Voetbalclub Marseille wedstrijd zonder publiek om wangedrag fans
MARSEILLE (ANP/AFP) - De Franse voetbalclub Olympique Marseille moet de komende thuiswedstrijd zonder publiek spelen. Die maatregel hebben de autoriteiten genomen na ongeregeldheden tijdens de wedstrijd Marseille - Paris Saint-Germain (0-0) van afgelopen maand. Aanhangers van de thuisclub gooiden meerdere keren voorwerpen op het veld en een supporter rende zelfs over het veld achter PSG-speler Lionel Messi aan.
Marseille liep het risico om een punt in mindering te krijgen voor de gebeurtenissen, maar uiteindelijk blijft het bij een wedstrijd zonder publiek. Die is op 28 november in het Stade Vélodrome tegen Troyes.
Rond de wedstrijd tegen PSG werden 21 mensen aangehouden. Dat was onder meer vanwege het aanrichten van schade en het beledigen en belagen van politieagenten. Er zijn celstraffen tot maximaal twee jaar uitgedeeld.
Marseille kreeg dit seizoen in de Ligue 1 al twee keer eerder een straf opgelegd door het gedrag van supporters. In de wedstrijd tegen Angers klommen fans van de Zuid-Franse club over een hek het vak met supporters van de tegenstander in. Tegen Nice bestormden supporters van beide clubs het veld. Ook in Europees verband ging het mis, tegen Galatasaray. De Marseille-supporters gooiden toen fakkels naar aanhangers van de Turkse club.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot noemde zowel de kwaliteit van de tegenstander als de passie van de eigen fans op Anfield als inspiratiebron voor zijn ploeg, die dinsdag Real Madrid met 1-0 versloeg. Een doelpunt van Alexis Mac Allister besliste het duel uit de vierde speelronde van de Champions League.
1 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
11 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.
11 uur geledenPRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.
13 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
17 uur geleden