Voetbalclubs geven door corona minder uit aan transfers
LONDEN (ANP) - De voetbalclubs in de grote Europese competities hebben door lagere omzetten vanwege de coronacrisis deze zomer minder geld aan transfers besteed dan in voorgaande jaren, berekende de Sports Business Group (SBG) van accountantsbedrijf Deloitte.
In de Engelse Premier League, de rijkste competitie ter wereld, werd 1,1 miljard pond (bijna 1,3 miljard euro) gespendeerd in de transferperiode die dinsdagavond werd afgesloten. Dat was het laagste bedrag sinds 2015 en de eerste keer sinds de wereldwijde financiële crisis van 2008 dat het bedrag twee jaar op rij daalde.
Van de vijf grootste competities gaf alleen de Duitse Bundesliga meer geld uit dan in 2020. "Er zijn clubrecords gebroken. Maar het meest opmerkelijke is misschien wel dat dit alles is bereikt met lagere uitgaven dan we in de voorgaande twee zomers hebben gezien", zegt Dan Jones, het hoofd van SBG.
Meer vrije transfers
De Engelse clubs Arsenal, Manchester United, Manchester City en Chelsea gaven het meeste uit. Maar de clubs in de Premier League als geheel hebben hun uitgaven als percentage van de geraamde inkomsten teruggebracht van 18 tot 10 procent.
Het aantal vrije transfers, zoals die van Lionel Messi van Barcelona naar Paris Saint-Germain, steeg. Ook het aantal deals met een hoge waarde, zoals de 100 miljoen pond die Manchester City aan Aston Villa betaalde voor de Engelse aanvallende middenvelder Jack Grealish, ging omhoog.
De Italiaanse Serie A was na de Premier League de competitie met de hoogste uitgaven, maar de clubs betaalden er nog altijd minder dan de helft van het bedrag van de Premier League.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
4 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
6 uur geleden