Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballer Benzema neemt na 14 jaar afscheid van Real Madrid

Voetballer Benzema neemt na 14 jaar afscheid van Real Madrid

MADRID (ANP) - Karim Benzema vertrekt na veertien jaar bij Real Madrid. Zijn aflopende contract wordt niet verlengd. De 35-jarige Franse voetballer groeide na zijn komst in 2009 uit tot een van de legendes van de club.

Hij speelde in totaal 647 wedstrijden voor de Madrilenen waarin hij 353 keer scoorde. Hij staat daarmee tweede op de topscorerslijst achter Ronaldo, die 450 treffers voor Real Madrid maakte. Benzema won een recordaantal van 25 titels met de club, waaronder vijf keer de Champions League, vier landstitels en drie keer de Spaanse beker.

Benzema kreeg vorig jaar voor het eerst in zijn loopbaan de Gouden Bal, de onderscheiding voor de beste speler. Hij stond vorig seizoen met vijftien doelpunten aan de basis van de eindzege in de Champions League en leidde zijn ploeg naar landstitel. Dit jaar slaagde hij er alleen in met de Koninklijke de beker te winnen. In de halve finales van de Champions League was Manchester City te sterk.

Saudi-Arabië

Benzema ontbrak vorig jaar vanwege een blessure bij het WK in Qatar. Na het toernooi, waarin Frankrijk de finale verloor van Argentinië, maakte hij bekend te stoppen als international.

Real Madrid noemt Benzema in een verklaring "een fundamentele speler in deze gouden eeuw van onze geschiedenis". Hij krijgt dinsdag een officieel afscheid van de club met een ceremonie in aanwezigheid van voorzitter Florentino Perez.

Benzema speelt zondagavond zijn laatste wedstrijd voor Real Madrid in het competitieduel met Athletic Club. Het is nog niet duidelijk waar hij zijn loopbaan vervolgt, maar hij wordt evenals de Argentijn Lionel Messi in verband gebracht met een overstap naar Saudi-Arabië. Real Madrid maakte zaterdag al bekend dat Eden Hazard, Marco Asensio en Mariano Diaz bij de club vertrekken.

Meer uit Voetbal

Marokkaans international Hakimi staat terecht voor verkrachting

PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.

20 minuten geleden
United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

15 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

22 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

1 dag geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

1 dag geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

1 dag geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

1 dag geleden