
Boateng ontkende tijdens de rechtszaak onder meer dat hij zijn voormalige partner en moeder van zijn dochters had geslagen. De 76-voudig international zou zijn ex-vriendin hebben weggeduwd en zij zou hem verwond hebben aan een lip.
In september vernietigde het hooggerechtshof in Beieren een eerder vonnis tegen Boateng en verwees de rechtszaak terug naar een lagere rechtbank. In 2021 oordeelde een rechtbank dat hij een boete van 1,8 miljoen euro moest betalen. De straf werd later verlaagd naar 1,2 miljoen euro.
Boateng speelde tien seizoenen voor Bayern München. Hij verruilde de club in 2021 voor Olympique Lyon, maar vertrok daar vorig jaar. Hij stapte onlangs over van het Italiaanse Salernitana naar LASK in Oostenrijk.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan en Tunesië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het openingsduel op het WK voetbal van 2026 wordt gespeeld tussen Mexico en Zuid-Afrika. De eerste wedstrijd van Groep A wordt op 11 juni in het Aztekenstadion van Mexico-Stad gespeeld. Het is de derde keer dat er een WK voetbal in Mexico wordt gespeeld. De Verenigde Staten en Canada zijn de twee andere gastlanden.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft de eerste vredesprijs van de FIFA gewonnen. De president van de Verenigde Staten ontving de onderscheiding tijdens de loting voor het WK uit handen van Gianni Infantino, de voorzitter van de voetbalbond met wie hij de laatste jaren een goede band heeft opgebouwd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.
1 uur geleden