Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalicoon Pelé roept Poetin op oorlog in Oekraïne te stoppen

Voetbalicoon Pelé roept Poetin op oorlog in Oekraïne te stoppen

SÃO PAULO (ANP) - Het Braziliaanse voetbalicoon Pelé heeft de Russische president Vladimir Poetin in een open brief opgeroepen de oorlog in Oekraïne te stoppen. De 81-jarige Pelé, algemeen gezien als een van de beste voetballers aller tijden, plaatste zijn oproep op Instagram. "Ik hoop dat het geweld stopt en dat we samen een betere wereld kunnen maken", aldus de Braziliaan, die met zijn land drie keer wereldkampioen werd (in 1958, 1962 en 1970).

Pelé zette zijn open brief aan Poetin online op het moment dat de Oekraïense voetbalploeg aan het duel met Schotland in de play-offs om een WK-ticket begon. De Oekraïners wonnen in Glasgow met 3-1 en strijden nu zondag met Wales om deelname aan het WK van eind dit jaar in Qatar.

"Oekraïne probeert, in ieder geval voor 90 minuten, de tragedie te vergeten die het land nog steeds overspoelt", schrijft Pelé in de brief, gericht aan Poetin. "Ik wil deze wedstrijd gebruiken als een kans om een oproep te doen: stop de invasie. Er is niets wat dit aanhoudende geweld rechtvaardigt. Dit conflict is slecht, ongerechtvaardigd en brengt niets anders dan pijn, terreur en doodsangst. Er is geen reden om dit langer te laten duren."

Pelé ontmoette Poetin een aantal keer in de aanloop naar het WK van 2018 in Rusland. "Toen we elkaar in het verleden ontmoetten, naar elkaar lachten en elkaar lang de hand schudden, had ik nooit gedacht dat we op een dag zo verdeeld zouden zijn als vandaag. De macht om dit conflict te stoppen, ligt in jouw handen. Dezelfde handen die ik schudde in Moskou tijdens onze laatste ontmoeting in 2017."

Meer uit Voetbal

Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

1 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

2 uur geleden
Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

4 uur geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

4 uur geleden
Schouten: ruime openingstijden horeca tijdens WK voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.

5 uur geleden
PSV-doelman Kovar in Tsjechische WK-selectie

PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.

5 uur geleden
Braziliaan Neymar loopt in aanloop naar WK lichte kuitblessure op

SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.

6 uur geleden