Voetbalclub Köln wil meer fans en laat coronaregels toetsen
MÜNSTER (ANP/DPA) - 1. FC Köln heeft de bestuursrechter in Münster om een oordeel gevraagd over de beperkingen wat betreft het aantal toeschouwers dat de voetbalclub uit de Bundesliga mag ontvangen. Zaterdag komt Freiburg op bezoek en vooralsnog zijn dan vanwege de coronarestricties slechts 750 toeschouwers welkom.
Köln wil de rechter in Münster laten oordelen of dat terecht is. Volgens de regels in de deelstaat Noordrijn-Westfalen mogen er tot 9 februari bij sportevenementen niet meer dan 750 bezoekers worden toegelaten. Köln wil ten minste 10.000 fans toelaten; het liefst zelfs 24.000, de helft van de capaciteit van het RheinEnergieStadion. Borussia Dortmund en Arminia Bielefeld, clubs uit dezelfde deelstaat die ook een thuiswedstrijd spelen, hebben ook bezwaar gemaakt. Van die clubs heeft de rechtbank in Münster nog niets ontvangen.
De rechtbank liet weten dat het geen uitspraak kan doen over hoeveel toeschouwers mogen worden toegelaten. Wel kan de instantie aangeven of de regel voor grote sportevenementen juist is of niet. Andere deelstaten in Duitsland laten inmiddels meer toeschouwers toe zoals in Baden-Württemberg (6000) en Beieren (10.000).
Deelstaat Saksen verruimde dinsdag de regels. In stadions mogen bij sportwedstrijden de tribunes weer voor 25 procent worden gevuld waarbij geen bovengrens geldt. Dat houdt onder meer in dat RB Leipzig weer 11.000 fans kan verwelkomen. De afgelopen weken mochten maximaal 1000 toeschouwers een wedstrijd bezoeken.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
30 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
3 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
5 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
5 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
10 uur geleden