Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballer Benzema neemt na 14 jaar afscheid van Real Madrid

Voetballer Benzema neemt na 14 jaar afscheid van Real Madrid

MADRID (ANP) - Karim Benzema vertrekt na veertien jaar bij Real Madrid. Zijn aflopende contract wordt niet verlengd. De 35-jarige Franse voetballer groeide na zijn komst in 2009 uit tot een van de legendes van de club.

Hij speelde in totaal 647 wedstrijden voor de Madrilenen waarin hij 353 keer scoorde. Hij staat daarmee tweede op de topscorerslijst achter Ronaldo, die 450 treffers voor Real Madrid maakte. Benzema won een recordaantal van 25 titels met de club, waaronder vijf keer de Champions League, vier landstitels en drie keer de Spaanse beker.

Benzema kreeg vorig jaar voor het eerst in zijn loopbaan de Gouden Bal, de onderscheiding voor de beste speler. Hij stond vorig seizoen met vijftien doelpunten aan de basis van de eindzege in de Champions League en leidde zijn ploeg naar landstitel. Dit jaar slaagde hij er alleen in met de Koninklijke de beker te winnen. In de halve finales van de Champions League was Manchester City te sterk.

Saudi-Arabië

Benzema ontbrak vorig jaar vanwege een blessure bij het WK in Qatar. Na het toernooi, waarin Frankrijk de finale verloor van Argentinië, maakte hij bekend te stoppen als international.

Real Madrid noemt Benzema in een verklaring "een fundamentele speler in deze gouden eeuw van onze geschiedenis". Hij krijgt dinsdag een officieel afscheid van de club met een ceremonie in aanwezigheid van voorzitter Florentino Perez.

Benzema speelt zondagavond zijn laatste wedstrijd voor Real Madrid in het competitieduel met Athletic Club. Het is nog niet duidelijk waar hij zijn loopbaan vervolgt, maar hij wordt evenals de Argentijn Lionel Messi in verband gebracht met een overstap naar Saudi-Arabië. Real Madrid maakte zaterdag al bekend dat Eden Hazard, Marco Asensio en Mariano Diaz bij de club vertrekken.

Meer uit Voetbal

Ajax zonder laatste winteraankopen op jacht naar revanche op AZ

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.

1 uur geleden
Atalanta werkt recordwinnaar Juventus uit Coppa Italia

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.

10 uur geleden
Atlético Madrid met ruime zege naar laatste vier Spaanse beker

SEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.

10 uur geleden
Telstar stunt en schakelt bekerhouder Go Ahead Eagles uit

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.

12 uur geleden
Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

21 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

22 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

1 dag geleden