Voetbalclubs vergaderen over toekomst, compensatie en BeNeLiga
ZEIST (ANP) - Afgevaardigden van alle clubs uit de eredivisie en eerste divisie komen donderdagmiddag bijeen in Zeist voor een algemene vergadering betaald voetbal. Uiteraard praten ze over de toekomst van de bedrijfstak na de uitbraak van het coronavirus.
De KNVB leverde onlangs een noodplan in bij het kabinet, met het verzoek voor maximaal 140 miljoen euro steun als er het hele volgende seizoen geen fans naar de stadions mogen. De voetbalbond wil 1,5 miljoen euro uit het solidariteitsfonds aanwenden om clubs te compenseren die door het stopzetten van de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie zijn benadeeld.
Het gaat om bekerfinalist FC Utrecht (600.000 euro), SC Cambuur (425.000 euro), De Graafschap (375.000 euro) en de periodekampioenen NAC Breda (50.000 euro) en FC Volendam (50.000 euro). Cambuur stond stijf bovenaan toen de eerste divisie werd afgebroken, De Graafschap leek als nummer 2 op weg naar de eredivisie.
De KNVB praat de profclubs ook bij over de resultaten van een haalbaarheidsonderzoek naar de BeNeLiga, een gezamenlijke competitie voor de beste clubs van Nederland en België. De BeNeLiga zou mogelijk de op vijf na krachtigste competitie van Europa kunnen worden, na die van Engeland, Spanje, Duitsland, Italië en Frankrijk.
Meer uit Voetbal
ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
7 minuten geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
26 minuten geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
4 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
9 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
10 uur geleden