Voetballen zonder publiek nieuwe klap voor clubs
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalclubs hebben begrip voor de beslissing van de regering om de stadions voorlopig te sluiten voor publiek, maar ze vrezen ook de gevolgen daarvan. Heel wat clubs zijn de afgelopen maanden al in financiële problemen gekomen door de sterk afgenomen inkomsten. Het vorige seizoen werd voortijdig afgebroken en dit seizoen mogen de clubs slechts een beperkt aantal fans toelaten. "Het besluit is een hard gelag voor de clubs, de supporters en de voetbalwereld in het algemeen", zegt Pascal van Wijk, algemeen directeur van Vitesse. "We moeten opnieuw veerkracht tonen."
Alle wedstrijden in de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie worden komend weekeinde zonder publiek gespeeld. De eredivisie ligt daarna een week stil vanwege de interlandperiode. De vijfde speelronde, op 17 en 18 oktober, is ook nog in lege stadions.
FC Groningen, dat vanwege de coronacrisis in mei al personeel moest ontslaan, speelt juist twee thuiswedstrijden: tegen Ajax en FC Utrecht. "Na alle inspanningen die onze supporters en sponsors al hebben gedaan richting de club, is dit een nieuwe tegenslag. Natuurlijk begrijpen wij heel goed dat de nationale volksgezondheid voorop staat, maar daarom is de klap voor ons niet minder hard", zegt algemeen directeur Wouter Gudde.
Verschrikkelijk
Tijdens de eerste speelrondes zat een gereduceerd aantal toeschouwers in de stadions. Op enkele kleine incidenten na verliep dat tot ieders tevredenheid. "Dit rigoureuze besluit zagen we, na de vele goede voorbeelden, niet aankomen", aldus Van Wijk.
Zijn collega Marco Bogers van VVV-Venlo zegt begrip te hebben voor de overheidsmaatregelen. "Maar dit is natuurlijk wel verschrikkelijk. Voor de club, maar zeker ook voor onze supporters en sponsoren. Voetbal is een sport van en voor het volk."
Maatwerk
Voor Hans Martijn Ostendorp, de directeur van De Graafschap, voelt het "onrechtvaardig" dat de stadiondeuren dicht moeten. "Waar gaan supporters nu de wedstrijd kijken? Alles is live op TV. Hoe kun je dat controleren en beheersen?"
Directeur Rob Toussaint van Heracles Almelo pleit voor maatwerk. "Ook met betrekking tot de reisbewegingen is een regionale aanpak in mijn ogen van groot belang. Onze supporters bijvoorbeeld komen voornamelijk uit de regio. Met maatwerk kunnen we een hoop bereiken. Dat blijkt ook uit het feit dat burgemeesters de verantwoordelijkheid krijgen om voor doorstroomlocaties, zoals musea en pretparken, te bepalen hoeveel bezoekers welkom zijn. Kan dat niet ook voor stadions het geval zijn?"
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
7 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
10 uur geleden