'Voetbalfan die eenmaal bij Liverpool is wil nooit meer weg'
LIVERPOOL (ANP) - Voor het eerst sinds 1990 kan Liverpool FC kampioen van Engeland worden. Nog twee zeges was de club verwijderd van het succes toen de Premier League in maart werd stilgezet. De opluchting bij de supporters dat het seizoen alsnog kan worden afgemaakt, is enorm. Maar waarom heeft de club zo'n enorme aantrekkingskracht op de liefhebbers wereldwijd? Kim Olthof, voorzitter van de Official Supporters Club Netherlands, legt dat uit.
Natuurlijk was de droom om de titel voor een vol Anfield binnen te halen. Door de coronacrisis kan dat niet. Dat neemt niet weg dat wordt afgerekend met een lange periode waarin andere clubs de beste van de Premier League waren. "Het heeft zeer gedaan", zegt Olthof, terugkijkend op die periode van dertig jaar. "Veel van de huidige fans hebben de vorige titel niet of niet bewust meegemaakt. Dat maakt het zo bijzonder."
Het is een kwestie van tijd, nu Liverpool met 25 punten voorsprong op achtervolger Manchester City verder gaat. "Ik weet niet precies wat het is", aldus Olthof, op zoek naar een verklaring waarom Liverpool wereldwijd - en ook in Nederland - zo aanspreekt. "We merken het ook erg bij de jongere generatie. Ze hebben een gevoel dat ze samen willen delen, een familiegevoel. Een fan draagt altijd het shirt van Liverpool, waar hij ook is."
Uniek
Liverpool heeft iets wat geen andere club heeft. Olthof: "Het 'You’ll never walk alone' als de wedstrijd begint is uniek. Met zoveel emotie. En dan natuurlijk het leuke voetbal, spelen met lef, uitstraling, een bijzondere trainer. Wat de Nederlandse invalshoek betreft: natuurlijk de spelers Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum."
Het eerste bezoek van Olthof aan Anfield dateert van 1996. "Het was hard sparen, maar onvergetelijk. Het eerste wat ik dacht op Anfield: hier wil ik nooit meer weg. Ik was in een stad waar iedereen je helpt. Liverpool won met 2-0 van Arsenal. Twee doelpunten van Steve McManaman."
Jeugddroom
Het is sindsdien alleen maar mooier geworden. Olthof: "In 2008 werd Liverpool de culturele hoofdstad van Europa. Dat leidde tot heel veel investeringen en daardoor is de stad ook fantastisch geworden. Daarvoor was het niet veel bijzonders. Grauw, sober en Manchester was 'the place to be'. Ik heb er gewoond, dus ik weet het. Nu zijn de rollen omgedraaid."
Maar het gaat toch vooral om de club. Een bezoek aan Anfield is een jeugddroom. Al valt het niet mee binnen te komen. Olthof: "Het stadion is relatief gezien niet zo groot, de belangstelling wel en de kaarten zijn schaars. Dat drijft de prijs enorm op. Op de bonnefooi gaan heeft geen zin. Je moet het van te voren echt goed geregeld hebben."
De Nederlandse afdeling van Liverpools fanclub heeft 350 leden. "Dat zijn er zo’n 50 meer dan gemiddeld, door de successen van nu", aldus Olthof. "Maar ook wij krijgen niet meer dan 50 à 60 kaarten per jaar. Wat wij proberen te doen, is door bijeenkomsten vooral de fans de kans te geven hun gevoel voor de club te delen."
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
4 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
8 uur geleden