Voetbalclubs Manchester eensgezind in steun voedselbank
MANCHESTER (ANP) - De aartsrivalen Manchester United en Manchester City hebben hun krachten gebundeld en doneren samen 100.000 pond, een kleine 110.000 euro, aan de voedselbanken in en rond de Engelse stad. Die hebben het moeilijk vanwege de coronacrisis.
In antwoord op een initiatief van fans van beide voetbalclubs geven City en United ieder 50.000 pond aan het Trussell Trust, een netwerk van meer dan 1200 voedselbanken. "We zijn trots op de rol die onze fans spelen bij de hulp aan lokale voedselbanken. We weten dat deze goede doelen waarschijnlijk een grotere belasting zullen ondervinden door de impact van het coronavirus", meldden de clubs in een gezamenlijke verklaring. "We zijn verheugd dat we samen met de fans hulp kunnen bieden aan de kwetsbare leden van onze City United."
De donaties helpen voedselbanken onder meer het verlies te compenseren dat ze lijden nu ze geen overgebleven voedingsmiddelen na voetbalwedstrijden ontvangen. De Engelse competitie ligt zeker tot eind april stil.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Curaçao heeft zijn eerste wedstrijd ooit op een WK voetbal met 7-1 verloren van Duitsland. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat werd in het met 68.000 toeschouwers gevulde Houston Stadium gesteund door duizenden fans.
28 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe beginnen met Japan aan de eerste wedstrijd tegen het Nederlands elftal op het WK voetbal. De spits en verdediger van Feyenoord staan om 22.00 uur aan de aftrap in het Dallas Stadium.
35 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de eerste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap voetbal tegen Japan met Donyell Malen in het basiselftal. De 27-jarige aanvaller van AS Roma krijgt in de punt van de aanval de voorkeur boven Memphis Depay, die in het Dallas Stadium in Arlington op de reservebank zit.
41 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Livano Comenencia heeft het eerste doelpunt ooit voor Curaçao op het WK gemaakt. Hij bracht in de 21e minuut de gelijkmaker (1-1) op zijn naam in de eerste groepswedstrijd tegen Duitsland. De Duitsers kwamen eerder via Felix Nmecha op voorsprong.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De Somalische scheidsrechter Omar Abdulkadir Artan wordt door de FIFA volledig uitbetaald, ondanks dat hij op het WK voetbal geen enkele wedstrijd zal fluiten. Dat heeft een woordvoerder van de mondiale voetbalbond bevestigd aan persbureau dpa, na eerdere berichtgeving van de BBC.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Curaçao begint met de broers Leandro Bacuna (34) en Juninho Bacuna (28) op het middenveld aan de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Duitsland. Bondscoach Dick Advocaat (78) begint in het Houston Stadium als oudste bondscoach aan het eerste mondiale eindtoernooi van Curaçao.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben ook de vierde wedstrijd in de European League gewonnen. In de SaZa Topsporthal Achterhoek in Doetinchem werd Slowakije met 3-0 in sets verslagen: 26-24 25-20 25-18. De ploeg van bondscoach Joel Banks rekende vrijdag in eigen huis al simpel af met Georgië.
3 uur geleden