Voetbalclub Marseille wedstrijd zonder publiek om wangedrag fans
MARSEILLE (ANP/AFP) - De Franse voetbalclub Olympique Marseille moet de komende thuiswedstrijd zonder publiek spelen. Die maatregel hebben de autoriteiten genomen na ongeregeldheden tijdens de wedstrijd Marseille - Paris Saint-Germain (0-0) van afgelopen maand. Aanhangers van de thuisclub gooiden meerdere keren voorwerpen op het veld en een supporter rende zelfs over het veld achter PSG-speler Lionel Messi aan.
Marseille liep het risico om een punt in mindering te krijgen voor de gebeurtenissen, maar uiteindelijk blijft het bij een wedstrijd zonder publiek. Die is op 28 november in het Stade Vélodrome tegen Troyes.
Rond de wedstrijd tegen PSG werden 21 mensen aangehouden. Dat was onder meer vanwege het aanrichten van schade en het beledigen en belagen van politieagenten. Er zijn celstraffen tot maximaal twee jaar uitgedeeld.
Marseille kreeg dit seizoen in de Ligue 1 al twee keer eerder een straf opgelegd door het gedrag van supporters. In de wedstrijd tegen Angers klommen fans van de Zuid-Franse club over een hek het vak met supporters van de tegenstander in. Tegen Nice bestormden supporters van beide clubs het veld. Ook in Europees verband ging het mis, tegen Galatasaray. De Marseille-supporters gooiden toen fakkels naar aanhangers van de Turkse club.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
12 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
18 uur geleden