Voetbalclub De Graafschap wil vrouwenelftal in seizoen 2024-2025
DOETINCHEM (ANP) - Voetbalclub De Graafschap heeft de intentie om met ingang van het seizoen 2024-2025 met een elftal toe te treden tot de eerste divisie voor vrouwen, het tweede niveau in Nederland. De club uit Doetinchem is van plan om dit samen te organiseren met Meiden Vrouwen Voetbal Achterhoek (MVVA), waarmee De Graafschap al enige tijd samenwerkt.
De directie van De Graafschap is momenteel met Anouk ter Bille en Hilde Gerritsen, de oprichters van MVVA, bezig met het plan dat in december moet worden ingediend bij de KNVB. In januari volgt een pitch bij een onafhankelijke commissie van de voetbalbond. De Graafschap hoopt op één van de twee beschikbare plekken voor nieuwe teams voor het seizoen 2024-2025.
De MVVA werd in 2019 opgericht om het gebrek aan opleidingsplekken voor talentvolle voetbalsters in de regio op te vangen. Inmiddels volgen de MO16 en MO17 onder de vlag van De Graafschap een topsportprogramma. "De samenwerking met De Graafschap is met de jaren intensiever geworden, wat vorig seizoen leidde tot de voltijdteams die onder de licentie van De Graafschap uitkomen", aldus Ter Bille op de site van De Graafschap. "De stap naar de eerste divisie is een mooie bekroning op ons werk."
Technisch directeur Peter Bijvelds van De Graafschap is eveneens blij met het plan. "Het vrouwenvoetbal is van deze tijd. Het is niet meer weg te denken en de groei is enorm", zei Bijvelds. "Hilde en Anouk hebben goed werk gedaan en de stap om, met De Graafschap Vrouwen uit te komen op professioneel niveau, is een logische stap. Zij werken inmiddels samen met veel amateurverenigingen uit de regio, het bedrijfsleven, doen veel voor de breedtesport en er zijn diverse speelsters die uitkomen voor het nationale team."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
11 minuten geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
15 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
19 uur geleden