Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballer Benzema neemt na 14 jaar afscheid van Real Madrid

Voetballer Benzema neemt na 14 jaar afscheid van Real Madrid

MADRID (ANP) - Karim Benzema vertrekt na veertien jaar bij Real Madrid. Zijn aflopende contract wordt niet verlengd. De 35-jarige Franse voetballer groeide na zijn komst in 2009 uit tot een van de legendes van de club.

Hij speelde in totaal 647 wedstrijden voor de Madrilenen waarin hij 353 keer scoorde. Hij staat daarmee tweede op de topscorerslijst achter Ronaldo, die 450 treffers voor Real Madrid maakte. Benzema won een recordaantal van 25 titels met de club, waaronder vijf keer de Champions League, vier landstitels en drie keer de Spaanse beker.

Benzema kreeg vorig jaar voor het eerst in zijn loopbaan de Gouden Bal, de onderscheiding voor de beste speler. Hij stond vorig seizoen met vijftien doelpunten aan de basis van de eindzege in de Champions League en leidde zijn ploeg naar landstitel. Dit jaar slaagde hij er alleen in met de Koninklijke de beker te winnen. In de halve finales van de Champions League was Manchester City te sterk.

Saudi-Arabië

Benzema ontbrak vorig jaar vanwege een blessure bij het WK in Qatar. Na het toernooi, waarin Frankrijk de finale verloor van Argentinië, maakte hij bekend te stoppen als international.

Real Madrid noemt Benzema in een verklaring "een fundamentele speler in deze gouden eeuw van onze geschiedenis". Hij krijgt dinsdag een officieel afscheid van de club met een ceremonie in aanwezigheid van voorzitter Florentino Perez.

Benzema speelt zondagavond zijn laatste wedstrijd voor Real Madrid in het competitieduel met Athletic Club. Het is nog niet duidelijk waar hij zijn loopbaan vervolgt, maar hij wordt evenals de Argentijn Lionel Messi in verband gebracht met een overstap naar Saudi-Arabië. Real Madrid maakte zaterdag al bekend dat Eden Hazard, Marco Asensio en Mariano Diaz bij de club vertrekken.

Meer uit Voetbal

Real klopt Atlético en treft opnieuw Barcelona in finale Supercup

JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain wint Franse Supercup voor vierde keer op rij

KOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.

8 uur geleden
Brazilië en Frankrijk kiezen met oog op WK voor oefenduels in VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.

9 uur geleden
Heracles huurt Zweedse middenvelder Ahlstrand van St. Pauli

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.

11 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus bij geplaagd Tottenham drie maanden aan de kant

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.

12 uur geleden
PSV neemt Belgisch recordinternational over van Leicester City

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.

13 uur geleden
Mourinho verplicht spelers Benfica op trainingscomplex te blijven

LISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.

14 uur geleden