
Voetbalclub Lecce ontslaat trainer na kopstoot aan tegenstander
LECCE (ANP/DPA) - Voetbalclub Lecce heeft trainer Roberto D'Aversa ontslagen. Dat gebeurde een dag nadat de coach na afloop van het duel met Hellas Verona uit de Italiaanse Serie A een kopstoot had uitgedeeld aan Verona-speler Thomas Henry.
"Na de gebeurtenissen aan het einde van de wedstrijd Lecce - Verona maakt Lecce bekend dat coach D'Aversa van zijn taken is ontheven. De coach en zijn staf worden bedankt voor hun werk", meldt Lecce via sociale media.
Een dag eerder had de club in een korte verklaring het gedrag van de coach al veroordeeld. "Omdat het in strijd is met de waarden van sport", meldde Lecce toen. Italiaanse media speculeerden al over een ontslag.
Rood
Zowel de coach als Henry werd na het opstootje bestraft met een rode kaart. D'Aversa betoonde spijt. Hij sprak van een "slecht voorbeeld, voortgekomen uit spanning en adrenaline". Op zijn Instagram-account zei de trainer dat er wel "kop-tegen-kopcontact" was geweest, maar geen sprake van een stoot.
Verona won de wedstrijd met 1-0.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
4 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
9 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
11 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft aanvaller Moussa Soumano overgenomen van Ajaccio, dat uitkomt op het tweede niveau in Frankrijk. De 19-jarige Fransman met Malinese roots tekent voor vier jaar, als de laatste details zijn afgerond. Dat meldt de nummer 15 van de Eredivisie van vorig seizoen.
14 uur geleden