Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalclubs: met sluiten van stadions schiet niemand iets op

Voetbalclubs: met sluiten van stadions schiet niemand iets op

ZEIST (ANP) - De Nederlandse profclubs hebben collectief hun ongenoegen laten blijken over het voetballen in lege stadions. De clubs vinden het onzin dat ze al weer een paar weken zonder publiek moeten spelen. "Het sluiten van stadions is niet nodig, niemand schiet hier iets mee op", zeggen ze in een campagne op hun sociale media.

Het demissionaire kabinet besloot vorige maand om voorlopig geen publiek meer toe te staan bij alle sportwedstrijden, zowel bij de profs als amateurs. Het was een van de maatregelen om het snel stijgende aantal coronapatiënten in ziekenhuizen terug te dringen. Volgens het kabinet zorgt het weren van publiek voor minder reisbewegingen en minder kans op verspreiding van het coronavirus.

De clubs geven op hun sociale media antwoord op vier vragen die er leven onder de fans. "Helaas moet er van 'Den Haag' nog steeds in lege stadions worden gevoetbald, maar is dat ook zinvol? Lees hier de feiten", zetten ze boven het bericht. Daarin benadrukken de clubs dat stadionbezoek voor zo ver bekend nauwelijks heeft geleid tot besmettingen. Ook bestrijden ze de suggestie dat het leidt tot veel reisbewegingen. "Er zijn zo’n 200.000 stadionbezoekers op in totaal 17,6 miljoen Nederlanders. Zij reizen gespreid, want de negentien wedstrijden per week zijn verdeeld over drie dagen. Een groot deel van de supporters gaat bovendien lopend of op de fiets naar het stadion. Bij veel clubs woont 80 procent van de bezoekers op minder dan 5 kilometer afstand."

De profclubs wijzen er op dat in de meeste landen in Europa de supporters nog steeds welkom zijn in de stadions. In Duitsland gelden sinds kort wel beperkingen. "Nederland is een uitzondering. Dat zie je ook bij de clubs die Europees voetbal spelen, zij missen het thuisvoordeel dat hun tegenstanders wel hebben." Volgens de clubs is de maatregel om in lege stadions te spelen dan ook niet zinvol. "Het voetbal is geen onderdeel van het probleem. Er was al geen wetenschappelijk bewijs dat het sluiten van stadions nodig was en na een maand zonder publiek zijn de besmettingscijfers in Nederland niet of nauwelijks gedaald."

Voetbalfans konden het stadion alleen in met het coronatoegangsbewijs. Het demissionaire kabinet besloot eerder deze week om de invoering van het omstreden 2G-beleid uit te stellen. Voetbalbond KNVB wilde daar toen niet op reageren. "We zijn een voetbalbond en net als de rest van Nederland moeten wij ons aan de coronaregels van de overheid houden."

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

9 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

11 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

12 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

13 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

13 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

15 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

15 uur geleden