Voetbalclubs uit Premier League mogen ook vijf keer wisselen
LONDEN (ANP) - De voetbalclubs in de Premier League mogen gebruik maken van vijf in plaats van drie wisselspelers als het seizoen vanaf 17 juni weer wordt hervat. Dat is donderdag besloten tijdens een aandeelhoudersvergadering van de hoogste voetbalklasse van Engeland.
De maatregel geldt voor de rest van het seizoen en is bedoeld om alle clubs een beetje te helpen terwijl het seizoen in hoog tempo wordt uitgespeeld. De meeste ploegen hebben negen duels in zes weken op het programma staan.
De IFAB, de organisatie die verantwoordelijk is voor de spelregels in het voetbal, heeft toestemming verleend voor de regelwijziging van vijf wisselspelers maar laat de beslissing over aan de organisatoren van de competities in de verschillende landen. De clubs uit de Duitse Bundesliga maken ook al gebruik van vijf wisselspelers.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
12 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
37 minuten geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
2 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalcompetitie is komend weekend toch op tv te zien. Streamingsdienst DAZN meldt in een persbericht de wedstrijden uit te zenden.
3 uur geleden