Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalicoon Pelé roept Poetin op oorlog in Oekraïne te stoppen

Voetbalicoon Pelé roept Poetin op oorlog in Oekraïne te stoppen

SÃO PAULO (ANP) - Het Braziliaanse voetbalicoon Pelé heeft de Russische president Vladimir Poetin in een open brief opgeroepen de oorlog in Oekraïne te stoppen. De 81-jarige Pelé, algemeen gezien als een van de beste voetballers aller tijden, plaatste zijn oproep op Instagram. "Ik hoop dat het geweld stopt en dat we samen een betere wereld kunnen maken", aldus de Braziliaan, die met zijn land drie keer wereldkampioen werd (in 1958, 1962 en 1970).

Pelé zette zijn open brief aan Poetin online op het moment dat de Oekraïense voetbalploeg aan het duel met Schotland in de play-offs om een WK-ticket begon. De Oekraïners wonnen in Glasgow met 3-1 en strijden nu zondag met Wales om deelname aan het WK van eind dit jaar in Qatar.

"Oekraïne probeert, in ieder geval voor 90 minuten, de tragedie te vergeten die het land nog steeds overspoelt", schrijft Pelé in de brief, gericht aan Poetin. "Ik wil deze wedstrijd gebruiken als een kans om een oproep te doen: stop de invasie. Er is niets wat dit aanhoudende geweld rechtvaardigt. Dit conflict is slecht, ongerechtvaardigd en brengt niets anders dan pijn, terreur en doodsangst. Er is geen reden om dit langer te laten duren."

Pelé ontmoette Poetin een aantal keer in de aanloop naar het WK van 2018 in Rusland. "Toen we elkaar in het verleden ontmoetten, naar elkaar lachten en elkaar lang de hand schudden, had ik nooit gedacht dat we op een dag zo verdeeld zouden zijn als vandaag. De macht om dit conflict te stoppen, ligt in jouw handen. Dezelfde handen die ik schudde in Moskou tijdens onze laatste ontmoeting in 2017."

Meer uit Voetbal

Real klopt Atlético en treft opnieuw Barcelona in finale Supercup

JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.

6 uur geleden
Paris Saint-Germain wint Franse Supercup voor vierde keer op rij

KOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.

6 uur geleden
Brazilië en Frankrijk kiezen met oog op WK voor oefenduels in VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.

8 uur geleden
Heracles huurt Zweedse middenvelder Ahlstrand van St. Pauli

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.

9 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus bij geplaagd Tottenham drie maanden aan de kant

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.

10 uur geleden
PSV neemt Belgisch recordinternational over van Leicester City

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.

11 uur geleden
Mourinho verplicht spelers Benfica op trainingscomplex te blijven

LISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.

12 uur geleden