Voetbalclub Köln wil meer fans en laat coronaregels toetsen
MÜNSTER (ANP/DPA) - 1. FC Köln heeft de bestuursrechter in Münster om een oordeel gevraagd over de beperkingen wat betreft het aantal toeschouwers dat de voetbalclub uit de Bundesliga mag ontvangen. Zaterdag komt Freiburg op bezoek en vooralsnog zijn dan vanwege de coronarestricties slechts 750 toeschouwers welkom.
Köln wil de rechter in Münster laten oordelen of dat terecht is. Volgens de regels in de deelstaat Noordrijn-Westfalen mogen er tot 9 februari bij sportevenementen niet meer dan 750 bezoekers worden toegelaten. Köln wil ten minste 10.000 fans toelaten; het liefst zelfs 24.000, de helft van de capaciteit van het RheinEnergieStadion. Borussia Dortmund en Arminia Bielefeld, clubs uit dezelfde deelstaat die ook een thuiswedstrijd spelen, hebben ook bezwaar gemaakt. Van die clubs heeft de rechtbank in Münster nog niets ontvangen.
De rechtbank liet weten dat het geen uitspraak kan doen over hoeveel toeschouwers mogen worden toegelaten. Wel kan de instantie aangeven of de regel voor grote sportevenementen juist is of niet. Andere deelstaten in Duitsland laten inmiddels meer toeschouwers toe zoals in Baden-Württemberg (6000) en Beieren (10.000).
Deelstaat Saksen verruimde dinsdag de regels. In stadions mogen bij sportwedstrijden de tribunes weer voor 25 procent worden gevuld waarbij geen bovengrens geldt. Dat houdt onder meer in dat RB Leipzig weer 11.000 fans kan verwelkomen. De afgelopen weken mochten maximaal 1000 toeschouwers een wedstrijd bezoeken.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag op 22 januari toch in een volle Kuip aantreden tegen het Oostenrijkse Sturm Graz. De Rotterdamse club is succesvol in beroep gegaan bij de UEFA nadat het een straf kreeg opgelegd wegens het afsteken van vuurwerk tijdens het Europa League-duel met Panathinaikos.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De tuchtraad van de Turkse voetbalbond (TFF) heeft donderdag 102 spelers geschorst, die schuldig zijn bevonden aan het onrechtmatig gokken op wedstrijden. Daarvan zijn er 24 actief in de hoogste profcompetitie. De schorsingen variëren van 45 dagen tot een jaar. Meer dan duizend spelers zijn onderzocht.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Alex de Minaur heeft zijn laatste groepsduel op de ATP Finals gewonnen en maakt nog kans op een plek in de halve finale. De 26-jarige Australiër rekende in twee sets af met Taylor Fritz: 7-6 (3) 6-3. Met de overwinning van De Minaur is Carlos Alcaraz zeker van een plek bij de laatste vier.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan de komende maanden niet beschikken over rechtsback Denso Kasius. De 23-jarige verdediger liep eerder deze maand een blessure op aan een enkel en is donderdag succesvol geopereerd, meldt zijn club.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Shaqueel van Persie, de zoon van Feyenoord-trainer Robin van Persie, is tijdens een oefenwedstrijd van de Rotterdammers opnieuw opgevallen. De 18-jarige jeugdspeler van Feyenoord maakte op Varkenoord tegen stadgenoot Excelsior het winnende doelpunt: 3-2. Van Persie draaide in het strafschopgebied soepel weg van zijn tegenstander en schoot beheerst raak in de verre hoek.
6 uur geleden