Voetbalclubs gaven 5 miljard uit aan recordaantal zomertransfers
ZÜRICH (ANP) - Deze zomer hebben voetbalclubs voor 5 miljard dollar aan transfers uitgegeven. Tussen 1 juni en 1 september vond een recordaantal van 9717 transfers plaats, staat in het rapport dat de mondiale federatie FIFA na iedere transferperiode uitbrengt. Ruim 8000 transfers vonden plaats zonder dat daar geld voor werd betaald.
Bij 1684 spelerswisselingen was wel sprake van een transfersom, voor een totaalbedrag van 5 miljard dollar (omgerekend iets meer dan 5 miljard euro). Volgens de FIFA is daarmee sprake van "sterk herstel" van de transfermarkt, nadat de uitgaven van de clubs tijdens de afgelopen twee coronajaren flink waren afgenomen. In de zomer van 2019 werd nog voor ruim 5,8 miljard dollar aan spelers uitgegeven. Een jaar geleden kwamen de totale uitgaven uit op 3,85 miljard dollar. Van de 5 miljard aan transferuitgaven ging bijna 500 miljoen naar spelersmakelaars voor onder meer bemiddelingskosten.
Eén van de grootste transfers deze zomer was die van Antony. De Braziliaanse aanvaller verhuisde voor 95 miljoen euro van Ajax naar Manchester United. Via bonussen kan dat bedrag nog oplopen tot 100 miljoen euro. Zoveel geld betaalden deze zomer ook Liverpool (voor Darwin Núñez) en Real Madrid (voor Aurélien Tchouaméni) voor één speler.
De FIFA registreerde een recordaantal transfers bij de vrouwen. Deze zomer wisselden 684 voetbalsters van club, bijna 15 procent meer dan een jaar geleden.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
5 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
9 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
9 uur geleden