Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalclubs vergaderen over toekomst, compensatie en BeNeLiga

Voetbalclubs vergaderen over toekomst, compensatie en BeNeLiga

ZEIST (ANP) - Afgevaardigden van alle clubs uit de eredivisie en eerste divisie komen donderdagmiddag bijeen in Zeist voor een algemene vergadering betaald voetbal. Uiteraard praten ze over de toekomst van de bedrijfstak na de uitbraak van het coronavirus.

De KNVB leverde onlangs een noodplan in bij het kabinet, met het verzoek voor maximaal 140 miljoen euro steun als er het hele volgende seizoen geen fans naar de stadions mogen. De voetbalbond wil 1,5 miljoen euro uit het solidariteitsfonds aanwenden om clubs te compenseren die door het stopzetten van de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie zijn benadeeld.

Het gaat om bekerfinalist FC Utrecht (600.000 euro), SC Cambuur (425.000 euro), De Graafschap (375.000 euro) en de periodekampioenen NAC Breda (50.000 euro) en FC Volendam (50.000 euro). Cambuur stond stijf bovenaan toen de eerste divisie werd afgebroken, De Graafschap leek als nummer 2 op weg naar de eredivisie.

De KNVB praat de profclubs ook bij over de resultaten van een haalbaarheidsonderzoek naar de BeNeLiga, een gezamenlijke competitie voor de beste clubs van Nederland en België. De BeNeLiga zou mogelijk de op vijf na krachtigste competitie van Europa kunnen worden, na die van Engeland, Spanje, Duitsland, Italië en Frankrijk.

Meer uit Voetbal

Oranje traint met 22 spelers in aanloop naar duel met Litouwen

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondag de laatste training voor de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Litouwen afgewerkt met 22 spelers. Aan het begin van de middag verscheen, naast de 21 speelgerechtigde internationals, ook Jan Paul van Hecke op het veld. De verdediger van Brighton & Hove Albion is na zijn gele kaart van vrijdag in Warschau tegen Polen (1-1) geschorst tegen Litouwen, maar blijft wel bij de groep.

53 minuten geleden
FIFA scherpt maatregelen tegen beledigende onlineberichten aan

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de maatregelen tegen beledigende onlineberichten tegen spelers en officials aangescherpt. Dat maakte de FIFA zondag, op de Internationale Dag voor Tolerantie, bekend. De bond benadrukte tevens dat haat en discriminatie geen plaats hebben in het voetbal.

2 uur geleden
Ook Kluivert haakt af bij Oranje voor duel met Litouwen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft maandag niet de beschikking over Justin Kluivert voor het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen. De middenvelder heeft vrijdag een blessure opgelopen in de wedstrijd tegen Polen (1-1) en is teruggekeerd naar zijn club Bournemouth. Dat meldt de KNVB zondag.

2 uur geleden
Dick Advocaat mist belangrijke wedstrijd Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.

11 uur geleden
Denen doen ondanks gelijkspel goede zaken in WK-kwalificatie

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.

14 uur geleden
Zwitserland na zege op Zweden dicht bij WK-kwalificatie

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.

14 uur geleden
Cambuur verspeelt punten bij FC Eindhoven door gelijkspel

EINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.

14 uur geleden