Voetbalclub Marseille wedstrijd zonder publiek om wangedrag fans
MARSEILLE (ANP/AFP) - De Franse voetbalclub Olympique Marseille moet de komende thuiswedstrijd zonder publiek spelen. Die maatregel hebben de autoriteiten genomen na ongeregeldheden tijdens de wedstrijd Marseille - Paris Saint-Germain (0-0) van afgelopen maand. Aanhangers van de thuisclub gooiden meerdere keren voorwerpen op het veld en een supporter rende zelfs over het veld achter PSG-speler Lionel Messi aan.
Marseille liep het risico om een punt in mindering te krijgen voor de gebeurtenissen, maar uiteindelijk blijft het bij een wedstrijd zonder publiek. Die is op 28 november in het Stade Vélodrome tegen Troyes.
Rond de wedstrijd tegen PSG werden 21 mensen aangehouden. Dat was onder meer vanwege het aanrichten van schade en het beledigen en belagen van politieagenten. Er zijn celstraffen tot maximaal twee jaar uitgedeeld.
Marseille kreeg dit seizoen in de Ligue 1 al twee keer eerder een straf opgelegd door het gedrag van supporters. In de wedstrijd tegen Angers klommen fans van de Zuid-Franse club over een hek het vak met supporters van de tegenstander in. Tegen Nice bestormden supporters van beide clubs het veld. Ook in Europees verband ging het mis, tegen Galatasaray. De Marseille-supporters gooiden toen fakkels naar aanhangers van de Turkse club.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
23 minuten geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
3 uur geleden