Voetbalclubs vergaderen over toekomst, compensatie en BeNeLiga
ZEIST (ANP) - Afgevaardigden van alle clubs uit de eredivisie en eerste divisie komen donderdagmiddag bijeen in Zeist voor een algemene vergadering betaald voetbal. Uiteraard praten ze over de toekomst van de bedrijfstak na de uitbraak van het coronavirus.
De KNVB leverde onlangs een noodplan in bij het kabinet, met het verzoek voor maximaal 140 miljoen euro steun als er het hele volgende seizoen geen fans naar de stadions mogen. De voetbalbond wil 1,5 miljoen euro uit het solidariteitsfonds aanwenden om clubs te compenseren die door het stopzetten van de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie zijn benadeeld.
Het gaat om bekerfinalist FC Utrecht (600.000 euro), SC Cambuur (425.000 euro), De Graafschap (375.000 euro) en de periodekampioenen NAC Breda (50.000 euro) en FC Volendam (50.000 euro). Cambuur stond stijf bovenaan toen de eerste divisie werd afgebroken, De Graafschap leek als nummer 2 op weg naar de eredivisie.
De KNVB praat de profclubs ook bij over de resultaten van een haalbaarheidsonderzoek naar de BeNeLiga, een gezamenlijke competitie voor de beste clubs van Nederland en België. De BeNeLiga zou mogelijk de op vijf na krachtigste competitie van Europa kunnen worden, na die van Engeland, Spanje, Duitsland, Italië en Frankrijk.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
3 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
12 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
16 uur geleden