Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalfederatie FIFA betreurt coronarel Brazilië - Argentinië

Voetbalfederatie FIFA betreurt coronarel Brazilië - Argentinië

ZÜRICH (ANP) - De mondiale voetbalfederatie FIFA betreurt de gebeurtenissen van zondagavond in São Paulo bij de WK-kwalificatiewedstrijd tussen Brazilië en Argentinië. Al na enkele minuten spelen betraden medewerkers van de Braziliaanse gezondheidsdienst het veld, omdat enkele spelers van Argentinië zich niet aan de coronaregels zouden hebben gehouden. De betreffende spelers werden van het veld gevoerd, waarna de wedstrijd werd gestaakt.

De FIFA, dat het WK van volgend jaar in Qatar organiseert, kwam ruim een halve dag later met een reactie. "De FIFA betreurt de gebeurtenissen die leidden tot het staken van de WK-kwalificatiewedstrijd tussen Brazilië en Argentinië. Het zorgde ervoor dat miljoenen mensen niet konden genieten van een duel tussen twee van de belangrijkste voetballanden ter wereld."

De mondiale bond heeft inmiddels de eerste officiële rapporten vanuit São Paulo binnengekregen. "Deze informatie wordt geanalyseerd door de betreffende disciplinaire instanties, waarna een beslissing wordt genomen."

Gek

FIFA-voorzitter Gianni Infantino noemde in een videotoespraak voor de algemene vergadering van de belangenorganisatie van Europese voetbalclubs (ECA) de gebeurtenissen in São Paulo gek. "Het onderstreept nog maar eens de problemen waarmee we tijdens de pandemie worden geconfronteerd. We zullen moeten leren om ermee om te gaan. Het zijn kwesties die bovenop de coronacrisis komen."

Inmiddels is duidelijk geworden om welke Argentijnse spelers het gaat: doelman Emiliano Martinez (Aston Villa), Cristian Romero en Giovani Lo Celso (beiden Tottenham Hotspur) waren basisspelers toen de Braziliaanse officials na 5 minuten het veld opkwamen en het duel onderbraken. Emiliano Buendia (Aston Villa) zat op de tribune.

Onjuiste reisdocumenten

Deze vier spelers van Engelse clubs zouden zich bij aankomst in Brazilië niet aan de quarantaineplicht die voor hen geldt hebben gehouden. Ze zouden ook hun reisdocumenten onjuist hebben ingevuld.

Volgens de Argentijnse voetbalbond (AFA) hebben Martinez en Buendia de nationale selectie inmiddels verlaten. Zij missen de komende WK-kwalificatiewedstrijd tegen Bolivia (vrijdag). Over de twee spelers van Tottenham deed AFA nog geen mededelingen. Zij zouden zonder toestemming van de Londense club naar Zuid-Amerika zijn gereisd.

Meer uit Voetbal

Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

1 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

1 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

1 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

1 uur geleden
Grim vindt dat Ajax 'heel slecht speelde' bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.

3 uur geleden
Ajax profiteert met 0-0 bij PEC Zwolle nauwelijks van verlies NEC

ZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.

4 uur geleden
Feyenoord-aanwinst Sterling krijgt tegen Twente weer reserverol

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.

4 uur geleden