Voetbalclubs geven gehoor aan oproep KNVB
ROTTERDAM (ANP) - Heel wat profclubs geven direct gehoor aan de oproep van voetbalbond KNVB om alle trainingsfaciliteiten te sluiten. Het kabinet kondigde zondag scherpere maatregelen aan om verspreiding van het coronavirus in te dammen en één daarvan is dat alle sportclubs in ieder geval tot 6 april hun complex dicht moeten houden. Dat heeft ook betrekking op de faciliteiten van de betaaldvoetbalclubs.
Feyenoord heeft niet alleen stadion De Kuip gesloten, maar ook Varkenoord (waar alle jeugdteams trainen) en trainingscomplex 1908 van de profs. De selectie van trainer Dick Advocaat komt daar de komende weken dus niet meer samen. Ook AZ, dat de koppositie in de eredivisie deelt met Ajax, sluit het trainingscomplex voor alle teams. De Alkmaarse voetballers van trainer Arne Slot krijgen individuele programma's om hun conditie enigszins op peil te houden.
Ajax maakte zondagavond beken dat de hoofdselectie en de spelersgroep van Jong Ajax voorlopig niet trainen. De Amsterdamse club kondigde eerder op de dag al aan de jeugdopleiding tot het einde van deze maand te sluiten. De PSV-leiding beslist maandag over wat er de komende weken gaat gebeuren. Het Philips-stadion blijft in ieder geval tot 6 april gesloten.
Vitesse
Vitesse volgt het advies op om voorlopig niet meer collectief te trainen. De Vitesse Voetbal Academie op Papendal ligt stil tot en met maandag 6 april.
In Heerenveen blijft het Abe Lenstra-stadion ook tot die datum dicht. Alle activiteiten van de hoofdmacht voor komende week zijn geschrapt. "Heerenveen bekijkt momenteel hoe de trainingsprogramma’s voor het eerste elftal opgelost kunnen worden om de spelers zo fit mogelijk te houden", staat in een verklaring. RKC Waalwijk, hekkensluiter in de eredivisie, kondigde aan dat de spelers thuis een alternatief programma gaan volgen. ADO Den Haag volgt het dringende advies van de KNVB ook op.
ADO
"Het is een zeer lastige tijd, waarin maar één ding het belangrijkste is: de gezondheid van ons allemaal", zegt Mohammed Hamdi, algemeen directeur van ADO. "Daarom volgen wij het advies om alle activiteiten tot 6 april te staken. Namens de club wil ik iedereen oproepen om goed voor zichzelf te zorgen en voorzichtig te zijn in deze moeilijke periode."
In de eredivisie stonden voor 4 en 5 april de wedstrijden PSV - Heracles Almelo, Sparta Rotterdam - sc Heerenveen, VVV-Venlo - Willem II, AZ - Vitesse, FC Utrecht - FC Groningen, RKC Waalwijk - Feyenoord, ADO Den Haag - FC Emmen, Ajax - PEC Zwolle en FC Twente - Fortuna Sittard op het programma.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
41 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
42 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
7 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
20 uur geleden