Voetbalclubs gaven 5 miljard uit aan recordaantal zomertransfers
ZÜRICH (ANP) - Deze zomer hebben voetbalclubs voor 5 miljard dollar aan transfers uitgegeven. Tussen 1 juni en 1 september vond een recordaantal van 9717 transfers plaats, staat in het rapport dat de mondiale federatie FIFA na iedere transferperiode uitbrengt. Ruim 8000 transfers vonden plaats zonder dat daar geld voor werd betaald.
Bij 1684 spelerswisselingen was wel sprake van een transfersom, voor een totaalbedrag van 5 miljard dollar (omgerekend iets meer dan 5 miljard euro). Volgens de FIFA is daarmee sprake van "sterk herstel" van de transfermarkt, nadat de uitgaven van de clubs tijdens de afgelopen twee coronajaren flink waren afgenomen. In de zomer van 2019 werd nog voor ruim 5,8 miljard dollar aan spelers uitgegeven. Een jaar geleden kwamen de totale uitgaven uit op 3,85 miljard dollar. Van de 5 miljard aan transferuitgaven ging bijna 500 miljoen naar spelersmakelaars voor onder meer bemiddelingskosten.
Eén van de grootste transfers deze zomer was die van Antony. De Braziliaanse aanvaller verhuisde voor 95 miljoen euro van Ajax naar Manchester United. Via bonussen kan dat bedrag nog oplopen tot 100 miljoen euro. Zoveel geld betaalden deze zomer ook Liverpool (voor Darwin Núñez) en Real Madrid (voor Aurélien Tchouaméni) voor één speler.
De FIFA registreerde een recordaantal transfers bij de vrouwen. Deze zomer wisselden 684 voetbalsters van club, bijna 15 procent meer dan een jaar geleden.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
8 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
22 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden