Voetbalclubs uit Brugge krijgen beide eigen stadion
BRUGGE (ANP) - Het is de bedoeling dat de Belgische voetbalclubs Club Brugge en Cercle Brugge beide een eigen stadion krijgen. De eersteklassers uit Brugge delen al ruim 44 jaar het Jan Breydelstadion, dat ondanks de nodige investeringen niet meer aan de huidige eisen voldoet. Bovendien hebben omwonenden nu wekelijks te maken met 'voetbaldrukte' in hun wijk. Het bestuur van de stad Brugge pleit na overleg met beide clubs voor de bouw van twee nieuwe stadions op verschillende locaties.
De plannen werden vrijdag gepresenteerd. Het is de bedoeling dat het Jan Breydelstadion plaats maakt voor een nieuw stadion, waarin alleen Club Brugge gaat spelen. Dat zou al in de loop van 2022 moeten gaan gebeuren. Cercle Brugge verhuist naar een locatie ten noordwesten van Brugge, aan de Blankenberge Steenweg. Daar moet ook een trainingscomplex komen waar beide clubs gebruik van kunnen maken. Tot het nieuwe Cercle-stadion is gebouwd, mag de huidige hekkensluiter van de hoogste afdeling in België gebruik blijven maken van het stadion van Club Brugge, dat juist bovenaan staat.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Kees Smit voor het eerst voor het Nederlands elftal geselecteerd. De 20-jarige middenvelder van AZ maakt deel uit van de groep van 26 spelers voor de komende twee oefenwedstrijden tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldt voetbalbond KNVB.
7 minuten geledenPORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
12 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
13 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
13 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
14 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
15 uur geleden