Voetbalclubs geven door corona minder uit aan transfers
LONDEN (ANP) - De voetbalclubs in de grote Europese competities hebben door lagere omzetten vanwege de coronacrisis deze zomer minder geld aan transfers besteed dan in voorgaande jaren, berekende de Sports Business Group (SBG) van accountantsbedrijf Deloitte.
In de Engelse Premier League, de rijkste competitie ter wereld, werd 1,1 miljard pond (bijna 1,3 miljard euro) gespendeerd in de transferperiode die dinsdagavond werd afgesloten. Dat was het laagste bedrag sinds 2015 en de eerste keer sinds de wereldwijde financiële crisis van 2008 dat het bedrag twee jaar op rij daalde.
Van de vijf grootste competities gaf alleen de Duitse Bundesliga meer geld uit dan in 2020. "Er zijn clubrecords gebroken. Maar het meest opmerkelijke is misschien wel dat dit alles is bereikt met lagere uitgaven dan we in de voorgaande twee zomers hebben gezien", zegt Dan Jones, het hoofd van SBG.
Meer vrije transfers
De Engelse clubs Arsenal, Manchester United, Manchester City en Chelsea gaven het meeste uit. Maar de clubs in de Premier League als geheel hebben hun uitgaven als percentage van de geraamde inkomsten teruggebracht van 18 tot 10 procent.
Het aantal vrije transfers, zoals die van Lionel Messi van Barcelona naar Paris Saint-Germain, steeg. Ook het aantal deals met een hoge waarde, zoals de 100 miljoen pond die Manchester City aan Aston Villa betaalde voor de Engelse aanvallende middenvelder Jack Grealish, ging omhoog.
De Italiaanse Serie A was na de Premier League de competitie met de hoogste uitgaven, maar de clubs betaalden er nog altijd minder dan de helft van het bedrag van de Premier League.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
8 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
12 uur geleden