Voetballen zonder publiek nieuwe klap voor clubs
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalclubs hebben begrip voor de beslissing van de regering om de stadions voorlopig te sluiten voor publiek, maar ze vrezen ook de gevolgen daarvan. Heel wat clubs zijn de afgelopen maanden al in financiële problemen gekomen door de sterk afgenomen inkomsten. Het vorige seizoen werd voortijdig afgebroken en dit seizoen mogen de clubs slechts een beperkt aantal fans toelaten. "Het besluit is een hard gelag voor de clubs, de supporters en de voetbalwereld in het algemeen", zegt Pascal van Wijk, algemeen directeur van Vitesse. "We moeten opnieuw veerkracht tonen."
Alle wedstrijden in de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie worden komend weekeinde zonder publiek gespeeld. De eredivisie ligt daarna een week stil vanwege de interlandperiode. De vijfde speelronde, op 17 en 18 oktober, is ook nog in lege stadions.
FC Groningen, dat vanwege de coronacrisis in mei al personeel moest ontslaan, speelt juist twee thuiswedstrijden: tegen Ajax en FC Utrecht. "Na alle inspanningen die onze supporters en sponsors al hebben gedaan richting de club, is dit een nieuwe tegenslag. Natuurlijk begrijpen wij heel goed dat de nationale volksgezondheid voorop staat, maar daarom is de klap voor ons niet minder hard", zegt algemeen directeur Wouter Gudde.
Verschrikkelijk
Tijdens de eerste speelrondes zat een gereduceerd aantal toeschouwers in de stadions. Op enkele kleine incidenten na verliep dat tot ieders tevredenheid. "Dit rigoureuze besluit zagen we, na de vele goede voorbeelden, niet aankomen", aldus Van Wijk.
Zijn collega Marco Bogers van VVV-Venlo zegt begrip te hebben voor de overheidsmaatregelen. "Maar dit is natuurlijk wel verschrikkelijk. Voor de club, maar zeker ook voor onze supporters en sponsoren. Voetbal is een sport van en voor het volk."
Maatwerk
Voor Hans Martijn Ostendorp, de directeur van De Graafschap, voelt het "onrechtvaardig" dat de stadiondeuren dicht moeten. "Waar gaan supporters nu de wedstrijd kijken? Alles is live op TV. Hoe kun je dat controleren en beheersen?"
Directeur Rob Toussaint van Heracles Almelo pleit voor maatwerk. "Ook met betrekking tot de reisbewegingen is een regionale aanpak in mijn ogen van groot belang. Onze supporters bijvoorbeeld komen voornamelijk uit de regio. Met maatwerk kunnen we een hoop bereiken. Dat blijkt ook uit het feit dat burgemeesters de verantwoordelijkheid krijgen om voor doorstroomlocaties, zoals musea en pretparken, te bepalen hoeveel bezoekers welkom zijn. Kan dat niet ook voor stadions het geval zijn?"
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
22 minuten geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft de finale van de FA Cup bereikt door Southampton op Wembley met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam tien minuten voor tijd op achterstand, maar wist de halve finale met twee doelpunten in de slotfase om te keren. De tegenstander in de finale wordt zondag bepaald. Om 16.00 uur Nederlandse tijd trappen Chelsea en Leeds United op Wembley af voor hun halve finale.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AS Roma heeft aan de hand van Donyell Malen gewonnen van Bologna. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini won in Bologna met 2-0 dankzij een treffer en een assist van de Nederlandse spits.
1 uur geleden