Voetbalclub Bordeaux om schulden teruggezet naar derde niveau
PARIJS (ANP) - De Franse voetbalclub Girondins Bordeaux kwam dit jaar uit op het hoogste niveau, maar speelt na de zomer in de derde divisie. Bordeaux degradeerde uit de Ligue 1 en is nu vanwege grote financiële problemen teruggezet naar National 1, het derde niveau in Frankrijk. De zesvoudig kampioen van Frankrijk, die in 2009 de laatste landstitel vierde, heeft naar verluidt een schuld van ruim 40 miljoen euro.
De commissie die de financiële situatie van alle Franse voetbalclubs controleert, heeft besloten om Bordeaux een divisie terug te zetten. Dat betekent dat de ploeg van eenmalig Oranje-international Javairô Dilrosun na de degradatie twee klasses naar beneden gaat.
De 23-jarige aanvaller Dilrosun speelde afgelopen seizoen op huurbasis bij Bordeaux. In 32 competitieduels maakte de huurling van Hertha BSC twee doelpunten. Bordeaux eindigde onderaan in de Ligue 1.
De club, sinds vorig jaar in handen van de Spaanse zakenman Gérard López, kondigde direct aan in beroep te gaan. "De club houdt er vertrouwen in dat het een solide project kan neerzetten voor het seizoen 2022-2023. Het beroep geeft tijd om nieuwe oplossingen af te ronden, om zo de Ligue 2-status te behouden."
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
10 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
10 uur geleden