Voetbalclub Mainz 05 ontslaat El Ghazi na omstreden posts
MAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub Mainz 05 neemt per direct afscheid van Anwar El Ghazi. De maatregel wordt genomen als reactie op de opmerkingen en posts van de oud-speler van Ajax en PSV op sociale media.
El Ghazi plaatste naar aanleiding van de oorlog in Gaza een pro-Palestijnse post op Instagram en werd vervolgens door Mainz op non-actief gezet. De tweevoudig Oranje-international kreeg na intensieve gesprekken een nieuwe kans, maar El Ghazi liet vervolgens weten niet op de hoogte te zijn gebracht over het uitgebrachte clubstatement en hij kon zich er ook niet in vinden.
Na die nieuwe post op Instagram heeft Mainz nu besloten om definitief niet verder te gaan met El Ghazi. De aanvaller tekende eind september een contract bij de Duitsers.
Verklaring
Vrijdagavond liet El Ghazi wederom van zich horen. "Sta voor wat juist is, ook al betekent dat dat je alleen staat", zo gaf hij aan. "Het verlies van mijn inkomen is niets vergeleken met de hel die is losgelaten op de onschuldige en kwetsbare mensen in Gaza. #stopthekilling."
Eerder op de dag liet Christian Heidel, bestuurslid technische zaken, nog weten dat Mainz ruim de tijd zou nemen voor een beslissing over de toekomst van El Ghazi. "Het is een speciaal geval en we zullen een verklaring afleggen zodra er een beslissing is genomen." Die verklaring kwam eerder dan verwacht.
Mainz werd in 1905 mede opgericht door Eugen Salomon, een Duitser van Joodse afkomst. Hij was tevens de eerste voorzitter van de club. Op 14 november 1942 werd hij vermoord in concentratiekamp Auschwitz, nadat hij in 1933 nog naar Frankrijk was gevlucht. De toegangsweg naar het huidige stadion is naar Salomon vernoemd.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
2 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
7 uur geleden