Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalclubs hopen gestaakte duels te voorkomen met voorlichting

Voetbalclubs hopen gestaakte duels te voorkomen met voorlichting

ZEIST (ANP) - De voetbalclubs uit de Eredivisie hopen door middel van extra voorlichting aan de supporters te voorkomen dat de aangescherpte maatregelen van de KNVB in de praktijk moeten worden gebracht. De clubs gaan hun aanhangers op diverse manieren, onder meer via de stadionspeaker, wijzen op de dreigende sancties. Een wedstrijd wordt voortaan direct gestaakt als een toeschouwer een speler of de scheidsrechter raakt met een voorwerp.

De KNVB besloot de gebruikelijke regelgeving wat betreft het stilleggen van wedstrijden aan te scherpen na de gebeurtenissen van woensdag in De Kuip. Ajax-speler Davy Klaassen kreeg na ruim een uur spelen iets tegen zich aan gegooid vanuit het Feyenoord-publiek, vermoedelijk een aansteker. Klaassen liep een bloedende hoofdwond op. De wedstrijd lag daarna een half uur stil, maar werd vervolgens alsnog uitgespeeld omdat beide clubs wilden doorvoetballen. De KNVB heeft nu besloten dat een wedstrijd in zo'n geval voortaan direct wordt gestaakt en ook niet meer verder gaat.

Een rondgang langs clubs uit de Eredivisie leert dat ze vooral inzetten op preventie. Zo zetten clubs de maatregelen van de KNVB op hun websites, in de programmaboekjes en op de schermen in hun stadions. FC Twente laat zondag tegen SC Cambuur de stadionspeaker de toeschouwers toespreken. Algemeen directeur Paul van der Kraan deed in zijn wekelijkse column een "dringend beroep" op de aanhang. "Steun FC Twente op de positieve manier die we van jullie kennen en breng de club niet in problemen. We rekenen op jullie!" Vitesse volgt ook die lijn. "Voor nu gaan we hier op verschillende manieren over communiceren en onze supporters wijzen op hun verantwoordelijken. We zullen de aangescherpte richtlijnen zo goed mogelijk (op)volgen", aldus de Arnhemse club.

Aanscherping

PSV scherpte de beveiliging in het Philips-stadion enkele weken geleden al aan, nadat tijdens de Europa League-wedstrijd tegen Sevilla een fan op het veld de keeper van de Spanjaarden had aangevallen. "Na die wedstrijd hebben wij zaken qua beveiliging en stewards al anders ingeregeld en aangepast", zegt een woordvoerster van PSV. "Die lijn houden wij nu aan."

Heerenveen wijst alle bezoekers van de thuiswedstrijd zaterdagavond tegen FC Volendam via een mail op de aangescherpte maatregelen. Vorige week misdroeg een groepje Friese fans zich in de uitwedstrijd tegen AZ door vuurwerk op het veld te gooien. "We hopen dat onze fans zich zaterdag in eigen huis van hun beste kant laten zien, zoals we van ze gewend zijn", aldus een woordvoerder van de club.

Ajax, Feyenoord en AZ hebben vooralsnog niet gereageerd op vragen over de aangescherpte maatregelen van de KNVB. FC Utrecht laat weten niet te willen reageren.

Meer uit Voetbal

Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

2 uur geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

3 uur geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

3 uur geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

4 uur geleden
Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

15 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

15 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

16 uur geleden