Voetbalclub De Graafschap wil vrouwenelftal in seizoen 2024-2025
DOETINCHEM (ANP) - Voetbalclub De Graafschap heeft de intentie om met ingang van het seizoen 2024-2025 met een elftal toe te treden tot de eerste divisie voor vrouwen, het tweede niveau in Nederland. De club uit Doetinchem is van plan om dit samen te organiseren met Meiden Vrouwen Voetbal Achterhoek (MVVA), waarmee De Graafschap al enige tijd samenwerkt.
De directie van De Graafschap is momenteel met Anouk ter Bille en Hilde Gerritsen, de oprichters van MVVA, bezig met het plan dat in december moet worden ingediend bij de KNVB. In januari volgt een pitch bij een onafhankelijke commissie van de voetbalbond. De Graafschap hoopt op één van de twee beschikbare plekken voor nieuwe teams voor het seizoen 2024-2025.
De MVVA werd in 2019 opgericht om het gebrek aan opleidingsplekken voor talentvolle voetbalsters in de regio op te vangen. Inmiddels volgen de MO16 en MO17 onder de vlag van De Graafschap een topsportprogramma. "De samenwerking met De Graafschap is met de jaren intensiever geworden, wat vorig seizoen leidde tot de voltijdteams die onder de licentie van De Graafschap uitkomen", aldus Ter Bille op de site van De Graafschap. "De stap naar de eerste divisie is een mooie bekroning op ons werk."
Technisch directeur Peter Bijvelds van De Graafschap is eveneens blij met het plan. "Het vrouwenvoetbal is van deze tijd. Het is niet meer weg te denken en de groei is enorm", zei Bijvelds. "Hilde en Anouk hebben goed werk gedaan en de stap om, met De Graafschap Vrouwen uit te komen op professioneel niveau, is een logische stap. Zij werken inmiddels samen met veel amateurverenigingen uit de regio, het bedrijfsleven, doen veel voor de breedtesport en er zijn diverse speelsters die uitkomen voor het nationale team."
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
13 uur geleden