Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalclub De Graafschap wil vrouwenelftal in seizoen 2024-2025

Voetbalclub De Graafschap wil vrouwenelftal in seizoen 2024-2025

DOETINCHEM (ANP) - Voetbalclub De Graafschap heeft de intentie om met ingang van het seizoen 2024-2025 met een elftal toe te treden tot de eerste divisie voor vrouwen, het tweede niveau in Nederland. De club uit Doetinchem is van plan om dit samen te organiseren met Meiden Vrouwen Voetbal Achterhoek (MVVA), waarmee De Graafschap al enige tijd samenwerkt.

De directie van De Graafschap is momenteel met Anouk ter Bille en Hilde Gerritsen, de oprichters van MVVA, bezig met het plan dat in december moet worden ingediend bij de KNVB. In januari volgt een pitch bij een onafhankelijke commissie van de voetbalbond. De Graafschap hoopt op één van de twee beschikbare plekken voor nieuwe teams voor het seizoen 2024-2025.

De MVVA werd in 2019 opgericht om het gebrek aan opleidingsplekken voor talentvolle voetbalsters in de regio op te vangen. Inmiddels volgen de MO16 en MO17 onder de vlag van De Graafschap een topsportprogramma. "De samenwerking met De Graafschap is met de jaren intensiever geworden, wat vorig seizoen leidde tot de voltijdteams die onder de licentie van De Graafschap uitkomen", aldus Ter Bille op de site van De Graafschap. "De stap naar de eerste divisie is een mooie bekroning op ons werk."

Technisch directeur Peter Bijvelds van De Graafschap is eveneens blij met het plan. "Het vrouwenvoetbal is van deze tijd. Het is niet meer weg te denken en de groei is enorm", zei Bijvelds. "Hilde en Anouk hebben goed werk gedaan en de stap om, met De Graafschap Vrouwen uit te komen op professioneel niveau, is een logische stap. Zij werken inmiddels samen met veel amateurverenigingen uit de regio, het bedrijfsleven, doen veel voor de breedtesport en er zijn diverse speelsters die uitkomen voor het nationale team."

Meer uit Voetbal

Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

2 uur geleden
Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

17 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

18 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

20 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

20 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

21 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

21 uur geleden