Voetballer Benzema neemt na 14 jaar afscheid van Real Madrid
MADRID (ANP) - Karim Benzema vertrekt na veertien jaar bij Real Madrid. Zijn aflopende contract wordt niet verlengd. De 35-jarige Franse voetballer groeide na zijn komst in 2009 uit tot een van de legendes van de club.
Hij speelde in totaal 647 wedstrijden voor de Madrilenen waarin hij 353 keer scoorde. Hij staat daarmee tweede op de topscorerslijst achter Ronaldo, die 450 treffers voor Real Madrid maakte. Benzema won een recordaantal van 25 titels met de club, waaronder vijf keer de Champions League, vier landstitels en drie keer de Spaanse beker.
Benzema kreeg vorig jaar voor het eerst in zijn loopbaan de Gouden Bal, de onderscheiding voor de beste speler. Hij stond vorig seizoen met vijftien doelpunten aan de basis van de eindzege in de Champions League en leidde zijn ploeg naar landstitel. Dit jaar slaagde hij er alleen in met de Koninklijke de beker te winnen. In de halve finales van de Champions League was Manchester City te sterk.
Saudi-Arabië
Benzema ontbrak vorig jaar vanwege een blessure bij het WK in Qatar. Na het toernooi, waarin Frankrijk de finale verloor van Argentinië, maakte hij bekend te stoppen als international.
Real Madrid noemt Benzema in een verklaring "een fundamentele speler in deze gouden eeuw van onze geschiedenis". Hij krijgt dinsdag een officieel afscheid van de club met een ceremonie in aanwezigheid van voorzitter Florentino Perez.
Benzema speelt zondagavond zijn laatste wedstrijd voor Real Madrid in het competitieduel met Athletic Club. Het is nog niet duidelijk waar hij zijn loopbaan vervolgt, maar hij wordt evenals de Argentijn Lionel Messi in verband gebracht met een overstap naar Saudi-Arabië. Real Madrid maakte zaterdag al bekend dat Eden Hazard, Marco Asensio en Mariano Diaz bij de club vertrekken.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
1 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
4 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
21 uur geleden