Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalicoon Pelé roept Poetin op oorlog in Oekraïne te stoppen

Voetbalicoon Pelé roept Poetin op oorlog in Oekraïne te stoppen

SÃO PAULO (ANP) - Het Braziliaanse voetbalicoon Pelé heeft de Russische president Vladimir Poetin in een open brief opgeroepen de oorlog in Oekraïne te stoppen. De 81-jarige Pelé, algemeen gezien als een van de beste voetballers aller tijden, plaatste zijn oproep op Instagram. "Ik hoop dat het geweld stopt en dat we samen een betere wereld kunnen maken", aldus de Braziliaan, die met zijn land drie keer wereldkampioen werd (in 1958, 1962 en 1970).

Pelé zette zijn open brief aan Poetin online op het moment dat de Oekraïense voetbalploeg aan het duel met Schotland in de play-offs om een WK-ticket begon. De Oekraïners wonnen in Glasgow met 3-1 en strijden nu zondag met Wales om deelname aan het WK van eind dit jaar in Qatar.

"Oekraïne probeert, in ieder geval voor 90 minuten, de tragedie te vergeten die het land nog steeds overspoelt", schrijft Pelé in de brief, gericht aan Poetin. "Ik wil deze wedstrijd gebruiken als een kans om een oproep te doen: stop de invasie. Er is niets wat dit aanhoudende geweld rechtvaardigt. Dit conflict is slecht, ongerechtvaardigd en brengt niets anders dan pijn, terreur en doodsangst. Er is geen reden om dit langer te laten duren."

Pelé ontmoette Poetin een aantal keer in de aanloop naar het WK van 2018 in Rusland. "Toen we elkaar in het verleden ontmoetten, naar elkaar lachten en elkaar lang de hand schudden, had ik nooit gedacht dat we op een dag zo verdeeld zouden zijn als vandaag. De macht om dit conflict te stoppen, ligt in jouw handen. Dezelfde handen die ik schudde in Moskou tijdens onze laatste ontmoeting in 2017."

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag wint in Emmen, maar is nog niet gepromoveerd

EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.

11 uur geleden
Geen winnaar bij duel PEC Zwolle met FC Groningen

ZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.

12 uur geleden
Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

14 uur geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

17 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

18 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

19 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

20 uur geleden