Voetbalclubs gaven 5 miljard uit aan recordaantal zomertransfers
ZÜRICH (ANP) - Deze zomer hebben voetbalclubs voor 5 miljard dollar aan transfers uitgegeven. Tussen 1 juni en 1 september vond een recordaantal van 9717 transfers plaats, staat in het rapport dat de mondiale federatie FIFA na iedere transferperiode uitbrengt. Ruim 8000 transfers vonden plaats zonder dat daar geld voor werd betaald.
Bij 1684 spelerswisselingen was wel sprake van een transfersom, voor een totaalbedrag van 5 miljard dollar (omgerekend iets meer dan 5 miljard euro). Volgens de FIFA is daarmee sprake van "sterk herstel" van de transfermarkt, nadat de uitgaven van de clubs tijdens de afgelopen twee coronajaren flink waren afgenomen. In de zomer van 2019 werd nog voor ruim 5,8 miljard dollar aan spelers uitgegeven. Een jaar geleden kwamen de totale uitgaven uit op 3,85 miljard dollar. Van de 5 miljard aan transferuitgaven ging bijna 500 miljoen naar spelersmakelaars voor onder meer bemiddelingskosten.
Eén van de grootste transfers deze zomer was die van Antony. De Braziliaanse aanvaller verhuisde voor 95 miljoen euro van Ajax naar Manchester United. Via bonussen kan dat bedrag nog oplopen tot 100 miljoen euro. Zoveel geld betaalden deze zomer ook Liverpool (voor Darwin Núñez) en Real Madrid (voor Aurélien Tchouaméni) voor één speler.
De FIFA registreerde een recordaantal transfers bij de vrouwen. Deze zomer wisselden 684 voetbalsters van club, bijna 15 procent meer dan een jaar geleden.
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - Dominique Janssen is de nieuwe aanvoerster van de Nederlandse voetbalsters. De 130-voudig international volgt Sherida Spitse op, die eerder deze maand na een recordaantal van 248 interlands stopte bij Oranje.
4 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van Royal Antwerp FC. De 53-jarige Nederlander is de opvolger van de zondag ontslagen Stef Wils. Dat meldt de Belgische club.
14 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
17 uur geleden