Voetbalclubs uit Brugge krijgen beide eigen stadion
BRUGGE (ANP) - Het is de bedoeling dat de Belgische voetbalclubs Club Brugge en Cercle Brugge beide een eigen stadion krijgen. De eersteklassers uit Brugge delen al ruim 44 jaar het Jan Breydelstadion, dat ondanks de nodige investeringen niet meer aan de huidige eisen voldoet. Bovendien hebben omwonenden nu wekelijks te maken met 'voetbaldrukte' in hun wijk. Het bestuur van de stad Brugge pleit na overleg met beide clubs voor de bouw van twee nieuwe stadions op verschillende locaties.
De plannen werden vrijdag gepresenteerd. Het is de bedoeling dat het Jan Breydelstadion plaats maakt voor een nieuw stadion, waarin alleen Club Brugge gaat spelen. Dat zou al in de loop van 2022 moeten gaan gebeuren. Cercle Brugge verhuist naar een locatie ten noordwesten van Brugge, aan de Blankenberge Steenweg. Daar moet ook een trainingscomplex komen waar beide clubs gebruik van kunnen maken. Tot het nieuwe Cercle-stadion is gebouwd, mag de huidige hekkensluiter van de hoogste afdeling in België gebruik blijven maken van het stadion van Club Brugge, dat juist bovenaan staat.
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
4 minuten geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
36 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
12 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
13 uur geleden