Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalclub Bordeaux om schulden teruggezet naar derde niveau

Voetbalclub Bordeaux om schulden teruggezet naar derde niveau

PARIJS (ANP) - De Franse voetbalclub Girondins Bordeaux kwam dit jaar uit op het hoogste niveau, maar speelt na de zomer in de derde divisie. Bordeaux degradeerde uit de Ligue 1 en is nu vanwege grote financiële problemen teruggezet naar National 1, het derde niveau in Frankrijk. De zesvoudig kampioen van Frankrijk, die in 2009 de laatste landstitel vierde, heeft naar verluidt een schuld van ruim 40 miljoen euro.

De commissie die de financiële situatie van alle Franse voetbalclubs controleert, heeft besloten om Bordeaux een divisie terug te zetten. Dat betekent dat de ploeg van eenmalig Oranje-international Javairô Dilrosun na de degradatie twee klasses naar beneden gaat.

De 23-jarige aanvaller Dilrosun speelde afgelopen seizoen op huurbasis bij Bordeaux. In 32 competitieduels maakte de huurling van Hertha BSC twee doelpunten. Bordeaux eindigde onderaan in de Ligue 1.

De club, sinds vorig jaar in handen van de Spaanse zakenman Gérard López, kondigde direct aan in beroep te gaan. "De club houdt er vertrouwen in dat het een solide project kan neerzetten voor het seizoen 2022-2023. Het beroep geeft tijd om nieuwe oplossingen af te ronden, om zo de Ligue 2-status te behouden."

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

5 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

5 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

5 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

7 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

8 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

9 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

9 uur geleden