Voetbalclubs hopen gestaakte duels te voorkomen met voorlichting
ZEIST (ANP) - De voetbalclubs uit de Eredivisie hopen door middel van extra voorlichting aan de supporters te voorkomen dat de aangescherpte maatregelen van de KNVB in de praktijk moeten worden gebracht. De clubs gaan hun aanhangers op diverse manieren, onder meer via de stadionspeaker, wijzen op de dreigende sancties. Een wedstrijd wordt voortaan direct gestaakt als een toeschouwer een speler of de scheidsrechter raakt met een voorwerp.
De KNVB besloot de gebruikelijke regelgeving wat betreft het stilleggen van wedstrijden aan te scherpen na de gebeurtenissen van woensdag in De Kuip. Ajax-speler Davy Klaassen kreeg na ruim een uur spelen iets tegen zich aan gegooid vanuit het Feyenoord-publiek, vermoedelijk een aansteker. Klaassen liep een bloedende hoofdwond op. De wedstrijd lag daarna een half uur stil, maar werd vervolgens alsnog uitgespeeld omdat beide clubs wilden doorvoetballen. De KNVB heeft nu besloten dat een wedstrijd in zo'n geval voortaan direct wordt gestaakt en ook niet meer verder gaat.
Een rondgang langs clubs uit de Eredivisie leert dat ze vooral inzetten op preventie. Zo zetten clubs de maatregelen van de KNVB op hun websites, in de programmaboekjes en op de schermen in hun stadions. FC Twente laat zondag tegen SC Cambuur de stadionspeaker de toeschouwers toespreken. Algemeen directeur Paul van der Kraan deed in zijn wekelijkse column een "dringend beroep" op de aanhang. "Steun FC Twente op de positieve manier die we van jullie kennen en breng de club niet in problemen. We rekenen op jullie!" Vitesse volgt ook die lijn. "Voor nu gaan we hier op verschillende manieren over communiceren en onze supporters wijzen op hun verantwoordelijken. We zullen de aangescherpte richtlijnen zo goed mogelijk (op)volgen", aldus de Arnhemse club.
Aanscherping
PSV scherpte de beveiliging in het Philips-stadion enkele weken geleden al aan, nadat tijdens de Europa League-wedstrijd tegen Sevilla een fan op het veld de keeper van de Spanjaarden had aangevallen. "Na die wedstrijd hebben wij zaken qua beveiliging en stewards al anders ingeregeld en aangepast", zegt een woordvoerster van PSV. "Die lijn houden wij nu aan."
Heerenveen wijst alle bezoekers van de thuiswedstrijd zaterdagavond tegen FC Volendam via een mail op de aangescherpte maatregelen. Vorige week misdroeg een groepje Friese fans zich in de uitwedstrijd tegen AZ door vuurwerk op het veld te gooien. "We hopen dat onze fans zich zaterdag in eigen huis van hun beste kant laten zien, zoals we van ze gewend zijn", aldus een woordvoerder van de club.
Ajax, Feyenoord en AZ hebben vooralsnog niet gereageerd op vragen over de aangescherpte maatregelen van de KNVB. FC Utrecht laat weten niet te willen reageren.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
4 uur geleden