Voetbalclub Bordeaux om schulden teruggezet naar derde niveau
PARIJS (ANP) - De Franse voetbalclub Girondins Bordeaux kwam dit jaar uit op het hoogste niveau, maar speelt na de zomer in de derde divisie. Bordeaux degradeerde uit de Ligue 1 en is nu vanwege grote financiële problemen teruggezet naar National 1, het derde niveau in Frankrijk. De zesvoudig kampioen van Frankrijk, die in 2009 de laatste landstitel vierde, heeft naar verluidt een schuld van ruim 40 miljoen euro.
De commissie die de financiële situatie van alle Franse voetbalclubs controleert, heeft besloten om Bordeaux een divisie terug te zetten. Dat betekent dat de ploeg van eenmalig Oranje-international Javairô Dilrosun na de degradatie twee klasses naar beneden gaat.
De 23-jarige aanvaller Dilrosun speelde afgelopen seizoen op huurbasis bij Bordeaux. In 32 competitieduels maakte de huurling van Hertha BSC twee doelpunten. Bordeaux eindigde onderaan in de Ligue 1.
De club, sinds vorig jaar in handen van de Spaanse zakenman Gérard López, kondigde direct aan in beroep te gaan. "De club houdt er vertrouwen in dat het een solide project kan neerzetten voor het seizoen 2022-2023. Het beroep geeft tijd om nieuwe oplossingen af te ronden, om zo de Ligue 2-status te behouden."
Meer uit Voetbal
LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
25 minuten geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
37 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
39 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
54 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
57 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Shaqueel van Persie heeft zich donderdag gevoegd bij de lange lijst met geblesseerden van Feyenoord. De zoon van trainer Robin van Persie was in de uitwedstrijd tegen Real Betis net ingevallen, toen hij na een luchtduel verkeerd op de grond terechtkwam en door zijn rechterknie ging.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord begint de beslissende uitwedstrijd tegen Real Betis in het hoofdtoernooi van de Europa League met middenvelder Oussama Targhalline als centrale verdediger. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld staat naast de Marokkaan.
3 uur geleden