Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalclubs bereiden 'demonstratieve' opening stadions voor

Voetbalclubs bereiden 'demonstratieve' opening stadions voor

ZEIST (ANP) - Clubs uit het betaalde voetbal zijn voorbereidingen aan het treffen om hun stadions weer open te stellen voor supporters. Hoewel bij alle sportwedstrijden al sinds november geen publiek is toegestaan vanwege de coronamaatregelen, willen de clubs hun stadions toch gaan openen. Het lijkt geen loos dreigement, want diverse ploegen uit de Keuken Kampioen Divisie praten daar deze week over met de burgemeester van hun stad.

Kort voor de persconferentie van het kabinet van afgelopen vrijdag kwamen de clubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie met een gezamenlijk statement. "Wij kunnen niet langer zonder publiek spelen", was de boodschap. In het statement kondigen ze aan "demonstratief" hun stadions te openen als het kabinet op de volgende persconferentie, op 25 januari, vasthoudt aan het verbod op publiek bij sportwedstrijden.

In het weekeinde na die persconferentie ligt de Eredivisie stil vanwege WK-kwalificatiewedstrijden in Zuid-Amerika en Azië. In de Keuken Kampioen Divisie staan wel zes wedstrijden op het programma. De thuisspelende clubs zijn zich allemaal aan het voorbereiden op het ontvangen van publiek.

Gesprekken met gemeente

"De inzet is om tegen FC Dordrecht met publiek te spelen", zegt een woordvoerder van VVV-Venlo. De clubleiding van TOP Oss heeft woensdag een gesprek met de veiligheidsdriehoek over de thuiswedstrijd op 28 januari tegen FC Den Bosch. "We willen die derby heel graag gewoon weer met publiek en sponsoren in een vol 'Kuipje' spelen", aldus een woordvoerster, doelend op de bijnaam van het Frans Heesen-stadion in Oss.

ADO Den Haag ontvangt op 30 januari De Graafschap. "De gesprekken met de gemeente Den Haag lopen al", aldus een woordvoerder. "We willen weer met publiek spelen, omdat het voetbal heeft laten zien dat dit op een veilige manier kan. We gaan er nog steeds vanuit dat het tegen die tijd ook gewoon weer mag. Maar als het kabinet vasthoudt aan het verbod op publiek, dan willen we demonstratief de deuren openen. Vergelijk het maar met de horeca en winkels vorige week in Valkenburg. We hebben daar echter wel toestemming en medewerking van de gemeente voor nodig. Alle clubs proberen dat nu lokaal te regelen."

FC Eindhoven, Excelsior en Almere City FC zijn ook voorbereidingen aan het treffen om publiek te ontvangen in de thuiswedstrijden tegen respectievelijk MVV, FC Emmen en Telstar. Almere City heeft sinds kort te maken met Ank Bijleveld als waarnemend burgemeester in de stad. Als minister van Defensie in het vorige kabinet was zij betrokken bij de aanpak van de coronacrisis. De CDA-politica werd onlangs in Almere aangesteld als opvolger van Franc Weerwind, die minister voor Rechtsbescherming is geworden in het kabinet-Rutte IV.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters PSV winnen weer in Eredivisie na twee nederlagen

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben na twee nederlagen op rij weer gewonnen in de Eredivisie. Thuis versloeg de landskampioen De Graafschap met 4-0. PSV staat nog altijd vierde met nu 10 punten uit zes duels. FC Twente staat eerste met 15 punten uit vijf wedstrijden.

13 minuten geleden
Ieren spelen zondag gewoon tegen Israël, speler trekt zich terug

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal zal zondag 'gewoon' aantreden tegen Israël in de Nations League. Dat maakte de Ierse voetbalbond zaterdag bekend tijdens een uitgestelde persconferentie in Hongarije, waar de Israëlische thuiswedstrijd wordt gespeeld. Er was twijfel ontstaan over het al dan niet plaatsvinden van de in Ierland zeer omstreden wedstrijd, zowel de persconferentie als de training werd zaterdag uitgesteld.

22 minuten geleden
UEFA straft Feyenoord voor racisme en bekergooien bij Barcelona

NYON (ANP) - De UEFA heeft Feyenoord meerdere straffen opgelegd vanwege het gedrag van de supporters in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League op 9 september. Dat heeft de Europese voetbalbond bekendgemaakt. Zo krijgt de Rotterdamse club een boete van 25.000 euro vanwege racistisch en/of discriminerend gedrag van de supporters. Ook zijn er boetes voor het gooien van objecten (26.375 euro), spreekkoren (10.000 euro) en schade in het stadion (13.000 euro).

2 uur geleden
Oranje werkt laatste training voor duel met Servië af met 24 man

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste training voor de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League met 24 spelers afgewerkt. De geblesseerde spits Brian Brobbey en verdediger Lutsharel Geertruida zijn er niet meer bij. Middenvelder Gjivai Zechiël, die vrijdag meedeed in het EK-kwalificatieduel van Jong Oranje tegen Jong Noorwegen (0-0), sluit maandag weer aan bij Oranje.

4 uur geleden
Mbappé valt uit bij nationaal elftal Frankrijk met knieblessure

İZMIT (ANP) - Kylian Mbappé is deze interlandperiode niet meer inzetbaar voor het Franse nationale elftal, nadat hij vrijdagavond in de wedstrijd tegen Turkije een knieblessure opliep. Dat heeft de Franse nationale voetbalbond (FFF) bevestigd. De sterspeler maakte in de 54e minuut het enige doelpunt van de avond, maar viel kort daarna geblesseerd uit.

6 uur geleden
Suriname verslaat Honduras bij debuut bondscoach Fraser

TEGUCIGALPA (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft de eerste wedstrijd onder de nieuwe bondscoach Henk Fraser winnend afgesloten. In de Nations League werd de uitwedstrijd tegen Honduras met 3-2 gewonnen.

7 uur geleden
Van Bommel 'bijna 100 procent tevreden' na debuut bij België

N i e u w bericht, meer citaten en programma na 3e alinea

13 uur geleden