Voetbalclub Wolverhampton neemt afscheid van coach Lopetegui
WOLVERHAMPTON (ANP) - De Engelse voetbalclub Wolverhampton Wanderers heeft een kleine week voor de start van de competitie afscheid genomen van coach Julen Lopetegui. De 56-jarige Spanjaard en de club hadden "meningsverschillen over bepaalde kwesties" en besloten in gezamenlijk overleg dat het beter was om uit elkaar te gaan.
Volgens de club waren de gesprekken al enkele weken gaande, waardoor de club de tijd kreeg om de zoektocht naar een opvolger te beginnen. "Ook konden Julen en zijn staf zo hun geplande voorbereiding voortzetten om ervoor te zorgen dat het elftal zo goed mogelijk aan de Premier League kan beginnen", verklaarde de club.
Lopetegui arriveerde in november bij Wolverhampton, dat op dat moment op de laatste plaats in de Premier League stond. Mede dankzij negen overwinningen loodste de voormalige coach van Spanje en Real Madrid de ploeg naar de veilige dertiende plaats.
Wolverhampton begint de competitie op maandag met een uitwedstrijd bij het Manchester United van trainer Erik ten Hag.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP) - Declan Rice is fit genoeg om woensdag vanaf het begin mee te doen in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Engeland en Argentinië. Dat heeft de Engelse bondscoach Thomas Tuchel op een persconferentie gezegd.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Aanvoerder Rodri van het Spaanse voetbalelftal probeerde zijn ploeggenoten na de knappe zege op Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap bij de les te houden. De regerend Europees kampioen kreeg van alle kanten complimenten voor de overtuigende zege (2-0) op de voor velen titelfavoriet.
4 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - De voetbalbond van Haïti heeft afscheid genomen van bondscoach Sébastien Migne. Dat besluit is genomen na de drie nederlagen in de groepsfase van het WK, tegen Schotland (1-0), Brazilië (3-0) en Marokko (4-2). Haïti eindigde daarmee als laatste in groep C en was als een van de eerste landen uitgeschakeld op het WK.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Het Franse voetbalelftal kwam dinsdag in de met 2-0 verloren halve finale tegen Spanje op het wereldkampioenschap geen moment in zijn eigen spel. Dat was de conclusie van aanvoerder Kylian Mbappé, die met acht doelpunten voorlopig gedeeld topscorer is op het WK, samen met de Argentijn Lionel Messi.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Didier Deschamps vond de uitschakeling van Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap tegen Spanje terecht. "Het is duidelijk dat dit Spaanse team erg sterk is en dat hebben ze vanavond bewezen", sprak de bondscoach na de nederlaag van 2-0 op een persconferentie.
4 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente heeft dinsdag in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Frankrijk genoten van zijn elftal. "Deze spelers verdienen het gewoon, want ze brengen passie op het veld, spelen met saamhorigheid en beschikken over enorm veel talent. Ze hebben met gemak de ogenschijnlijk moeilijke situatie overwonnen", zei hij na de zege van 2-0 in het Dallas Stadium in Arlington.
6 uur geledenARLINGTON (ANP) - Spanje staat na zestien jaar weer in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in het Dallas Stadium in Arlington met 2-0 te sterk voor Frankrijk, voor velen de grote favoriet voor het winnen van het toernooi. Mikel Oyarzabal (strafschop) en Pedro Porro maakten de doelpunten.
7 uur geleden