Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballende tweelingbroers Bender stoppen bij Leverkusen

Voetballende tweelingbroers Bender stoppen bij Leverkusen

LEVERKUSEN (ANP) - De Duitse tweelingbroers Lars en Sven Bender stoppen na dit seizoen met voetballen. De gebroeders Bender zijn pas 31 jaar en meestal basisspeler bij Bayer Leverkusen, maar ze vinden het mooi geweest. Ze spelen bij Leverkusen onder trainer Peter Bosz.

De Benders hebben naar eigen zeggen steeds vaker last van fysieke problemen. "Deze keuze heeft niets te maken met de club, maar met onze gezondheid en onze families", zeggen de oud-internationals. "We denken dat het moeilijk wordt om na de zomer nog steeds op hoog niveau te voetballen. Wie ons kent, weet dat we iedere dag 100 procent geven. Dat wordt echter steeds lastiger door de pijn en fysieke problemen waar we steeds meer mee te maken hebben."

Lars Bender speelt al sinds 2009 voor Leverkusen. De middenvelder, negentienvoudig international van de 'Mannschaft', moest aan het begin van dit seizoen de aanvoerdersband afstaan aan de Chileen Charles Aránguiz. Sven Bender kwam in 2017 over van Borussia Dortmund, waarmee hij twee keer kampioen was geworden in de Bundesliga. De verdediger speelde zeven interlands. De broers Bender maakten deel uit van de olympische ploeg die op de Spelen van 2016 in Rio de Janeiro zilver pakte.

Technisch directeur Rudi Völler prijst de "uitzonderlijke sportieve prestaties" van de broers. "Er zijn in de Bundesliga maar een paar spelers zoals Lars en Sven. Ze staan voor voetbalklasse, extreme professionaliteit en betrouwbaarheid, voor wilskracht en de bereidheid om hard te werken." De Benders benadrukken dat ze hun laatste seizoen graag succesvol willen afsluiten. Leverkusen staat in de Duitse competitie op de tweede plaats.

Meer uit Voetbal

Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

5 uur geleden
FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

7 uur geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

8 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

10 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

11 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

12 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

13 uur geleden