Voetballende tweelingbroers Bender stoppen bij Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - De Duitse tweelingbroers Lars en Sven Bender stoppen na dit seizoen met voetballen. De gebroeders Bender zijn pas 31 jaar en meestal basisspeler bij Bayer Leverkusen, maar ze vinden het mooi geweest. Ze spelen bij Leverkusen onder trainer Peter Bosz.
De Benders hebben naar eigen zeggen steeds vaker last van fysieke problemen. "Deze keuze heeft niets te maken met de club, maar met onze gezondheid en onze families", zeggen de oud-internationals. "We denken dat het moeilijk wordt om na de zomer nog steeds op hoog niveau te voetballen. Wie ons kent, weet dat we iedere dag 100 procent geven. Dat wordt echter steeds lastiger door de pijn en fysieke problemen waar we steeds meer mee te maken hebben."
Lars Bender speelt al sinds 2009 voor Leverkusen. De middenvelder, negentienvoudig international van de 'Mannschaft', moest aan het begin van dit seizoen de aanvoerdersband afstaan aan de Chileen Charles Aránguiz. Sven Bender kwam in 2017 over van Borussia Dortmund, waarmee hij twee keer kampioen was geworden in de Bundesliga. De verdediger speelde zeven interlands. De broers Bender maakten deel uit van de olympische ploeg die op de Spelen van 2016 in Rio de Janeiro zilver pakte.
Technisch directeur Rudi Völler prijst de "uitzonderlijke sportieve prestaties" van de broers. "Er zijn in de Bundesliga maar een paar spelers zoals Lars en Sven. Ze staan voor voetbalklasse, extreme professionaliteit en betrouwbaarheid, voor wilskracht en de bereidheid om hard te werken." De Benders benadrukken dat ze hun laatste seizoen graag succesvol willen afsluiten. Leverkusen staat in de Duitse competitie op de tweede plaats.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
22 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 dag geleden