Voetballer Boateng krijgt voorwaardelijke boete na mishandeling
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Voetballer Jérôme Boateng heeft een voorwaardelijke boete gekregen voor het mishandelen van zijn ex-partner. De 35-jarige Duitser moet 200.000 euro betalen als hij opnieuw een overtreding begaat.
Boateng ontkende tijdens de rechtszaak onder meer dat hij zijn voormalige partner en moeder van zijn dochters had geslagen. De 76-voudig international zou zijn ex-vriendin hebben weggeduwd en zij zou hem verwond hebben aan een lip.
In september vernietigde het hooggerechtshof in Beieren een eerder vonnis tegen Boateng en verwees de rechtszaak terug naar een lagere rechtbank. In 2021 oordeelde een rechtbank dat hij een boete van 1,8 miljoen euro moest betalen. De straf werd later verlaagd naar 1,2 miljoen euro.
Boateng speelde tien seizoenen voor Bayern München. Hij verruilde de club in 2021 voor Olympique Lyon, maar vertrok daar vorig jaar. Hij stapte onlangs over van het Italiaanse Salernitana naar LASK in Oostenrijk.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
10 uur geleden