Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalclub ziet af van reclame na waarschuwing Kansspelautoriteit

Voetbalclub ziet af van reclame na waarschuwing Kansspelautoriteit

DEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse voetbalclub ziet af van het plaatsen van een levensgrote afbeelding van zijn aanvoerder op een gebouw na een waarschuwing van de Kansspelautoriteit (Ksa). Anders zou zijn shirt met het logo van een gokbedrijf, een sponsor van de club, prominent in beeld komen. Volgens de toezichthouder zou de club dan in overtreding zijn. De Ksa ziet dat namelijk als "ongerichte reclame", wat sinds juli 2023 verboden is voor onlinekansspelen.

Het is niet bekend om welke voetbalclub het gaat. Op de shirts van verschillende voetbalclubs in de Eredivisie zijn dit seizoen de namen van onlinekansspelaanbieders te zien. Zo is de naam van Kansino op het shirt van de Alkmaarse club AZ te zien en spelen voetballers van FC Volendam en het Arnhemse Vitesse met het logo van BetCity op hun borst. Gokplatform TOTO meldt op zijn website "trotse mouwsponsor" van acht betaald voetbalclubs te zijn.

Volgens de Ksa had zowel de sponsor als de voetbalclub het standpunt dat het om sportsponsoring ging. Dat is inderdaad zo wanneer een speler tijdens een wedstrijd een gesponsord shirt draagt. "In dit geval was daarvan geen sprake en ging het dus om ongerichte reclame voor onlinekansspelen", stelt de Ksa. "Ook zou hiermee het verbod op het gebruik van rolmodellen mogelijk worden overtreden, omdat het om een bekende sporter ging."

Het verbod op het maken van ongerichte reclame in de publieke ruimte is ingesteld om kwetsbare doelgroepen te beschermen. Het gaat dan bijvoorbeeld om jongvolwassenen, die volgens de toezichthouder een groter risico lopen op gokverslaving. Als de voetbalclub zijn plannen toch had doorgezet, had de Ksa preventief een sanctie opgelegd. Wat die sanctie inhoudt, is niet duidelijk.

Meer uit Financieel

Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

11 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

13 uur geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

15 uur geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

1 dag geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

1 dag geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

1 dag geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

1 dag geleden