Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballen zonder publiek nieuwe klap voor clubs

Voetballen zonder publiek nieuwe klap voor clubs

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalclubs hebben begrip voor de beslissing van de regering om de stadions voorlopig te sluiten voor publiek, maar ze vrezen ook de gevolgen daarvan. Heel wat clubs zijn de afgelopen maanden al in financiële problemen gekomen door de sterk afgenomen inkomsten. Het vorige seizoen werd voortijdig afgebroken en dit seizoen mogen de clubs slechts een beperkt aantal fans toelaten. "Het besluit is een hard gelag voor de clubs, de supporters en de voetbalwereld in het algemeen", zegt Pascal van Wijk, algemeen directeur van Vitesse. "We moeten opnieuw veerkracht tonen."

Alle wedstrijden in de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie worden komend weekeinde zonder publiek gespeeld. De eredivisie ligt daarna een week stil vanwege de interlandperiode. De vijfde speelronde, op 17 en 18 oktober, is ook nog in lege stadions.

FC Groningen, dat vanwege de coronacrisis in mei al personeel moest ontslaan, speelt juist twee thuiswedstrijden: tegen Ajax en FC Utrecht. "Na alle inspanningen die onze supporters en sponsors al hebben gedaan richting de club, is dit een nieuwe tegenslag. Natuurlijk begrijpen wij heel goed dat de nationale volksgezondheid voorop staat, maar daarom is de klap voor ons niet minder hard", zegt algemeen directeur Wouter Gudde.

Verschrikkelijk

Tijdens de eerste speelrondes zat een gereduceerd aantal toeschouwers in de stadions. Op enkele kleine incidenten na verliep dat tot ieders tevredenheid. "Dit rigoureuze besluit zagen we, na de vele goede voorbeelden, niet aankomen", aldus Van Wijk.

Zijn collega Marco Bogers van VVV-Venlo zegt begrip te hebben voor de overheidsmaatregelen. "Maar dit is natuurlijk wel verschrikkelijk. Voor de club, maar zeker ook voor onze supporters en sponsoren. Voetbal is een sport van en voor het volk."

Maatwerk

Voor Hans Martijn Ostendorp, de directeur van De Graafschap, voelt het "onrechtvaardig" dat de stadiondeuren dicht moeten. "Waar gaan supporters nu de wedstrijd kijken? Alles is live op TV. Hoe kun je dat controleren en beheersen?"

Directeur Rob Toussaint van Heracles Almelo pleit voor maatwerk. "Ook met betrekking tot de reisbewegingen is een regionale aanpak in mijn ogen van groot belang. Onze supporters bijvoorbeeld komen voornamelijk uit de regio. Met maatwerk kunnen we een hoop bereiken. Dat blijkt ook uit het feit dat burgemeesters de verantwoordelijkheid krijgen om voor doorstroomlocaties, zoals musea en pretparken, te bepalen hoeveel bezoekers welkom zijn. Kan dat niet ook voor stadions het geval zijn?"

Meer uit Voetbal

Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

2 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

4 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

4 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

6 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

8 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

9 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

10 uur geleden