Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalclubs geven gehoor aan oproep KNVB

Voetbalclubs geven gehoor aan oproep KNVB

ROTTERDAM (ANP) - Heel wat profclubs geven direct gehoor aan de oproep van voetbalbond KNVB om alle trainingsfaciliteiten te sluiten. Het kabinet kondigde zondag scherpere maatregelen aan om verspreiding van het coronavirus in te dammen en één daarvan is dat alle sportclubs in ieder geval tot 6 april hun complex dicht moeten houden. Dat heeft ook betrekking op de faciliteiten van de betaaldvoetbalclubs.

Feyenoord heeft niet alleen stadion De Kuip gesloten, maar ook Varkenoord (waar alle jeugdteams trainen) en trainingscomplex 1908 van de profs. De selectie van trainer Dick Advocaat komt daar de komende weken dus niet meer samen. Ook AZ, dat de koppositie in de eredivisie deelt met Ajax, sluit het trainingscomplex voor alle teams. De Alkmaarse voetballers van trainer Arne Slot krijgen individuele programma's om hun conditie enigszins op peil te houden.

Ajax maakte zondagavond beken dat de hoofdselectie en de spelersgroep van Jong Ajax voorlopig niet trainen. De Amsterdamse club kondigde eerder op de dag al aan de jeugdopleiding tot het einde van deze maand te sluiten. De PSV-leiding beslist maandag over wat er de komende weken gaat gebeuren. Het Philips-stadion blijft in ieder geval tot 6 april gesloten.

Vitesse

Vitesse volgt het advies op om voorlopig niet meer collectief te trainen. De Vitesse Voetbal Academie op Papendal ligt stil tot en met maandag 6 april.

In Heerenveen blijft het Abe Lenstra-stadion ook tot die datum dicht. Alle activiteiten van de hoofdmacht voor komende week zijn geschrapt. "Heerenveen bekijkt momenteel hoe de trainingsprogramma’s voor het eerste elftal opgelost kunnen worden om de spelers zo fit mogelijk te houden", staat in een verklaring. RKC Waalwijk, hekkensluiter in de eredivisie, kondigde aan dat de spelers thuis een alternatief programma gaan volgen. ADO Den Haag volgt het dringende advies van de KNVB ook op.

ADO

"Het is een zeer lastige tijd, waarin maar één ding het belangrijkste is: de gezondheid van ons allemaal", zegt Mohammed Hamdi, algemeen directeur van ADO. "Daarom volgen wij het advies om alle activiteiten tot 6 april te staken. Namens de club wil ik iedereen oproepen om goed voor zichzelf te zorgen en voorzichtig te zijn in deze moeilijke periode."

In de eredivisie stonden voor 4 en 5 april de wedstrijden PSV - Heracles Almelo, Sparta Rotterdam - sc Heerenveen, VVV-Venlo - Willem II, AZ - Vitesse, FC Utrecht - FC Groningen, RKC Waalwijk - Feyenoord, ADO Den Haag - FC Emmen, Ajax - PEC Zwolle en FC Twente - Fortuna Sittard op het programma.

Meer uit Voetbal

Depay helpt Corinthians met treffer aan winst Braziliaanse beker

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.

3 uur geleden
Afellay nieuwe assistent-trainer van Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.

9 uur geleden
Sparta Rotterdam boekt moeizame uitzege op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.

9 uur geleden
Fortuna Sittard behaalt spectaculaire zege op AZ

SITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.

9 uur geleden
Koploper FC Barcelona wint ook uitduel met nummer 4 Villarreal

VILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.

9 uur geleden
Wellenreuther voorkomt met tien reddingen nederlaag Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.

10 uur geleden
Aanvoerder Pröpper baalt van gelijkspel van FC Twente in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."

10 uur geleden