Voetballende tweelingbroers Bender stoppen bij Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - De Duitse tweelingbroers Lars en Sven Bender stoppen na dit seizoen met voetballen. De gebroeders Bender zijn pas 31 jaar en meestal basisspeler bij Bayer Leverkusen, maar ze vinden het mooi geweest. Ze spelen bij Leverkusen onder trainer Peter Bosz.
De Benders hebben naar eigen zeggen steeds vaker last van fysieke problemen. "Deze keuze heeft niets te maken met de club, maar met onze gezondheid en onze families", zeggen de oud-internationals. "We denken dat het moeilijk wordt om na de zomer nog steeds op hoog niveau te voetballen. Wie ons kent, weet dat we iedere dag 100 procent geven. Dat wordt echter steeds lastiger door de pijn en fysieke problemen waar we steeds meer mee te maken hebben."
Lars Bender speelt al sinds 2009 voor Leverkusen. De middenvelder, negentienvoudig international van de 'Mannschaft', moest aan het begin van dit seizoen de aanvoerdersband afstaan aan de Chileen Charles Aránguiz. Sven Bender kwam in 2017 over van Borussia Dortmund, waarmee hij twee keer kampioen was geworden in de Bundesliga. De verdediger speelde zeven interlands. De broers Bender maakten deel uit van de olympische ploeg die op de Spelen van 2016 in Rio de Janeiro zilver pakte.
Technisch directeur Rudi Völler prijst de "uitzonderlijke sportieve prestaties" van de broers. "Er zijn in de Bundesliga maar een paar spelers zoals Lars en Sven. Ze staan voor voetbalklasse, extreme professionaliteit en betrouwbaarheid, voor wilskracht en de bereidheid om hard te werken." De Benders benadrukken dat ze hun laatste seizoen graag succesvol willen afsluiten. Leverkusen staat in de Duitse competitie op de tweede plaats.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
21 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
21 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
1 dag geleden