Voetbalclubs geven door corona minder uit aan transfers
LONDEN (ANP) - De voetbalclubs in de grote Europese competities hebben door lagere omzetten vanwege de coronacrisis deze zomer minder geld aan transfers besteed dan in voorgaande jaren, berekende de Sports Business Group (SBG) van accountantsbedrijf Deloitte.
In de Engelse Premier League, de rijkste competitie ter wereld, werd 1,1 miljard pond (bijna 1,3 miljard euro) gespendeerd in de transferperiode die dinsdagavond werd afgesloten. Dat was het laagste bedrag sinds 2015 en de eerste keer sinds de wereldwijde financiële crisis van 2008 dat het bedrag twee jaar op rij daalde.
Van de vijf grootste competities gaf alleen de Duitse Bundesliga meer geld uit dan in 2020. "Er zijn clubrecords gebroken. Maar het meest opmerkelijke is misschien wel dat dit alles is bereikt met lagere uitgaven dan we in de voorgaande twee zomers hebben gezien", zegt Dan Jones, het hoofd van SBG.
Meer vrije transfers
De Engelse clubs Arsenal, Manchester United, Manchester City en Chelsea gaven het meeste uit. Maar de clubs in de Premier League als geheel hebben hun uitgaven als percentage van de geraamde inkomsten teruggebracht van 18 tot 10 procent.
Het aantal vrije transfers, zoals die van Lionel Messi van Barcelona naar Paris Saint-Germain, steeg. Ook het aantal deals met een hoge waarde, zoals de 100 miljoen pond die Manchester City aan Aston Villa betaalde voor de Engelse aanvallende middenvelder Jack Grealish, ging omhoog.
De Italiaanse Serie A was na de Premier League de competitie met de hoogste uitgaven, maar de clubs betaalden er nog altijd minder dan de helft van het bedrag van de Premier League.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
4 uur geleden