Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalclub Mainz 05 ontslaat El Ghazi na omstreden posts

Voetbalclub Mainz 05 ontslaat El Ghazi na omstreden posts

MAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub Mainz 05 neemt per direct afscheid van Anwar El Ghazi. De maatregel wordt genomen als reactie op de opmerkingen en posts van de oud-speler van Ajax en PSV op sociale media.

El Ghazi plaatste naar aanleiding van de oorlog in Gaza een pro-Palestijnse post op Instagram en werd vervolgens door Mainz op non-actief gezet. De tweevoudig Oranje-international kreeg na intensieve gesprekken een nieuwe kans, maar El Ghazi liet vervolgens weten niet op de hoogte te zijn gebracht over het uitgebrachte clubstatement en hij kon zich er ook niet in vinden.

Na die nieuwe post op Instagram heeft Mainz nu besloten om definitief niet verder te gaan met El Ghazi. De aanvaller tekende eind september een contract bij de Duitsers.

Verklaring

Vrijdagavond liet El Ghazi wederom van zich horen. "Sta voor wat juist is, ook al betekent dat dat je alleen staat", zo gaf hij aan. "Het verlies van mijn inkomen is niets vergeleken met de hel die is losgelaten op de onschuldige en kwetsbare mensen in Gaza. #stopthekilling."

Eerder op de dag liet Christian Heidel, bestuurslid technische zaken, nog weten dat Mainz ruim de tijd zou nemen voor een beslissing over de toekomst van El Ghazi. "Het is een speciaal geval en we zullen een verklaring afleggen zodra er een beslissing is genomen." Die verklaring kwam eerder dan verwacht.

Mainz werd in 1905 mede opgericht door Eugen Salomon, een Duitser van Joodse afkomst. Hij was tevens de eerste voorzitter van de club. Op 14 november 1942 werd hij vermoord in concentratiekamp Auschwitz, nadat hij in 1933 nog naar Frankrijk was gevlucht. De toegangsweg naar het huidige stadion is naar Salomon vernoemd.

Meer uit Voetbal

Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

19 minuten geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

58 minuten geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

11 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

13 uur geleden
Infantino: Iran mag van Trump meedoen aan WK voetbal

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.

13 uur geleden
Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

23 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

23 uur geleden