Voetbalicoon Pelé roept Poetin op oorlog in Oekraïne te stoppen
SÃO PAULO (ANP) - Het Braziliaanse voetbalicoon Pelé heeft de Russische president Vladimir Poetin in een open brief opgeroepen de oorlog in Oekraïne te stoppen. De 81-jarige Pelé, algemeen gezien als een van de beste voetballers aller tijden, plaatste zijn oproep op Instagram. "Ik hoop dat het geweld stopt en dat we samen een betere wereld kunnen maken", aldus de Braziliaan, die met zijn land drie keer wereldkampioen werd (in 1958, 1962 en 1970).
Pelé zette zijn open brief aan Poetin online op het moment dat de Oekraïense voetbalploeg aan het duel met Schotland in de play-offs om een WK-ticket begon. De Oekraïners wonnen in Glasgow met 3-1 en strijden nu zondag met Wales om deelname aan het WK van eind dit jaar in Qatar.
"Oekraïne probeert, in ieder geval voor 90 minuten, de tragedie te vergeten die het land nog steeds overspoelt", schrijft Pelé in de brief, gericht aan Poetin. "Ik wil deze wedstrijd gebruiken als een kans om een oproep te doen: stop de invasie. Er is niets wat dit aanhoudende geweld rechtvaardigt. Dit conflict is slecht, ongerechtvaardigd en brengt niets anders dan pijn, terreur en doodsangst. Er is geen reden om dit langer te laten duren."
Pelé ontmoette Poetin een aantal keer in de aanloop naar het WK van 2018 in Rusland. "Toen we elkaar in het verleden ontmoetten, naar elkaar lachten en elkaar lang de hand schudden, had ik nooit gedacht dat we op een dag zo verdeeld zouden zijn als vandaag. De macht om dit conflict te stoppen, ligt in jouw handen. Dezelfde handen die ik schudde in Moskou tijdens onze laatste ontmoeting in 2017."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
5 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
15 uur geleden