Voetbalclubs geven door corona minder uit aan transfers
LONDEN (ANP) - De voetbalclubs in de grote Europese competities hebben door lagere omzetten vanwege de coronacrisis deze zomer minder geld aan transfers besteed dan in voorgaande jaren, berekende de Sports Business Group (SBG) van accountantsbedrijf Deloitte.
In de Engelse Premier League, de rijkste competitie ter wereld, werd 1,1 miljard pond (bijna 1,3 miljard euro) gespendeerd in de transferperiode die dinsdagavond werd afgesloten. Dat was het laagste bedrag sinds 2015 en de eerste keer sinds de wereldwijde financiële crisis van 2008 dat het bedrag twee jaar op rij daalde.
Van de vijf grootste competities gaf alleen de Duitse Bundesliga meer geld uit dan in 2020. "Er zijn clubrecords gebroken. Maar het meest opmerkelijke is misschien wel dat dit alles is bereikt met lagere uitgaven dan we in de voorgaande twee zomers hebben gezien", zegt Dan Jones, het hoofd van SBG.
Meer vrije transfers
De Engelse clubs Arsenal, Manchester United, Manchester City en Chelsea gaven het meeste uit. Maar de clubs in de Premier League als geheel hebben hun uitgaven als percentage van de geraamde inkomsten teruggebracht van 18 tot 10 procent.
Het aantal vrije transfers, zoals die van Lionel Messi van Barcelona naar Paris Saint-Germain, steeg. Ook het aantal deals met een hoge waarde, zoals de 100 miljoen pond die Manchester City aan Aston Villa betaalde voor de Engelse aanvallende middenvelder Jack Grealish, ging omhoog.
De Italiaanse Serie A was na de Premier League de competitie met de hoogste uitgaven, maar de clubs betaalden er nog altijd minder dan de helft van het bedrag van de Premier League.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
5 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
7 uur geleden