Voetbalclub Mainz 05 ontslaat El Ghazi na omstreden posts
MAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub Mainz 05 neemt per direct afscheid van Anwar El Ghazi. De maatregel wordt genomen als reactie op de opmerkingen en posts van de oud-speler van Ajax en PSV op sociale media.
El Ghazi plaatste naar aanleiding van de oorlog in Gaza een pro-Palestijnse post op Instagram en werd vervolgens door Mainz op non-actief gezet. De tweevoudig Oranje-international kreeg na intensieve gesprekken een nieuwe kans, maar El Ghazi liet vervolgens weten niet op de hoogte te zijn gebracht over het uitgebrachte clubstatement en hij kon zich er ook niet in vinden.
Na die nieuwe post op Instagram heeft Mainz nu besloten om definitief niet verder te gaan met El Ghazi. De aanvaller tekende eind september een contract bij de Duitsers.
Verklaring
Vrijdagavond liet El Ghazi wederom van zich horen. "Sta voor wat juist is, ook al betekent dat dat je alleen staat", zo gaf hij aan. "Het verlies van mijn inkomen is niets vergeleken met de hel die is losgelaten op de onschuldige en kwetsbare mensen in Gaza. #stopthekilling."
Eerder op de dag liet Christian Heidel, bestuurslid technische zaken, nog weten dat Mainz ruim de tijd zou nemen voor een beslissing over de toekomst van El Ghazi. "Het is een speciaal geval en we zullen een verklaring afleggen zodra er een beslissing is genomen." Die verklaring kwam eerder dan verwacht.
Mainz werd in 1905 mede opgericht door Eugen Salomon, een Duitser van Joodse afkomst. Hij was tevens de eerste voorzitter van de club. Op 14 november 1942 werd hij vermoord in concentratiekamp Auschwitz, nadat hij in 1933 nog naar Frankrijk was gevlucht. De toegangsweg naar het huidige stadion is naar Salomon vernoemd.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
20 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
1 dag geleden