Voetbalclub Schalke ontkent spelersopstand
GELSENKIRCHEN (ANP) - Schalke 04 heeft zaterdag bij monde van een woordvoerder ontkend dat er sprake is van een spelersopstand. Diverse media berichtten vrijdag dat de bepalende spelers van de club uit de Bundesliga klaar zijn met trainer Christian Gross. Zij zouden bij bestuurder Jochen Schneider hebben aangedrongen op een vertrek van de Zwitserse coach.
De woordvoerder ontkent dat er sprake zou zijn van een "opstand of revolutie" binnen de club, die zaterdag een uitwedstrijd speelt tegen VfB Stuttgart. Schalke, waar Klaas-Jan Huntelaar door een blessure voorlopig niet in actie komt, staat laatste.
Vrijdag doken er berichten op dat de spelers ontevreden waren over Gross, die in december al de vierde trainer werd in dit seizoen bij Schalke. De 66-jarige Zwitser zou zich vergissen in namen van eigen spelers en tegenstanders, spelers soms in de verkeerde taal aanspreken terwijl er ook vraagtekens worden geplaatst bij zijn tactische vermogens.
"Wij verwerpen de berichten. Er is geen speler die Jochen Schneider heeft benaderd met een dergelijk verzoek", aldus de woordvoerder van de club uit Gelsenkirchen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
14 minuten geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
8 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
15 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
16 uur geleden