Voetbalclub De Graafschap wil vrouwenelftal in seizoen 2024-2025
DOETINCHEM (ANP) - Voetbalclub De Graafschap heeft de intentie om met ingang van het seizoen 2024-2025 met een elftal toe te treden tot de eerste divisie voor vrouwen, het tweede niveau in Nederland. De club uit Doetinchem is van plan om dit samen te organiseren met Meiden Vrouwen Voetbal Achterhoek (MVVA), waarmee De Graafschap al enige tijd samenwerkt.
De directie van De Graafschap is momenteel met Anouk ter Bille en Hilde Gerritsen, de oprichters van MVVA, bezig met het plan dat in december moet worden ingediend bij de KNVB. In januari volgt een pitch bij een onafhankelijke commissie van de voetbalbond. De Graafschap hoopt op één van de twee beschikbare plekken voor nieuwe teams voor het seizoen 2024-2025.
De MVVA werd in 2019 opgericht om het gebrek aan opleidingsplekken voor talentvolle voetbalsters in de regio op te vangen. Inmiddels volgen de MO16 en MO17 onder de vlag van De Graafschap een topsportprogramma. "De samenwerking met De Graafschap is met de jaren intensiever geworden, wat vorig seizoen leidde tot de voltijdteams die onder de licentie van De Graafschap uitkomen", aldus Ter Bille op de site van De Graafschap. "De stap naar de eerste divisie is een mooie bekroning op ons werk."
Technisch directeur Peter Bijvelds van De Graafschap is eveneens blij met het plan. "Het vrouwenvoetbal is van deze tijd. Het is niet meer weg te denken en de groei is enorm", zei Bijvelds. "Hilde en Anouk hebben goed werk gedaan en de stap om, met De Graafschap Vrouwen uit te komen op professioneel niveau, is een logische stap. Zij werken inmiddels samen met veel amateurverenigingen uit de regio, het bedrijfsleven, doen veel voor de breedtesport en er zijn diverse speelsters die uitkomen voor het nationale team."
Meer uit Voetbal
BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
13 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
17 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
21 uur geleden