Voetbalfederatie FIFA betreurt coronarel Brazilië - Argentinië
ZÜRICH (ANP) - De mondiale voetbalfederatie FIFA betreurt de gebeurtenissen van zondagavond in São Paulo bij de WK-kwalificatiewedstrijd tussen Brazilië en Argentinië. Al na enkele minuten spelen betraden medewerkers van de Braziliaanse gezondheidsdienst het veld, omdat enkele spelers van Argentinië zich niet aan de coronaregels zouden hebben gehouden. De betreffende spelers werden van het veld gevoerd, waarna de wedstrijd werd gestaakt.
De FIFA, dat het WK van volgend jaar in Qatar organiseert, kwam ruim een halve dag later met een reactie. "De FIFA betreurt de gebeurtenissen die leidden tot het staken van de WK-kwalificatiewedstrijd tussen Brazilië en Argentinië. Het zorgde ervoor dat miljoenen mensen niet konden genieten van een duel tussen twee van de belangrijkste voetballanden ter wereld."
De mondiale bond heeft inmiddels de eerste officiële rapporten vanuit São Paulo binnengekregen. "Deze informatie wordt geanalyseerd door de betreffende disciplinaire instanties, waarna een beslissing wordt genomen."
Gek
FIFA-voorzitter Gianni Infantino noemde in een videotoespraak voor de algemene vergadering van de belangenorganisatie van Europese voetbalclubs (ECA) de gebeurtenissen in São Paulo gek. "Het onderstreept nog maar eens de problemen waarmee we tijdens de pandemie worden geconfronteerd. We zullen moeten leren om ermee om te gaan. Het zijn kwesties die bovenop de coronacrisis komen."
Inmiddels is duidelijk geworden om welke Argentijnse spelers het gaat: doelman Emiliano Martinez (Aston Villa), Cristian Romero en Giovani Lo Celso (beiden Tottenham Hotspur) waren basisspelers toen de Braziliaanse officials na 5 minuten het veld opkwamen en het duel onderbraken. Emiliano Buendia (Aston Villa) zat op de tribune.
Onjuiste reisdocumenten
Deze vier spelers van Engelse clubs zouden zich bij aankomst in Brazilië niet aan de quarantaineplicht die voor hen geldt hebben gehouden. Ze zouden ook hun reisdocumenten onjuist hebben ingevuld.
Volgens de Argentijnse voetbalbond (AFA) hebben Martinez en Buendia de nationale selectie inmiddels verlaten. Zij missen de komende WK-kwalificatiewedstrijd tegen Bolivia (vrijdag). Over de twee spelers van Tottenham deed AFA nog geen mededelingen. Zij zouden zonder toestemming van de Londense club naar Zuid-Amerika zijn gereisd.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
4 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
9 uur geleden